Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tekintik sokan "betegség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tekintik sokan "betegségnek" a leszbikusságot?

Figyelt kérdés
Vagy úgy általánosságban a homoszexualitást? Kíváncsi lennék hogy aki így vélekedik róla, hogy ez egy betegség, az miért hiszi ezt? Ugyanis ez nem egy betegség amiből csak úgy kigyógyulgatnak az emberek.

2013. nov. 11. 11:57
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim válasza:
50%
Mert ő beteg, már bocsánat. Én hetero vagyok, férjem van, de soha semmi bajom nem azokkal, akik a saját nemüket szeretik. Én mindenben támogatom őket. Jó kérdést tették fel, ez engem is érdekelne. Bár attól tartok csak fel fogom bosszantani magam :-)
2013. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
95%

A Nemzetközi Pszichiátriai Társaság a homoszexualitást 1974 óta nem tekinti pszichiátriai betegségnek, s a homoszexualitás a Betegségek Nemzetközi Osztályozásában sem szerepel.


tehát nem tekintik betegségnek. az meg szerintem holt mindegy, hogy az átlagember minek tekinti. mindenki másnak, mivel a legtöbben szubjektíven alkotnak róla véleményt.

2013. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
50%

Mert a homoszexualitás általában 2 komoly kérdést vet fel:

- biológiai kérdést: mi értelme van a faj szempontjából egy ilyen kapcsolatnak? Mivel utód nem születik a kapcsolatból, ezért semmi, a faj szempontjából káros hatás.

- etikai kérdés: ez az egyház bűn-dumája, én nem értek vele egyet, de a teljesség kedvéért ideírom.


Bár a vallási véleménnyel én nem szimpatizálok, de a biológiai megközelítéssel egyetértek.

2013. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
Azért azt hozzátenném, hogy van sok olyan betegség is, amiből nem lehet kigyógyulgatni. Egyébként szerintem azért tekintik annak, mert a heteroszexualitás a természetes, biológiai szempontból normális dolog, tehát az ettől eltérő kapásból abnormális, "beteg", illetve esetleg úgy jobban el tudják talán fogadni magukban, hogy "beteg a szerencsétlen", vagy inkább nem is elfogadni, hanem elhelyezni a világképükben. Akár olyan szinten is, mint mondjuk egy mentális betegséget.
2013. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
4-es az az utód nem születik, hülyeség, mert sok heteró kapcsolatból sem születik, rengetegen vannak akik nem szülnek mert nem akarnak gyereket, vagy esetleg nem jön össze nekik. Szóval ez a kérdés felmerülhet egy heteró kapcsolatnál is.
2013. nov. 11. 12:07
 6/57 anonim ***** válasza:
17%

Én vallásos vagyok, hát például ezért.


De nem csak ezért, hanem azért is, mert:

Ez nem egy természetes dolog. Egyszerűen nem normális. Nem erre vagy tervezve, ha úgy tetszik. Mindegy, hogy vallásos vagy, vagy az evolúcióban "hiszel", a lényeg az, hogy egyik szempontból sem működik a homoszexualitás, azaz teljesen céltalan. Gondold át egy picit objektíven. A szexualitás funkcióját tekintve ugye a szaporodást szolgálja, ami ugye nem történhet meg, csak férfi és nő között. Ennélfogva amit csináltok, az abszolút céltalan és nem egyéb, mint ferde hajlam. Akkor is az, ha rosszul esik ezeket a sorokat olvasni és akkor is, ha te nem így érzed. És persze, hogy nem így érzed, pont ezért olyan, mint egy betegség.


Ha csak gyakorlati szempontból nézem, egyszerűen visszataszító. Mindegy, hogy nő-nő, vagy férfi-férfi felállás, engem végtelenül taszít. Nem érted esetleg? Hát ha homoszexuális vagy, felteszem téged taszít egy férfi, nem? Ha hetero vagy, taszít a saját nemed (szexuálisan). Na valami hasonlót érzek a homoszexuálisokkal kapcsolatban is.


Mellesleg nem a homoszexuálisokat utálom, hanem azt, amit csinálnak.


Arról már nem is beszélve, hogy még el is viselném valahogy az ilyesmit, ha nem is szeretném, de megtűrném, ha nem csinálnák a hülye meleg felvonulásaikat, meg az efféle dolgokat, amikkel direkt felhívják magukra a figyelmet és a világ legtermészetesebb dolgaként akarják beállítani azt, ami NEM AZ. Csinálják, ha ennyire ez kell nekik, !DE! ne akarják elfogadtatni velem és ne erőltessék rám.


22/F

2013. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
48%
Azért, mert eltér az emberi példányok többségére jellemző szexualitástól, és ez a társadalom működésével régebben abszolút nem volt kompatibilis, ma sem igazán. Pl. a piros-zöld színtévesztő meg kamiont sem vezethet, mert pont piros-sárga-zöld lámpákat találtak ki.
2013. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%
A természetben van leszbikusság, tehát természetes. Más kérdés, hogy nemi erőszak is van a természetben és kannibalizmus is. Az is természetes. Egyik sem érv semmire. :D
2013. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
7# már mondtam hogy ez a gyerek téma nem érv, mert nagyon sok heteró házasság is van ahol nem született gyerek, náluk is céltalan akkor amit csinálnak? Szóval ilyen gyerek dologgal ne magyarázza senki sem, a vallás meg egy másik dolog igen, de szerintem lehet még úgy valaki vallásos hogy pl homoszexuális, ebben az hogy ez bűn egy külön kérdés azt ne itt taglaljuk
2013. nov. 11. 12:12
 10/57 anonim ***** válasza:
kérdező téged miért érdekel hogy kinek mi a véleménye? hivatalosan nem betegség. nem mindegy hogy ki mit gondol róla?
2013. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!