Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt rajtam kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt rajtam kívül katolikus melegek?

Figyelt kérdés
Nem általában vallásos, hanem konkrétan katolikus melegek érdekelnek. Olyanok, akik komolyan próbálják venni a hitüket.

2012. okt. 10. 21:26
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
33. természetesen, sajnos mások is vannak hasonló cipőben, katolikusok, nem katolikusok, mindenféle valláshoz tartozók. de a megoldást csak az találja meg, aki komolyan veszi Jézus Krisztust: hogy meghalt a bűneinkért, magára vette minden nehézségünket, bűneinket, elszenvedte minden szenvedésünket a kereszten, h nekünk már ne kelljen elszenvedni ezeket. ezért "csak" neki át kell adni ezeket a dolgokat, benne kell bíznunk, hozzá kell fordulnunk. "Jöjjetek hozzám mindnyájan, kik megfáradtatok és megterheltettetek" - ez van a Bibliában, ezt mondja Jézus. Teljesen mindegy, katolikus-e vki vagy pl. református, baptista, stb. az a nem mindegy h Jézus Krisztussal milyen a viszonya. ezen áll vagy bukik minden! hogy Jézus ott van-e a szívedben, vagy nincs!
2012. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Utolsó. Hagyd már azt a maszlagot. A falat tudom ettől kaparni. Nem mondom hogy Jézus nem segíthet az embereknek, de mi az már hogy minden szenvedésünket átvette? Wazze nézz már körül a világban. Mindenki szenved. Neked úgy tűnik mintha mindenki happy lenne? Nem értem hogy lehet ilyet kijelenteni..
2012. okt. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

39

Sem letagadnom, sem elnyomnom nem kell. Letennem kell, de ez csak vallásosan érthető fogalom. Gondolattal lehet vétkezni, de ez nem jelenti azt, hogy minden gondolat bűn.

Krisztus vállalta a keresztutat és a kereszthalált. De ezzel megváltotta az egész világot (téged is, engem is...) és még fel is támadt utána.

Ezek után én miért ne vállalhatnék be valamit?

Az érdekes az, hogy a szeretetből vállalt Krisztussal együtt való szenvedés egy magasabb cél érdekében még boldoggá is tehet.

2012. okt. 14. 22:39
 44/53 A kérdező kommentje:

40.

Értem amit mondasz, van is benne némi igazság, de én akkor sem szeretek bocsánatot kérni olyanért, amiben nem vagyok bűnös.

Nem egy olyan embert ismerek, aki mindenért hibásnak érzi magát, és azért is bocsánatot kér, hogy él. Erre azért elég veszélyes lenne ráerősíteni, például azzal, mit te nekem mondasz.


Én hiszek Istenben, Szentháromságban, Jézusban, Egyházban, és még több dologban is. És nagyon jól tudom, hogy kihez imádkozzam.

2012. okt. 14. 22:46
 45/53 A kérdező kommentje:

41-42

Krisztus nem a szenvedéseinket vette magára, hanem a bűneinket. Ez nem ugyanaz.


Tisztában vagyok a megváltással. Legnagyobb Istenélményem éppen egy húsvéti szent három napban ért.

2012. okt. 14. 22:51
 46/53 anonim ***** válasza:
Krisztus nem váltotta meg a világot, ahogy engem sem. Lehet hogy sok mindent tett, de nem kell isteníteni.:) Az pedig hogy te próbálsz megválni a melegségedtől még nem szolgál semmi magasabb célt és nem segít senkin.
2012. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:
Ez már tényleg hit kérdése. Ezen vitázni nem lehet.
2012. okt. 15. 21:47
 48/53 anonim ***** válasza:
42. Igen,mert nagyon sok ember nem fogadta el Jézust, nem hisz benne. így hogyan várja h a problémáit megoldja helyette? minimum hinni kéne benne. hogyne szenvedne a fél világ, ha nem fogadja el Jézust és nem hisz benne!
2012. okt. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

44. "Nem egy olyan embert ismerek, aki mindenért hibásnak érzi magát, és azért is bocsánatot kér, hogy él. Erre azért elég veszélyes lenne ráerősíteni, például azzal, mit te nekem mondasz. "

Teljesen más dolog, h vki mindenért hibásnak érzi magát. Ez is alapvető bibliai igazság h az ember értékes Isten szemében, tehát a "bocsánat hogy élek" életérzés is bűn, mert magad, mint Isten teremtményét alábecsülöd. És ez nem egyenlő azzal, ha van egyetlen dolog az életedben, amiért egyetlen alkalommal bocsánatot kérsz Istentől. Nem erre akarok ráerősíteni. És nem veszélyes, ne sajnáld, ne féltsd magad már annyira, nekem is mondtak már sok dolgot, én is tettem sok dolgot, és nem haltam bele, hanem erősebb lettem tőle!

Írod, hiszel dolgokban és tudod, kihez imádkozz. nem tudom, miben hiszel, kihez imádkozol, ezt nem is árulod el, de tanácsot adni csak akkor tudnék, ha többet elárulnál erről az egész hitedről.


45. Krisztus a bűneinket, szenvedéseinket, betegségeinket, átkainkat bizony mind magára vette. Nézd meg a Bibliában, világosan le van írva.

Tisztában vagy a megváltással? És mindent tudsz már róla? Akkor már nem is kell semmit tanulnod? Mert nekem bizony sok tanulnivalóm van, mert egy életen át egyre jobban és jobban meg kell ismernem Istent. Tudod, milyen sok dologra vonatkozik a megváltás, nem csak a bűnre?


46. Krisztus csak azt "nem váltotta meg", aki ezt nem fogadja el. nem kötelező elfogadni, de aki nem fogadja el, az ne mondja h nincs is megváltás mert mindenki szenved a világban. aki nem fogadja el Jézust és a megváltást, persze h nem részesül belőle.

2012. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

Katolikus vagyok.

Ebből következik, hogy rendszeresen gyónok, tehát bocsánatot is kérek.

És ebből következik, hogy imádkozom az Atyához is, Jézushoz is, Szentlélekhez is, Máriához is, szentekhez is, angyalokhoz is.

És ebből következik, hogy előnyben részesítem az egyház hivatalos és kötött imáit, mint a zsolozsmát és a rózsafüzért.


Jézus a bűneinket vette magára, nem mást. Ha magára vette volna a szenvedéseinket, akkor nem szenvedtek volna sem a szentek, sem a betegek, sem senki. De szenvednek. Csak ha hisznek Krisztusban, akkor el tudják viselni, illetve akkor értelmet adhatnak a szenvedésüknek, például azzal, hogy felajánlják.


Jézus azokat is megváltotta, akik nem hisznek benne. Jézus mindenkit megváltott. Ezzel eltörölte az áteredő bűnt. Persze ettől még dönthet úgy valaki, hogy rossz ember lesz, hogy ellent mond Istennek, és akkor a megváltás ellenére elkárhozik. De attól még meg lett váltva.

2012. okt. 16. 23:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!