Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik egy kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

II.Dartheon kérdése:

Létezik egy kapcsolatban olyan, ahol a férfi és a nő egyenlő?

Figyelt kérdés

A kérdés adott... tehát: Működőképes-e az, hogy a férfi és a nő egyenlő félként kezeli egymást, nincs alá-fölérendeltségi viszony, és képesek normális, emberi hangon megvitatni a problémáikat?


Továbbá a munkát megosztva segítik egymást (mutualizmus, ökológiai kifejezéssel), és nem arra megy ki a játék, hogy hogyan baxxon ki a másikkal?



2013. dec. 7. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
Különben itt nem is csak párkapcsolatról van szó, hanem bármilyen emberi kapcsolatról. Ha kettő vagy annál több ember bármit szeretne csinálni közösen, akkor valaki dominálni fog a másik/többiek felett.
2013. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
Egyikünk sem irányít a kapcsolatban. Hányszor mondjam még? Ennyire nehéz a felfogásod? ENnyire lassú vagy? Miért vagy hülye?
2013. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te vagy a hülye, meg a nehéz felfogású, mert én meg már hússzor leírtam, hogy márpedig valamelyikőtök irányít. Mit nem tudsz ezen megérteni azt nem tudom.
2013. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
100%
Én részemről nem vitázok, mert értelme az nincsen :)
2013. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
Azt, hogy én vagyok benne ebbe a kapcsolatba és tapasztalom, hogy senki sem irányít és tök jól megvagyunk. Akkor? Tudom, hogy a te kontroll mániás világodban azt szoktad meg, hogy neked van igazad és minden úgy van, ahogy te akarod, hogy a nőnek kuss van stb. de itt nem így megy, a való élet nem ez. Szánalmas vagy, remélem soha sem lesz barátnőd, sem családod, mert baromira sajnálnám őket. Nemrég volt itt egy kérdés, a csaj férje lakatot tett a hűtőre, mert sokat esznek a gyerekek meg ők is. Na te is ilyesmi lehetsz.
2013. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
0%

Képzeld el teljesen jó kapcsolatban élek, bár családom, vagyis gyerekeink még nincsenek.


Álmodozz csak továbbra is, hogy ti hű de mennyire egyenlőek vagytok, pedig teljesen egyértelmű, hogy ilyen nem létezik.

Vagy te irányítod őt, vagy ő téged. Ez a két verzió létezik csak.

2013. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
ja, abban a selejtes világban, ahol minden fekete és fehér és amiben te is élsz, ott igen.
2013. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:

En egy kicsit ezt a kompromisszum szora hegyeznem ki, valaki mar talan emlitette is a szot.


A kompromisszum tulajdonkeppen magatartast jelent, cselekmenyt, amelynek eppen abban all a lenyege, hogy ha a vitas felek szereploi akarnak maradni az adott helyzetnek, cselekmenynek, akkor kenytelenek a sajat onos erdekeikbol engedni. A legtobb esetben mindket felnek engednie kell az erdekeibol, de persze ugy, hogy ez ne onfeladast jelentsen, hanem mindket fel azt erezze, hogy jol jart, vagyis kvazi win-win szituacio alakul ki.


Valoszinuleg egy hosszu tavon jol mukodo, harmonikus, kiegyensulyozott parkapcsolat kompromisszumok sorozatabol all, amiben mindket fel folyamatosan enged az onos erdekeibol, hogy egyikuk se erezze elnyomva magat es azonos sullyal, befolyassal tudjanak reszt venni a kapcsolatban. Ettol persze meg lehetseges az, hogy bizonyos kerdesekben az egyik fel a kompetensebb, bizonyos kerdesekben a masik, a kompromisszum reszet kepezi az, hogy ezt be tudjuk latni, el tudjuk ismerni.

2013. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
0%
Vannak olyan dolgok a világon, amelyek igenis ilyen egyszerűek.
2013. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
0%

A kompromisszum csak egy szépítő kifejezés. Azt jelenti, hogy egy vitában az egyik fél úgy tudta ráerőltetni az akaratát a másikra, hogy az a másik még magával is elhitette, hogy ő is kapott valami engedményt. Közben meg nem, vagy nem akkorát!


A kompromisszum szó csak egy eufemizmus.

2013. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!