Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt rajtam kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt rajtam kívül katolikus melegek?

Figyelt kérdés
Nem általában vallásos, hanem konkrétan katolikus melegek érdekelnek. Olyanok, akik komolyan próbálják venni a hitüket.

2012. okt. 10. 21:26
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:

kérdező: tényleg soha nem fog a problémád megoldódni, ha azt mondod az eredendő bűnt ne keverjem ide. alapvető teológiai fogalmakkal és következményeikkel nem vagy tisztában.

minden probléma megoldása ott kezdődik, ha az eredendő bűnre is elfogadod a megváltást, bűnbocsánatot, csak úgy látszik, az a csodálatok katolikus egyház ezt elfelejti mondani nektek, vagy maga az egyház sincs ezzel az alapvető dologgal tisztában. minden probléma és bűn forrása az eredendő bűn, és ha ezt kiiktatod, akkor indulsz el a megoldás felé. ha ez nem történik meg, teljesen felesleges vallásosnak lenni. bár nem te tehetsz róla h az egyházat ezt sem tudja és ezért nem mondja meg neked és nem visz közelebb a megoldáshoz.

2012. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:

De nem értem mire jó mondani dolgokra h nem bűn, nem bűn, mert nem tehetek róla. vannak pl. generációról generációra terjedő bűnök és ott vannak a következményeik. erről se tehetünk, mégis az a megoldás ha az elődeink nevében bocsánatot kérünk értük.

miből áll? bevállalom, akár tehetek róla, akár nem, és kérem rá a bűnbocsánatot. mert Valaki már elhordozta helyettem a bűneimet, és ő veszi le rólam és bocsát meg. szerinted nem éri meg? mindegy, tehetek róla vagy sem, csak vegye le rólam. az eredmény a fontos, csak alázat kell hozzá esetleg.

2012. okt. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

19-es:


Ne gondolj a rózsaszín elefántra!

Jé, mégis arra gondolsz?

Nem arról szól az említett idézet, hogy bűn, ha valami eszedbe jut. Az a bűn, ha direkt járatod bizonyos dolgokon az eszed, illetve ha nem teszel semmit a gondolataid eltereléséért.

2012. okt. 11. 18:09
 24/53 A kérdező kommentje:

20-as:


Az Egyház nem gyűlöli az embert. Még a bűnös embert se. A bűnt gyűlöli.

Igen, fedés, büntetés van. De azt megteszi a szülő is a gyermekével, mégsem vonja kétségbe senki a szeretetét.


Válasszunk külön két dolgot: Az, ha elnyomom a melegségem az azt jelenti, hogy magamnak sem vallom be, főleg másnak nem. És belekényszerítem magam olyan dolgokba, ami nem megy.

Az egy telesen másik dolog, ha a melegségemet és az abból fakadó vágyakat és érzéseket bevallva lemondok valamiről egy magasabb cél érdekében.

2012. okt. 11. 18:14
 25/53 A kérdező kommentje:

21-es:


Tisztában vagyok az áteredő bűn és a megváltás fogalmával is.

De ettől még továbbra sem tehetek a melegségemről. Ezért a melegségem ténye nem bűn.

Hogy mit kezdek az érzéseimmel, az már nem ilyen egyszerű.

2012. okt. 11. 18:17
 26/53 A kérdező kommentje:

22-es:


Amiről beszélsz, az ide nem vonatkozik. Az én melegségemről én nem tehetek. És más sem. Szándékosan biztosan nem. Mégis kinek a nevében kéne bocsánatot kérnem és kitől? És miért?

2012. okt. 11. 18:19
 27/53 anonim ***** válasza:

Az egyház hivatalosan semmit sem gyűlöl, ő szent és sérthetetlen..

Jó lenne ha rávilágosodnál arra, hogy az egyház tanításai, kinyilatkoztatásai, nem egyenlők az egyház tetteivel és működésével.

Erre biztos jön az a válasz hogy ez nem igaz, hát akkor légyszíves tanulj egy kis történelmet. Szerencsére nem sikerült minden hibájukat elfedniük.:)

2012. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem sikerült elfeledni a baklövéseket, az miért szerencse, illetve kinek?


A történelmi hibákért már nem egy pápa kért hivatalosan bocsánatot. Az egyéni emberek egyéni bűneit nem kenném rá az egész egyházra.


A dogmatizált, tévedhetetlen tanítás pedig egy elég jól felépített és hosszú ideje működő rendszer. A dogmákkal én nem állnék le kötözködni, persze másnak ne tilos.


Az Egyház elbukott képviselői mindig mindenkinek eszébe jutnak. Miért nem jutnak inkább eszetekbe az Egyház szentjei?

2012. okt. 12. 18:58
 29/53 anonim ***** válasza:

26.: csak egy példa volt, amit írtam, a generációs dolgok. a lényeg: mindegy, tehetsz-e róla vagy nem, nem ez a lényeg. (hogy ki tehet róla, ki nem, más kérdés, te nyilván nem tehetsz róla)

bűnös vagy-e? mondhatni, ez se lényeg, mert minden ember bűnös. értelmetlen összehasonlítgatni h ki bűnös jobban, ki kevésbé. így vagy úgy, de nem vagyunk tökéletesek, de hit által haladunk a tökéletesedés útján.

egyszer mikor bűnvalláson voltam, rákérdezett a szolgáló h láttam-e édesanyámat meztelenül. mondtam: igen. persze erről se tehetek, h gyerekkoromban nem nagyon érdekelte h van-e rajta valami, amikor előttem van. nem tehetek róla, nem is éreztem h bűnös lennék ezért, de azért bocsánatot kértem imában a dologért, végülis nem áll semmiből. ha bocsánatot kérünk vmiért, akár feleslegesen, az nem baj. viszont ha vmiért nem kérünk bocsánatot, pedig kéne, akkor az baj.


annyit tudok neked mondani, kérdező, ne erőlködj azon h megszabadulj ettől a bűnödtől, vagy mindegy, minek nevezzük, mert magadtól nem igazán tudsz megszabadulni ettől. Imádkozz Jézus Krisztushoz h segítsen, mondd el neki ima által h te ilyen vagy és nem tudsz ezzel mit kezdeni, nem érted ezt az egészet, mi ez az egész. akár bocsánatot is kérhetsz érte, végülis veszteni nem vesztesz azzal, nem? (nem emberektől, hanem Istentől kérhetsz bocsánatot ha úgy gondolod, és nem embereknek hanem Istennek mondd el ezt a dolgot) ezt többször is elmondhatod Neki, és előbb-utóbb válaszolni fog rá.

bár én nem vagyok katolikus, de remélem, tudtam vmit segíteni.

2012. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:

27-28. Lehet h tévedek, de ha az Egyházban rendben lenne minden, akkor a kérdező nem jönne ide feltenni a kérdéseit, mert hívő körökben már kapott volna rá választ. így viszont, ha ide kell jönnie nem hívők közé kérdést feltenni, nem sok értelme van az egyháznak, ha a hívők ilyen jellegű problémáiban, kérdéseiben nem tud segítséget nyújtani. csak feltételezem h a kérdező már felkeresett papot vagy egyéb illetőt, vagy eleve fel se merte keresni, ami megint nem a kérdező hibája, hanem az egyházé, mert nem tudja a hívők bizalmát megnyerni.


egyébként a 29. voltam.

2012. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!