Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt rajtam kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt rajtam kívül katolikus melegek?

Figyelt kérdés
Nem általában vallásos, hanem konkrétan katolikus melegek érdekelnek. Olyanok, akik komolyan próbálják venni a hitüket.

2012. okt. 10. 21:26
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

Van valami abban, amit írsz. :) A szenvedés leginkább azért van, mert az emberek nem fogadják el a Biblia összes igazságát és nem teszik saját maguk részévé. Én sem, mert talán egy élet is kevés hozzá. Ha szenved is az ember, azt teljesen máshogy is meg lehet élni. Pl. Pál apostolról nem olvassuk szerintem a Bibliában h azt mondta volna magáról h "jaj de rossz nekem, jaj de szenvedek". Még mikor börtönbe is zárták kalodába, akkor sem a szenvedésnek adta át magát, hanem Istent kezdték el énekkel dicsérni, és ennek köszönhetően szabadultak ki a börtönből is. Pál korábban találkozott Jézussal, Őt dicsérte énekkel a börtönben. Ha nem ismerte volna Jézust, nem lett volna kit dicsérnie, tehát meg se szabadult volna, és talán így a szenvedésnek adta volna át magát. Persze, van szenvedés, csak a hozzáállásunk nem mindegy. Az is meg van a Bibliában írva Jézusról h "fájdalmainkat hordozta", és ha összességében nézzük a dolgokat, Pál és Szilász szenvedését a börtönben tényleg Jézus hordozta el! De biztos láttál már pl. testileg fogyatékos, tolókocsis embereket, akikből megszégyenítő módon túláradt a szeretet és semmi jelét nem mutatták annak, h szenvednének. szóval van szenvedés, de nem kötelező!! de nem azért mondom mert ezt annyira tudom: én se mindig találom meg a módját a szenvedés kiváltásának, több alázat kéne hozzá, pl. az önsajnálat eléggé jellemző az emberekre, önigazultság, ami sokszor a szenvedést okozza. szóval a szenvedést sohasem a különböző nehézségeink okozzák, hanem mi okozzuk saját magunknak azzal, h saját igazunkat és jogainkat akarnánk érvényesíteni ahelyett h Jézustól alázattal elfogadnánk, amit nyújtani akar nekünk, a segítő kezét.

Lényegében bármikor élhetne az ember szenvedés nélkül, ha alázattal nem a saját problémáira nézne, hanem Jézusra. ez volt akkor is, amikor Péter a tengeren járt. amikor Jézusra nézett, tudott járni a vízen. amikor pedig a körülötte lévő sok vízre nézett, elbizonytalanodott és elkezdett süllyedni.

mivel Jézus ilyen szinten képes felszínen tartani az embert, neked is azt tanácsolom, Őrá nézz! a homoszexualitásra pedig nem mondok semmit. ne erre a dolgodra nézz, hanem Jézusra! minden körülmények között Jézusra nézz, Ő legyen az első helyen, Ő legyen a középpontban! Ő az élete ura annak, aki befogadta Őt szívébe. Teljesen át kéne adnunk magunkat Neki: nem számít, mi lesz velem, és nem érdekel, Jézus mit fog csinálni velem, mit fog átformálni bennem vagy kivenni belőlem, legyen meg az Ő akarata. "Legyen meg a te akaratod" ahogy ti is imádkozzátok. tehát ne az én akaratom, hanem az Övé legyen meg! de biztos lehetsz benne h amit Jézus tenni akar veled, az csak jó lesz neked, mert Ő szeret téged a legjobban, annyira h a kereszten az életét is odaadta érted. Ha egész életed, mindened odaadod neki, azaz rábízod, odaszenteled magad neki, akkor ebbe a homoszexualitásod is beletartozik. azt is "odaszenteled" neki, felajánlod neki, h azt kezdjen vele, amit Ő akar, azaz az Ő akarata legyen meg ezen a téren is, ne a te saját akaratod. hogy aztán Jézus mit fog kezdeni vele, elveszi-e, vagy változtat rajta vagy nem, az az Ő dolga, azt ne mondjuk meg Őneki, se én, se te! de nem csak a homoszexualitást említhetném, hanem bármilyen emberi tulajdonságot, bármilyen emberi dolgot, bármely emberét, a sajátomén is, bármit, mert ha az Övéi vagyunk, akkor ki kell hogy mondjuk h minden téren az életünkben legyen meg az Ő akarata, és bármire készen kell lenni, akármit is akar cselekedni az életünkben.

2012. okt. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
45%

Vicces hogy úgy beszélsz Jézusról, mint ha ismerted volna. Attól hogy olvastál róla 1 vagy 2 könyvben még nem ismered. Attól hogy első kézből elfogadod egy könyv tanításait, még nem válik igazzá. Jó persze nem szólom le a véleményed, mert hát mindenki elmondhatja elvileg, de nem tudom elhinni hogy boldog vagy, mikor így megszállta az agyad a biblia.

Valamint elmondanám még egyszer, hogy rajtam semmit nem változtatott volna ha nem feszítik keresztre, semmilyen bűnt, terhet, gondot nem vett le a vállamról, s szerintem másokéról sem. Szép napot!

2012. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 rezfanfütyülős ***** válasza:

Vermes Géza kettő kötetes Újszövetség kritikai leírását kellene elolvasnia annak, aki itt tévesen citált bibliai idézeteket!

Nem ott, nem az és nem akkor és ami lényeg: nem annak!

Pál apostol leveleinek egy része nem Pál műve, hanem az akkori Vatikáni érdekek miatt íródott példabeszéd a rendre utasítendók részére!

Óvatosan a bibliával, mert kellő társadalmi (történelmi háttér) ismeret nélkül pofára lehet esni!

Gideon legendáját nem tudom hányan ismerik, aki Báál isten (édesapja által felépített és a közösség által szentnek tartott) oltárát lerombolta?

Szóval csak óvatosan a hivatkozásokkal, mert nagyon mellé lehet nyúlni a dolognak!

2013. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!