Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kapálóznak itt sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kapálóznak itt sokan, hogy a férfiaknak nehezebb az élet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, akik foggal-körömmel ragaszkodnak a nézetükhöz, hogy a nőknek mennyivel könnyebb, azok hányadik században élnek.

Néhány szélsőséges esettől eltekintve egy pár mindkét tagja nagyságrendileg ugyanannyit dolgozik. Legalábbis az ismeretségi körömben mindenképp.

Már a nagyszüleim is mind a négyen dolgoztak, talán dédszüleim idejében volt még, hogy a nő otthon volt, és a férfi volt a családfenntartó. Egyébként akkor se semmi feladat egész nap főzőcskézni, takarítani a gyerek mellett.

A mai átlag szerintem hogy mindkét fél dolgozik, sőt, sok esetben még a nőé a megtiszteltetés, hogy megcsinálhatja a házimunkát, és foglalkozhat a gyerekekkel. Nálunk is ez megy, reggel szüleim ugyanakkor indulnak munkába, kb ugyanakkor érnek haza, apám ledobja magát a tv vagy a számítógép elé, anyám meg nekiállhat vacsorát készíteni meg takarítani. Meg persze mikor kicsi voltam, akkor velem is foglalkozott mindig.

A szüleim kb ugyanannyi ideig voltak munkanélküliek, nagyobb gond nélkül találtak állást szerencsére, az ismerőseim között se látszik konkrét különbség, hogy a nők könnyebben találnának munkát.

Én nem értem, hol élnek, akik azt állítják, hogy a pasiknak mennyivel nehezebb az élet.

Miért gondoljátok így?


2015. febr. 13. 18:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%
én csak a saját szüleim példáját tudom mondani,anyám 6 órás műszakjából hazajön,főz mos,takarít,apám hazajön a 10 órás műszakjából és van hogy még azután is dolgozik itthon pedig nagyon kemény fizikai munkát csinál,és sokszor még hétvégén is dolgozik,ha nem munkahelyen akkor itthon,ugyanez van nagybátyáméknál is,szóval én kicsit se sajnálom a nőket,az én környezetembe a férfiak többet dolgoznak mint a nők és nehezebb,megterhelőbb munkát,biztos máshol nem így van de egyik nem se sajnáltassa magát...
2015. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#10 hát nem tudom, anyám minden nap hazaért este 7 körül, és 11-ig nem végez a dolgával, akkor meg megy aludni.

A hétvégéje rámegy a kertre, azzal mindig van valami munka.

Plusz a gépbe is be kell rakni a ruhákat, előtte ki kell válogatni, majd ki kell teregetni. A kaját meg nem 10 perc megfőzni, legalábbis édesanyám meg én se zacskóslevest szoktunk készíteni.

2015. febr. 13. 18:39
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan mire jó ezaz állandó szitkozódás? Mindenki csak köpköd a másikra. Sosem fog megváltozni.....


Egy baja van mindenkinek, hogy nincs egy normális kapcsolata, ha lenne senki nem sírna itt és szidná a másik nemet.

2015. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

kevés embernek könnyű igazán az élete,főleg Magyarországon,nem nemek kérdése kinek nehéz vagy kinek nem az


mindenki elé kerülnek akadályok,hol könnyebb hol nehezebb,a fontos az hogy bízzon magában mindenki és jó ha a nehéz pillanatokban támogatja az embert,családja,barátok,esetleg a párja.

Én személy szerint egyedül szoktam szembe nézni,bármivel és nem szoktam beszélni róluk senkinek.Mert ilyen vagyok.Küzdeni születtünk.


De van aki szeret nagy drámákat csinálni,és van akinek tényleg komoly segítségre lenne szüksége.

2015. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom városi vagy. Lehet a te apád levágja magát a tv elé munka után, de az enyém meg kimegy fát vág, kertet, jószágokat rendezi... Ne legyél szűklátókörű! Én alárírom, hogy sokszor főzni se egy leányálom fáradtan, de nem is kemény fizikai munka.
2015. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mert túl van dramatizálva az egész. 14 évet éltem kapcsolatban, most egy éve vagyok egyedül. Hozzáteszem nem véletlenül. Ha szeretnék nőt találni, nem lenne gond. Szinte minden nap főzök magamnak és ráadásul dolgozom is. Igényes vagyok mindig tisztaság van nálam, és mindig tiszta ruhában járok. Valahogy még is marad időm magamra, sportolni vagy hasznosan eltölteni az időmet. Szerintem pont ez fáj a nőknek. A férfiak mindent gyorsan határozottan tesznek, a nők meg müttyögnek a dolgaikkal..
2015. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mellesleg ez a kérdés, meglehetősen provokatív jellegű.
2015. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Egy 20ezres kisváros szélén lakunk a "falu" részen, kertes házban. Anyám rendezi a kertet, apám ha nekiáll fát hasogatni, kb 10 perc múlva vonul be, hogy neki ettől fáj a háta, anyám hasogatja a fát végül mindig.

Az egyetlen amit apa hajlandó megcsinálni az az autómosás, meg nyáron a fűnyírás. Ennyit csinál itthon. SEMMI mást nem.

2015. febr. 13. 18:49
 19/21 anonim ***** válasza:
kérdező akkor nem a férfiak a lusták hanem az apád :) szóval ne általánosíts,mert minden rendes háztartásban a férfi legalább annyi munkát csinál mint a nő csak nehezebbet :)
2015. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam, ismerőseim között mindenhol nagyjából fele-fele az eloszlás. Néha ilyen egy alkalmas melóknál, pl hűtő felcipelése az emeletre, na igen azt tényleg a férfi csinálja általában a haverjaival. De a mindennapos munkáknál nem jellemző, hogy a férfinak nehezebb legyen. De lehet csak én ismerek fura embereket :D
2015. febr. 13. 19:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!