Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tekintik sokan "betegség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tekintik sokan "betegségnek" a leszbikusságot?

Figyelt kérdés
Vagy úgy általánosságban a homoszexualitást? Kíváncsi lennék hogy aki így vélekedik róla, hogy ez egy betegség, az miért hiszi ezt? Ugyanis ez nem egy betegség amiből csak úgy kigyógyulgatnak az emberek.

2013. nov. 11. 11:57
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
szóval azt mondod, hogy amiből nem lehet csak úgy kigyógyulni az nem betegség? Aki szellemi fogyatékossággal születik az nem beteg? Aki rákos lesz az se beteg? Aki crohn beteg, az se beteg?
2013. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
nem tök mindegy? nem az a betegség amit te annak gondolsz, hanem az aminek van BNO kódja aszt kész.
2013. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:
12-es én nem hasonlítanám össze ezeket a tényleges betegségeket a nemi identitással, teljesen más a kettő
2013. nov. 11. 12:22
 14/57 A kérdező kommentje:
Aztán meg úgy gondolom hogy ez egy olyan oldal ahol kérdéseket teszünk fel és engem ez érdekel azért kérdeztem meg, szóval itt nem kell letámadni hogy miért? Azért mert, azt kész.
2013. nov. 11. 12:23
 15/57 anonim ***** válasza:
nem támadtalak le csak kérdeztem mi értelme van hozzá nem értőkkel azon vitatkozni hogy a homoszexualitás az betegség-e vagy nem.
2013. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.

Sokan hangoztatják, hogy a homofóbia a látens homoszexualitás önmagában történő kategorikus elfojtásának a tünete. Nem tudom ebből mi az igaz.

Orvos szakmailag nem tekintik betegségnek, de vizsgálják, hogy pszichoszexuális, idegi,hormonális, vagy milyen

okai lehetnek. Én személy szerint nem vagyok homofób, az én "elutasitásom" kimerül annyiban, hogy nagyon nem szeretem ha felvonulgatnak, mert a nemi életüket viszik ki az utcára, aminek ott semmi keresnivalója.

A vallási megfontolásokkal nem foglalkozom több okból sem. Egyrészt az egyház mindig is rettentő demagóg, és elutasitó volt olyasmikben, amik a tudomány szemszögéből már régen egyértelműek. Ezek a sorozatos tévedések eléggé hiteltelenné teszi a véleményüket. Ráadásul nagyon komoly kárt okoztak ezzel az elutasitással és demagógiával az emberiségnek, és ezt pofátlanul művelik továbbra is. A fő érvem pedig az, hogy teológiai választ ad orvosszakmai kérdésekre. Ami nem csak komolytalan, hanem kifejezetten rossz dolog.

A pontossága, és megalapozottsága ezért nem is különbözik attól a kuruzslótól, aki ráolvasással akar tifuszt gyógytani. Nagyon nagy szerencse, hogy már nem az egyház dönti el, hogy ki,mikor, mennyire egészséges. Ha beleolvasunk egy egyházi fórumba, esetleg tanácsot kérünk tőle mindig azt a választ kapjuk, hogy imádkozzanak.

Na most aki imával homoszexualitást akar gyógyitani, azzal azt hiszem nincsen miről beszélni. Ha ezt nem egy pap mondaná, hanem valamelyik egyházon kivüli kuruzsló, azt kuruzslásért elitélnék mint a pinty.

2013. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
50%

Az, hogy valaki hisz istenben az nem egyenlő azzal, hogy vallásos. Nem lehetsz vallásos, legalább is bibliai vallást követő személy, ha homoszexuális vagy. Hiheted, hogy van isten (ez sem egyenlőt a hittel), de ettől nem leszel még elfogadható előtte.


A gyermek pedig azért érv, mert NORMÁLIS esetben, a házasság célja ugye a családalapítás és az utódnemzés. Az más kérdés, hogy eléggé hülye felfogásuk van a mai embereknek: gyakorlatilag szexpartnerekként élnek együtt, nem igazán házasodnak, cserélgetik a párjukat gyakran, stb... lehetne sorolni. De a férfi és a nő célja nemi értelemben akkor is tagadhatatlanul az utódnemzés. Az, hogy mi a bevett szokás a mai eltorzult világban, az nem jelenti azt, hogy az mindig úgy volt, vagy úgy helyes és mint a sok kisiklott kapcsolatból látszik: még csak nem is jó. Mindez végképp nem... normális... jóllehet ennek a szónak is elferdítik gyakran a jelentését, mint ha az lenne a normális, amit mindenki épp elfogad.


Továbbá ez csak a személyes véleményem, de csak egy nő és egy férfi tudja igazán kiegészíteni egymást testileg ÉS lelkileg, éppen az eltérő mivoltuk miatt. Erre egy azonos nembéli személy sosem lesz úgy képes, mint egy ellenkező nemű.

Az megint más kérdés, hogy a nagy női egyenjogúsítás miatt, sok nő nem csak egyenjogú akar lenni, hanem gyakran férfiként viselkedni és itt már jönnek a gondok, amiért nem működnek úgy a házasságok, mint régen, stb... ez viszont másik probléma és másik téma.


A fő kérdésre visszatérve, csak a saját érvem akartam ezzel a kis eszmefuttatással alátámasztani.


__________



Leegyszerűsítve: nem véletlenül van vagina a Te lábaid között és nem véletlenül van pénisz az enyémek között. Pont. Ez megmásíthatatlan, elferdíthetetlen tény. És ebből kell kiindulni. Az más kérdés, hogy ha homoszexuális vagy, ezt nehéz, ha nem közel lehetetlen elfogadnod.

2013. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 tevetke ***** válasza:
21%
Az hogy vannak heterok, akik nem akarnak gyereket vállalni, azért nem ugyanaz, mintha 100%-osan kizárt lenne az utódnemzés. Az emberi test úgy lett kitalálva, hogy férfi és nő tudjon képes legyen utódokat nemzeni. Attól, hogy valaki nem él ezzel vagy esetleg betegség miatt képtelen rá, attól még nem ugyanaz...
2013. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:
Abban igazad van hogy a házasság célja az utódnemzés. Volt. Mert a mai világban szerintem ha meg is házasodnak az emberek, sok olyan van ahol ennek ellenére sem születik gyerek, mert tegyük fel az egyik fél vagy mindkét fél nem akar gyereke. Ilyen előfordulhat, annak idején teljesen más volt a helyzet ott eleve tényleg a családalapítás volt a cél, ma már szerintem más világot élünk. De ez csak az én véleményem.
2013. nov. 11. 12:30
 20/57 A kérdező kommentje:
19. igen ezt írtam le én is de az előtted kommentelő válaszára nehogy félreértés legyen :)
2013. nov. 11. 12:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!