Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tekintik sokan "betegség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tekintik sokan "betegségnek" a leszbikusságot?

Figyelt kérdés
Vagy úgy általánosságban a homoszexualitást? Kíváncsi lennék hogy aki így vélekedik róla, hogy ez egy betegség, az miért hiszi ezt? Ugyanis ez nem egy betegség amiből csak úgy kigyógyulgatnak az emberek.

2013. nov. 11. 11:57
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:
Akkor elég sokan bűnösek, de az egyházi témába már mondtam hogy nem mennék bele.
2013. nov. 11. 13:00
 42/57 anonim ***** válasza:
"A gyerek téma nem érv" -> a heteró kapcsolatokban betegségnek számít, ha akaratuk ellenére nem születik gyerekük, akkor meg miről beszélünk? Komoly orvosi kezelést kap az a nő, akinek nem lehet gyereke (férfi kevésbé komolyat)
2013. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
Gyerek nem érv, mert vannak párok akik NEM AKARNAK gyereket.
2013. nov. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:
most komolyan nem lehettek ennyire érthetetlenek. már 100-szorra írom le hogy aki nem akar. nem akinek nem lehet, hanem aki nem akar gyereket. meg azért kicsit fura hogy ha nincs gyerek egy házasságba már az is bűn, mert csak gyerek miatt házasodik össze az ember azzal akit szeret? Mert nem hinném hogy mindenki úgy gondolkodik.
2013. nov. 11. 13:04
 45/57 anonim ***** válasza:
100%
#44 Hagyd inkább, úgy látszik ezt értelmezni sem tudják ezek a kis szaporodódroidok.
2013. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
43%
marha jól szórakozok ezen a sok állítólagos heterón, akik ennyit foglalkoznak a homoszexualitással :)))
2013. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
74%

Akkor a gyerek téma megint: te azt kérdezted, miért gondolhatják egyesek betegségnek a homoszexualitást, az én válaszom (4-es jelenleg), erről szólt, hogy szerintem miért gondolják sokan. Mert biológiailag az emberi agyba az van bekódolva általánosságban, hogy egy szexuális párt különböző neműek alkotnak, és igen, ez egy szaporodóképes párt jelent.

Más kérdés, hogy létezik homoszexualitás a természetben, ezt nem kell összekeverni ezzel.

Egy biológiai nézőpontra nem érv az, hogy vannak párok, akik úgy döntenek, nem akarnak gyereket. Mivel az ember nem 100%-ban biológiai lény. Egyébként a körülmények folytán az állatok vagy növények is leélhetik úgy az életüket, hogy szaporodásra képesek lennének, de mégsem teszik, hanem pl. a rokonaik utódainak felnevelésében segédkeznek, vagy kedvezőtlen körülmények között a saját életüket helyezik előbbre. Ma sokan azért nem vállalnak gyereket, mert nem látják azt, hogy biztonságosan fel tudnák nevelni, úgy, hogy normális életszínvonalon éljenek mind. Ez azonban már társadalmi téma.

A homoszexualitás például csak rokonszelekció útján öröklődhet az utódokba, és igen, nyilvánvaló, hogy ez megtörténik, ha genetikai eredetű, nem mondjuk tanult, mert olyan is van (imprintingből eredően).

Egyébként jó, hogy a téma megosztó, de aki nem sértően ír, azt miért kell leoltogatni? Mindenkinek meglehet a maga véleménye, nem? Ha felteszünk egy kérdést, hogy mások hogy gondolkodnak egy témáról, akkor miért kell leállni vitatkozni vele, hogy te ezt nem fogadod el?

Én például a homoszexualitást nem betegségnek, hanem devianciának nevezném. Ebből még nem következik az, hogy elfogadhatatlannak vagy tolerálhatatlannak tartom.

2013. nov. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
46-os: Miért, ha megnézed a Hasfelmetsző Jack c. filmet és elgondolkozol rajta, akkor már mindjárt látens sorozatgyilkos vagy?
2013. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
47-es nézd én nem vitatkozom legalábbis szerintem veled nem vitatkoztam, persze hogy megvan mindenkinek a maga véleménye, ez rendben is van, de amikor már valaki (ha visszaolvasod) 100-szorra írja le hogy aki homoszexuális annak nincs célja az életben (vagy valami ilyesmi) mert aki heteró kapcsolatban van azoknak én úgy vettem ki hogy az egyetlen célja a gyerek, akkor az már zavaró. Neki próbáltam megmagyarázni azt hogy akkor egy normális társadalmilag teljesen elfogadott heteró házasságban aki nem szeretne gyereket, akkor neki is céltalan az élete? Mert ez azért kicsit érdekes feltételezés volt szerintem.
2013. nov. 12. 12:01
 50/57 anonim ***** válasza:
Nem is annyira érdekes feltételezés, ugyanis valóban sokszor mások így állnak hozzá a gyereket nem akarókhoz. Főleg, ha ezt egy nő jelenti ki.
2013. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!