Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik egy kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

II.Dartheon kérdése:

Létezik egy kapcsolatban olyan, ahol a férfi és a nő egyenlő?

Figyelt kérdés

A kérdés adott... tehát: Működőképes-e az, hogy a férfi és a nő egyenlő félként kezeli egymást, nincs alá-fölérendeltségi viszony, és képesek normális, emberi hangon megvitatni a problémáikat?


Továbbá a munkát megosztva segítik egymást (mutualizmus, ökológiai kifejezéssel), és nem arra megy ki a játék, hogy hogyan baxxon ki a másikkal?



2013. dec. 7. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nincs, hogy teljesen egyenlő, még a mikrotársadalmakban is előbb-utóbb kialakul egy alá-fölé rendeltség, kiemelkedik egy vezető a többi közül. Szóval szerintem kapcsolatokban is mindig van egy dominánsabb fél, ennek ellenére ha kölcsönösen, ugyanúgy tisztelik egymást, akkor baj nem lehet.
2013. dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
94%

7-essel csak az a probléma, hogy nem tudja, mi a különbség az "ugyanolyan" és az "egyenlő" szavak között. Soha nem lesz ugyanolyan a férfi és a nő, mert különböznek.

De attól még lehetnek egyenlőek. És szerintem csak az ilyen kapcsolatok működnek igazán. Persze alá-fölérendeltségi viszonyban is el lehet lenni hosszútávon, de teljesen más élményeket ad, mint egy kiegyensúlyozott viszony a kapcsolatban.


Én egyébként ezt úgy képzelem - pontosabban úgy is élem át a párommal, hogy ez az egyenlőség azért folyamatosan kibillen. Egyenlőek vagyunk, ugyanúgy tiszteljük egymást, ugyanannyira tartjuk egymást értékesnek, egyikünk sem dominál a másik felett, mégis vannak olyan helyzetek, amikor az egyikünk felülkerekedik. Most hozok két nagyon egyszerű, közhelyes példát: ha elromlik valami, én nem értek hozzá, ki vagyok neki szolgáltatva, ő pedig fölényben van, mivel meg tudja javítani - de ha össze kell rittyenteni egy vendégváró vacsorát, abban a helyzetben én leszek a domináns, és ha még segít is, akkor is rám hagyatkozik.

Szóval összefoglalva szerintem az egyenlőség abból adódik, hogy egyensúlyban vannak ezek a helyzetek. Néha ő dominál, néha én, és mégsem egyenlőtlen a kapcsolat, mert az ilyen szituációkat leszámítva egyenlő társai vagyunk egymásnak, és tisztelettel, egymás le-nem-nézésével tudjuk megbeszélni a konfliktusainkat is.

2013. dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
0%
A nő mi.dig is alárendelt marad... Az idők kezdete óta így van, ez a természetes. Akár tűnhet másképp is, de a szexben is a férfi irányít ès a magànéletben is.
2013. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
13-as! Miért törvényszerű, hogy a férfi irányít a szexben? Nálunk pl. többször van olyan, hogy mindent én irányítok, mint hogy a barátom. És fejtsd ki kérlek, mit értesz az alatt, hogy a magánéletet is ő irányítja..
2013. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
4%

Nincs ilyen. Általában a férfi irányít, de van vagy 20%-nyi papucsállatka, akiket meg a nők irányítanak.

Egyáltalán sehol, semmilyen körülmények között nincs olyan, hogy két ember egyenlő legyen. Ha két haver elmegy mondjuk sörözni és csak beszélgetnek, akkor is az egyik az irányító a másik az irányított.

Nincs egyenlőség.

2013. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
Ez nem alá vagy fölérendelés kérdése.Egyszerűen valami hihetetlen titokzatos oknál fogva amit pár ember nem képes észre venni valamiért mindig sokkal jobban sikerülnek a dolgok ha a férfi építi a házat a nő pedig szépíti.Lehet fordítva is csinálni a szerepet de ezen pár ember számára megérthetetlen hogy miért kap az egyik megoldás pozitívabb visszajelzést a természettől.
2013. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
94%
Nah látom a férfisovinizmus nem viseli el az egyenlőség fogalmát, és nem hajlandó elismerni a nők magas szintű erényeit :))) (lepontozásom)
2013. dec. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
0%
Én elismerem a nők erényeit. Például, hogy empatikusabbak, mint a férfiak, de az irányítás nem az ő dolguk!
2013. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
Hát akkor én mit szólja Dowd :) Ezek a soviniszta férfiak állandóan megtalálna :))
2013. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
Én igazából leszarom. Engem se férfi, se nő nem irányíthat... :P
2013. dec. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!