Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez megijeszti a férfiakat?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez megijeszti a férfiakat? Miért nem jó, ha egy nő sikeres és "agyilag" is partner?

Figyelt kérdés
30 éves koromra megvalósítottam pár dolgot, amit szerettem volna tinédzser koromban, jó állásom van, ami érdekes és nagyon jól megfizetik, saját lakásom és jó autóm van (nem felvágásból írom, a kérdéshez tartozik), én ezt nyugodt alapnak tekintem ahhoz, hogy egyéb dolgokkal is foglalkozhassak. Zongorázom és dobolok, imádom az autókat, a "fiús" dolgokat (pl. foci, póker), szeretek futni, kirándulni, operába, színházba, klasszikus és egyéb koncertekre járok, rengeteg minden érdekel szóval stb stb., viszont úgy vettem észre, hogy ettől a férfiak menekülnek. De miért? Nem erőszakolom rájuk az érdeklődésem, de elég sok közös téma akad, amiről nekem is van véleményem. Valóban lehetséges, hogy megijeszti őket a vélt vagy valós egzisztenciám vagy mi lehet a gond?
2010. febr. 17. 00:15
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
amúgy (megin a hosszú válaszadó) énis azon vagyok éppen h gyámoltalanodjak...:) mer nekem "hibám" az h erősen informatikus beállítottságú vagyok, aki szereti a kocsikat és még szerelni is szeret, itthoni dolgokat. eztökjól hangzik így elsőre....deha együtt élsz egy pasival akkor az elég szerencsétlenül érzi magát h "alig van feladata". mer ezeket a tipikus pasis dolgokat is elvégzem én simán..:)
2010. febr. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

hahaha, megértelek. :) akkor előre a gyámoltalanodás útján, drukkolok neked is, hogy minden rendben legyen. és köszi sokat segítettél!

mindenkinek köszönöm a válaszokat és a segítséget, azt hiszem...paff...jó éjszakát..

2010. febr. 17. 02:14
 33/40 anonim ***** válasza:

Én most kicsit vitáznék az eddig hozzászólókkal.

Azt gondolom, a férfiak többsége valóban tart az olyan tipusú nőktől, mint a Kérdező. Azonban a helyzet megoldását én nem abban látom, hogy felvett viselkedésmintákkal, "nőcisebb" vagy éppen gyámoltalanabb mázzal lehetne ezt megoldani. Azzal csak önmagát csapja be a kérdező. Hosszú távon nem működik, de pocsék érzés belül.

Vállald csak fel önmagadat olyannak, amilyen vagy! A férfiak nagyon nagy része el fog kerülni, mert tart tőled. Sokan -nők és férfiak is- beképzelt, törtető tyúknak fognak tartani. Nagy cucc, egészégükre.

Boldog párkapcsolatod akkor lehet, ha megtalálod azt a férfit, aki erősebb, mint Te! Aki mentálisan, egzisztenciálisan és minden szempontból egy szinten áll, vagy különb nálad.

Van ilyen férfi, ez teljesen biztos. Érdemes megvárni, megkeresni. Boldog és kiegyensúlyozott kapcsolatod csak ilyen férfival lehet. Az olcsó alkuk, amikor kicsit (vagy nagyon) butuskábbnak, gyámoltalanabbnak mutatod magad, nem fog működni hosszú távon. Önmagad miatt nem fog működni, mert tudni fogod, hogy hazugság, hogy elárultad önmagadat.

Ha megtalálod majd azt a pasit, aki hozzád való, meg fogsz döbbenni. Az a férfi fog téged igazi nővé varázsolni, mellette fogod igazán érezni, mennyire csodás dolog szerelmes asszonynak lenni. De ez csak akkor következik be, ha teljes biztonságban érzed magad mellette, mert erősebbnek érzed önmagadnál. Mert felnézel rá a lelkeddel és az eszeddel is. Az ilyen férfi mellett nem fog nehezedre esni, hogy átadd/elengedd magad. Mersz majd akár gyenge lenni, mert tudod, hogy ő vigyáz rád. De ez belülről, természetesen fog jönni, nem tudatosan egy fals cél elérése érdekében. Minden más csak kamu, ami nem fog működni, csak ideig-óráig. Vállald önmagadat, ne akarj megfelelni senkinek! Nehéz, de megéri. Amúgy sem tudsz mást tenni tartósan. Önmagadból fakadóan nem.

2010. febr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb oka, hogy kevés férfi ilyen sikeres. Én még csak 19 éves vagyok, egy érettségivel, egy aránylag jól fizető melóval (ami most sajnos egy ideje leállt).

Soha nem járnék olyan lánnyal, aki sikeresebb mint én vagy esetleg jómódubb családból származik. Most a meló leállása miatt, kezd elfogyni a pénzem. Eddig, ha elmentünk valahová, álltam mindent. Most, ha hívnak inkább nem megyek. Kérik a lányok, hogy fizethessenek valamit, de nem engedi a büszkeségem. És ezek még csak egyszerű barátok. A barátnőmtől semmit nem fogadnék el, elvégre én vagyok a férfi. (Na jó azért még nem teljesen XD )


19/f

2010. febr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az előttem kettővel szóló írta le pontosan azt, ami neked a megoldás. Te kihívás kell, hogy legyél egy náladnál is erősebb jellemű férfinak. Nem sok ilyen lesz az életben, mivel egzisztenciálisan nem mindenki tudja felvenni veled a versenyt. Nos férfi legyen a talpán, akinek ilyen nő kell. Elárulom a szitut, hogy a volt barátnőm volt ilyen, mint te. Egy ízig vérig olyan nő, aki irányítani akart és férfiakat meghazudtoló ügyességgel vette az élet akadályait. Amiért vége lett az az, hogy nem bírt engem elviselni, hogy én még őt is irányítottam. Valóban mellettem nő lehetett, illetve fel tudott rám nézni, mivel mindenben előrébb jártam, mint ő. Azt hiszem ezt nem bírta elviselni, pedig nem domináltam a kapcsolatban, mindössze egy picit mindenben előrébb jártam. Ha megtalálod 'A férfit', akkor vigyázz az arányokra. Hidd el, egy ilyen csaj csak komoly játékosoknak érdekes!
2010. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


Ez minden szép és jó, amit írsz.

Becsülendő, hogy miket értél el ez életben, nincs ezzel semmi gond.


Csak az a gond, hogy ezeket itt hangoztatod. Mert így teljesen olyan hangulata van a kérdésnek, mintha te lennél a gazdag nagyságosasszony, aki igyekszik olyan társat találni magának, aki felér az ő nagyságához.



Korábbi kérdésben volt egy leányzó, aki azt írta, hogy lerajzolta a kiszemelt fiúnak a kedvenc repülőjét, hogy örömet szerezzen neki. Szerintem ez a repülőrajzolás sokkal bájosabb, aranyosabb dolog, mint az, hogy valaki a vagyonával kérkedik.


Azt tudom, még mondani, hogy biztosan vannak olyan szórakozóhelyek vagy éttermek az országban, amik kifejezetten a gazdagoknak vannak fenntartva. Szerintem ha elmennél egy ilyen helyre, ahol hasonló egzisztenciájú emberekkel találkoznál, egykettőre bepasizhatnál.

2010. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező csak azt tette, ami ennek az oldalnak a funkciója. Kérdezett. A kérdés értelmezéséhez elengedhetetlen volt, hogy ismertesse a körülményeket.

Lehet a kérdést hencegésnek értelmezni, ahogy egyes válaszokat is lehet demagóg vagy éppen irígy megnyilvánulásnak. Biztos vagyok abban, hogy sem a kérdező, sem a válaszoló célja nem ez, de így tűnhet.

2010. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a baj, hogy fogalma sem lehet róla snekinek, hogy valóban ezek a tényezők a hibásak azért, hogy a kérdezőt kerülik a férfiak. Ő mégis ezeket sorolta fel. Pedig millió egyéb, fontos tulajdonsága van az embernek. De ő nem azokat tartotta említésre méltónak, hanem ezeket.

Sok hozzá hasonló embert ismerek, de egyik sem gondolta soha azt, hogy emiatt van egyedül, mert nem tartják ennyire jelentőségteljesnek.


Tehát itt már maga az a tény, hogy a kérdés feltevődött, bizonyítja, hogy a kérdező ezeket túlságosan komolyan veszi.


És pont. Ha nem venné komolyan, akkor sokkal emberibb tulajdonságokban keresné a "hibát". Ahogy az emberek többsége...

2010. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ez éppen annyira valós párválasztási probléma, mint sok más, itt felvetődő kérdés esetében. Mőknél, de férfiaknál is előfordul, és keresi az ember a választ a miértekre.

Van kérdező, aki a korát, a külső tulajdonságait(magasság, testsúly, de akár pattanások), vagy éppen a nemi szerve méretét, a lelki alkatát (csöndes, cserfes, otthon ülő, mindig nyüzsgő) véli a társkapcsolati gondok kiváltó okának. Pedig bizonyára ezeknek az embereknek is van még ezernyi más tulajdonsága is.

Különbözőek vagyunk, a problémáink is mások.

Ennek a kérdezőnek ez a problémája, erre kér véleményt, tanácsot. Semmi baj nincs ezzel.

2010. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Csernus dokival beszélj!

Nem hiszem, hogy itt lehet megoldást erre a problémára találni.

2010. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!