Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt rajtam kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt rajtam kívül katolikus melegek?

Figyelt kérdés
Nem általában vallásos, hanem konkrétan katolikus melegek érdekelnek. Olyanok, akik komolyan próbálják venni a hitüket.

2012. okt. 10. 21:26
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

A hülye hozzászólásokkal nem tudok mit kezdeni.


A papok közül sem tökéletes mindenki, de sem általánosítani, sem pletykáknak hinni nem kéne.


A többi vallásban is érdekesek lehetnek a melegek, de én most a saját sorstársaimat keresem. Ezért írtam katolikust.


A Katolikusok sem ítélnek el mindent. Az embert magát biztosan nem. A homoszexualitásról, mint vágyról, érzésről, nem tehetünk, ezért ez nem is bűn. De hogy mit kezdünk vele, az már más kérdés. Ezt szeretném megtárgyalni azokkal, akiket érint.

2012. okt. 10. 22:51
 12/53 anonim ***** válasza:

Sajnos általában sem a katolikus, sem a református templomokban nincsenek olyan szolgálók, lelkészek, akik tudnák erre a megoldást. ha komolyan is akarod venni a hitedet, bizonyára nem megy a szabadulás, mert attól amit a templomban látsz és amit ott a pap és a többiek csinálnak, nem jutsz előbbre a megoldáshoz és kétségek között maradsz, h most akkor a hited komolyan próbálod venni, de mégis mi van.

így hirtelen javaslom karizmatikus katolikus szolgáló felkeresését, vagy az Új Jeruzsálem közösséget keresd fel

2012. okt. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
12. azt azért nem mondhatod h mivel nem tehet erről az ember, nem is bűnös emiatt. mindenki bűnös az eredendő bűn miatt, mindenkinek bűnös a természete, önző, stb., amíg meg nem tér.
2012. okt. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

Az áteredő bűnt ne keverd ide. Igen, az van, de most nem erről van szó.


A melegség állapotáról a meleg ember nem tehet. Amiről valaki nem tehet, azt nem lehet rajta számon kérni. Tehát a melegség ténye önmagában nem bűn.

2012. okt. 11. 07:38
 15/53 Glam Maarco ***** válasza:

Én katolikus vagyok és meleg.

Katolikus gimibe jártam, most katolikus egyetemre járok, de még hittant is tanítottam egy évig.

Nyilván nem mondom senkinek az orientációmat, mert a hit nem ettől függ. Az egyház meg önmagának mondd ellent, amikor azt hirdetik, hogy Isten mindenkit egyformán szeret és mindenkit egyenlőnek tart.

Ha így van, akkor miért gyűlölködnek?

2012. okt. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

A katolikus egyház tanításban nincs benne a gyűlölködés. Az emberek egyéni hülyesége meg miért kerülné el épp a katolikusokat?


Te ki éled valamennyire a melegségedet?

2012. okt. 11. 11:02
 17/53 Glam Maarco ***** válasza:

Attól függ... Van, aki azt mondja, hogy a Bibliában benne van (általában más vallás), hogy a homoszexualitást el kell utasítani. Ez megjegyzem teljes ellentmondás a korábbi állítással. De annak ellenére hogy a mi Bibliánkban nincs benne, mindenki ezt vallja...


És igen kiélem. Fél éve együtt élek a párommal, meleg bulikba járok, szinte csak meleg barátaim vannak.

2012. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

Az embert magát az egyház soha nem ítéli el. A homoszexualitást igen. De azt az egyház sem mondja, hogy az ember tehet a saját melegségéről, ezért az nem is bűn.

A szexel kapcsolatban szinte mindenre ráfogják, hogy bűn, így a melegség kiélésére is. De a helyzet ennyire nem egyszerű.

A többi vallás véleménye most nem hoz lázba. Elég nekem a magam vallásával megbirkózni.


A hitedet is megéled? Jársz áldozni? Hogyan egyezteted össze a két dolgot?

2012. okt. 11. 12:48
 19/53 anonim ***** válasza:

a homoszexualitás a személyiség része, tehát ha azt elítéled, akkor magát az embert ítéled el.


arról nem is bszélve, hogy Jézus szerint nem csak a tett a bűn, hanem a gondolat is. tehát vagy az is bűn, ha valaki homoszexuális kapcsolatról fantáziál, és az is, ha homoszexuális cselekedetet hajt végre, vagy egyik sem. nem lehet különválasztani a kettőt.

2012. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:

Nagyon téved mikor azt mondod nincs benne a gyűlölködés az egyházban. Igaz nem olvastam, de tudom hogy a bibliában több helyen is leírják kit miért hogyan kell megbüntetni és persze ezt mind szeretetből..

Nem akarok most nekiállni kritizálni a hitedet, mert úgy sem értenéd meg, azonban azt elmondom neked, hogy ha elfolytod a meleg éned sosem leszel igazán boldog. Te döntésed miben hiszel, ahogy az is hogy szenvedsz az életed folyamán vagy boldog leszel.

2012. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!