Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíts_etek! Nagy a baj. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segíts_etek! Nagy a baj. Mit tennétek? (Terhes cigány lány-magyar fiú)

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet, hogy áprilisban megismertem egy szép cigány lányt. Találkoztunk, tetszettünk egymásnak nagyon. Szerelem és szex lett belőle...Abból meg........Sajnos egy teherbe esés. Szülei még nem sejtik a dolgot (hála). Hajlik rá, hogy megtartsa (pénz van rá, kicsit módosabbak mint Én). Na de, ha megszüli és látják, hogy a gyerek szőkés (mint én voltam kicsinek) és faggatják, hogy ki az apja (ha előtte ki nem szedik belőle) akkor nekem lőttek (biztos nem veregetik meg a vállam, hogy szép munka...gyere a családba tartozol). Vegyem rá, hogy elvetesse?? Mi legyen?

2013. okt. 12. 12:24
 71/106 anonim ***** válasza:
Azért tényleg ne éld bele magad...Még a szülei reakcióját sem ismered.
2013. okt. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/106 anonim ***** válasza:
59%

Köszönöm a kielégítő válaszaidat, Kedves kérdező a sok családi jellegű és jövőbe kitekintő kérdéseimre. :)

Ha mindent tényleg úgy gondolsz/gondoltok ahogy leírtad, szerintem egész jó helyzetben vagy, ahhoz képest, ahogy az elején bepánikoltál... :) Mert gondoljatok bele, "csak" egyetlen egy probléma van ebben az egészben, hogy kicsit tartasz a lány családjától, hogyan fogadnának Téged, a Ti kapcsolatotokat és a babát. De a babának mindene meglenne (otthon, biztonság, szerető szülők, nagyszülők) és ahogy leírtad nekem az jött le, hogy nem sok hiányt szenvedne az a gyermek, meg különben is...cigány család, teljes mértékben úgy gondolom, hogyha nem tagadják ki a lányt és ezzel együtt a babát és Téged is, akkor tuti fix segítenének Nektek a nehéz helyzetekben is. Mert szégyen, hogy ezt mondom, de munkám során (családgondozó vagyok több 10 éve) azt tapasztaltam, hogy egy cigány család sokkal jobban összetart és sokkal jobban szereti a másik embert, a családtagját, mint egy magyar... Szerintem mi magyarok ne tartsuk már magunkat olyan nagyra...higgyétek el Nekem, hogy példát lehetne venni a normális cigány családoktól. Sosem értettem, miért kell lealacsonyítóan általánosítani és egy kaptafa alá venni a cigányokat...és saját magunkat, magyarokat meg fényesíteni, dicsőíteni. Pff...ugyanolyan undorító magyarok is vannak, mondhatnék példákat, és ha felállítanék egy „+” és listát biztos vagyok benne, hogy a cigány családok javára dőlne a „+” mérleg.

Elhiszem és tapasztaltam is, hogy tényleg vannak undorító és förtelmes cigány családok és megy az LCSH, de ugyanúgy a magyar családoknál is, sőt!... nézzétek meg a politikusokat is, több közöttük a magyar származású. Az LCSH-t ők is többnyire otthon tanulták és nem csak „szakmai ártalom”. Szerintem gondolkodjatok el ezen egy kicsit.

A kérdezőnek csak egyet tanácsolnék. Ha határozottan odaálltok mindketten a szülők elé, és érett felnőtt ember módjára elmondjátok a helyzetet, és azt látják Rajtatok, hogy szeretitek egymást és tényleg minden egyes szavatokat komolyan gondoljátok (nem elröhögve, mert ideges emberek ezt szokták) akkor nem lehettek akkora nagy kakiban már. Viszont ne várjátok, hogy majd megölelnek Titeket, vagy hátba veregetnek majd, mert ők is ugyanúgy hirtelen felindulásból ellenezni fogják a dolgot és nekik is kell pár nap, hogy megemésszék a helyzetet, ahogy Nektek is kellett. Én semmi esetre sem azzal kezdenék, hogy „Sziasztok! Józsi vagyok, magyar, lányukkal már pár hónapja együtt vagyok és amúgy terhes és a gyerek az enyém.”

Hanem szép lassan kell beadagolni nekik, kb úgy mondj el mindent a szüleinek, ahogy nekünk itt leírtad, hogy megszerettétek egymást és komolyan szerelmesek vagytok, de tartottatok tőle hogyan fogadnák a szülei a kapcsolatotokat, ezért titkoltátok, mert féltetek, hogy elszakítanak egymástól stb. Ez egy jó pont lenne kezdésnek, mert a szülők így előnyben érezhetik magukat :) és úgy érezhetik, hogy tisztelitek őket, mert tartotok/féltek tőlük, a véleményüktől. Esetek többségében, ha értelmesek a szülők, akkor ezt jól fogadják. Mutatkozz be rendesen, családodról mondj pár szót, és hogy mivel foglalkozol és mik a céljaid/álmaid az életben, mert Rád kíváncsiak. A célok itt szakmai célok kizárólag, akarsz-e tanulni még valamilyen szakmát, vagy mire akarod vinni ezt a szobafestészetet, vállalkozást szeretnél-e. Tök mindegy, hogy jelenleg ez az egész reális-e vagy csak álom, a lényeg az, hogy úgy jöjjön le nekik, hogy Te érett felnőtt ember vagy, aki gondol a jövőre. Ez egy nagyon fontos szempont, pláne hogy később felhozzátok a baba témát. Nem hiába tettem fel azt a sok kérdést Neked. :)

és gondolj arra, hogy egy lányt a szülők jobban féltenek, védenek, mint egy fiút. :)

Nekem az jött le a munkám során, hogy a cigány családok szeretik megadni a módját az egésznek, tehát szeretnek beszélni dolgokról és a szülők szeretik főlényben érezni magukat, éreztessétek velük, hogy számít a véleményük. Nem tanácsos őket kizárni a kettőtökről szóló dolgokból főleg az elején, utána szép lassan…évek során leváltok majd tőlük és élitek az életeteket.

Ha mindent előkészítettetek, akkor jöhet a baba téma. Ekkor iszonyatosan sokszor hangoztassátok, hogy mennyire imádjátok egymást és mondjátok ki azt, hogy „számít az Önök véleménye” de meg szeretnénk tartani a babát, mert már most szeretitek a pocaklakót, hogy még meg sem született.

A lényeg az, hogy mesteri módon próbáljatok meg velük kommunikálni és ahogy csak tudtok készüljetek fel a hétvégi beszélgetésre egymás között, ki mit fog mondani, nem lenne hülye ötlet, ha elpróbálnátok, mert minél többször hangosan kimondjátok egymás előtt a szavakat, annál határozottabbak és bátrabbak lesztek. Más az, amit gondolsz és más az, amit kimondasz hangosan, mert az utóbbinak súlya van!

Ezek a módszerek többségében beváltak, mert sok olyan ügyfelem volt már ilyen helyzetben, amiben most Ti vagytok, de általában azoknak még ennél is rosszabb volt, mert ők tényleg máról holnapra éltek…

Ha meg minden áron védik az ő szemük fényét, akkor mondd azt nekik, hogy megérted, hogy féltik Tőled a lányukat, de nincs miért, mert komolyan gondolod a dolgot és nem használod ki a lányt.

Sok sikert kívánok Nektek! Kérlek gondolkodjatok el a soraimon!

Előre ne igyál a medve bőrére, ne éld bele magad annyira, hogy elfognak fogadni...de ha jól kommunikálsz, az már egy jó pont! ;)

2013. okt. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 A kérdező kommentje:

Ezt jól esett olvasni. Köszi a tanácsokat! Igazából dolgozok is meg nem is. Olyan értelemben, hogy április óta egy munkanélkülieknek szervezett eu-s képzésben veszek részt (szerződés meg minden, tehát munkahelynek minősül valamennyire, azért kapom a kis pénzt hogy tanuljak) meg mellette maszekolgatok (már gyűjtögetem a pénzt, volt 1 motorom azt is eladtam inkább).

Én sem ítélem el mindet, mert velem konkrét rosszat még nem tettek. Sok cigány osztálytársam is volt, minddel megértettem a szót, sőt most a tanfolyamon is az egyik jó haverom is az... Kitagadást kicsit erősnek érzem, nem hiszem, hogy erre képesek lennének. Ennél fontosabb nekik a lányuk és a boldogsága. (remélem) Na, meg "istenfélő" emberek valamennyire, és amit isten egybe kötött (2 ember szerelme) azt szétválasztani úgysem lehet :)

Lehet a gyermek dolgot elhalasztjuk, egyelőre legyen elég a kapcsolatunk nekik. Ne mindent egyszerre. Nem is ismernek és igen, azzal fogadjuk, hogy hát párom is van és még terhes is a tetejébe. Majd, ha már gyanakodnak és feltűnőbb lesz. nem akarnám kizárni őket belőle, hisz sokat tudnának segíteni ők is és az én szüleim is, mert már minket felneveltek. Jól jönnek majd a tanácsok. Későbbiekben már biztos könnyebben boldogulunk majd ha még lenne (pár év múlva).

Nagyon jó volt ezt a sok sort olvasni, köszönöm még 1x a jó tanácsokat és megfogadom, mert szeretném, ha tudnák hogy ha már így jött össze a dolog akkor vállalom következményeit (gyermeknevelés) Most már boldogan :) És nem fogok lelépni (ha akartam volna már ugyebár megtehettem volna...és ekkor ütöttek volna agyon az fix ) mert szeretem ő(ke)t és mert egy gyereknek igenis apa is kell... Bízok benne, hogy aránylag jól viselik majd, azután, hogy beszélt a szüleivel és megkérdezte mit szólnának hozzá. Jobban örülnének, ha a szokás tovább menne, de nem tudnak tenni ellene mit ("Más világ van már") Szóval bizakodom.

2013. okt. 16. 13:24
 74/106 Kosaras Attila válasza:
Szakitsatok!
2013. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/106 A kérdező kommentje:
Hmm. Lehet igazad van. Még átgondolom.............Átgondoltam...NEM! Azért köszi.
2013. okt. 17. 00:40
 76/106 anonim ***** válasza:
Nekem volt cigány pasim, amire nem vagyok büszke!Sőt!Azóta el telt tíz év, és nagyon rosszul érzem magam amikor a normális párommal megyek az utcán, és rám köszönnek ,és kérdésekkel bombáznak. Nem lehet előlük ki térni, és rohadt kínos!Nem kínos szégyellem!
2013. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: majd rá jössz! Már előre sajnállak. Én is halálosan szerelmes voltam,most meg halok a szégyentől. Szeretném egy pár év múlva olvasni, hogy "milyen jól el vagytok"
2013. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 anonim ***** válasza:

Na mi a helyzet kérdező ??


valamelyik kommentedben olvastam valami ilyesmit hogy idézek "szombaton rájuk zúdítjuk az egészet" vagy valami hasonló.


elmondtátok nekik ?

2013. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
már elásták
2013. okt. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 A kérdező kommentje:
Megfogadtuk a tanácsot és egyelőre csak bemutatott nekik. A fogadtatásom "elment" kategória volt. De azért észrevehető volt, hogy jobban örültek volna, ha cigány srác lenne helyettem. (Inkább az apának volt ez fontos.) Azt is megbeszéltük, hogy nem fognak eltiltani egymástól, ismerve a lányukat mondta, hogy úgysem tudna, na meg én is keresném ettől függetlenül... Illetőleg leszögezte négyszemközt, ha bántom bármely formában a lányát, akkor nekem annyi. (Igaz ezért bármelyik apa elkapna.) De alapvetően normális emberek. Azért még kell egy kis idő mire "bedolgozom" magam a családba és elfogadnak.
2013. okt. 19. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!