Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a feminizmusról?

Figyelt kérdés
Az alap öteltrõl és a kivitelezésrõl.

2015. dec. 29. 01:10
 101/132 anonim ***** válasza:
79%

'Megerőszakolta, meg nem volt fogamzásgátló. Pff. Nem minősítelek. Tisztelet is hiányzik belőled.'


Ez meg nem tisztelet kérdése, hanem a valóság. Szerinted akkoriban mindenkinek glória lebegett a feje fölött és azért szülte a gyerekeket, mert akkora hazafi/leány volt? Ja nem, csak d*gtak, oszt jött a gyerek, mert nem tudták kivédeni. Ja meg mert kellett az ingyen rabszolgamunka a parasztoknál. A gazdagoknál meg semmi köze nem volt a gyerekeknek a szülőkhöz, személyzet, takarító, szakács, dajka, nevelőnő, bentlakásos tanító, bentlakásos iskola, esetleg külföldön. Ja hát úgy könnyű 10 gyereket "nevelni".

2016. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/132 A kérdező kommentje:

Na akkor hozzászólok én is.


Véleményem reszint az alap elképzelés jó volt De nem jól lett kivitelezve. Néhány feminista fanatikussá vált a témával kapcsolatban és ez nem jó.

Ha Egy nõ úgy dönt,hogy családot alapít akkor kötelessége figyelni a háztartásra és a gyerekeire is. Akkor õk az elsõk! Nem azt mondom,hogy egyedül csináljon Mindent De elsõsorban a házkörüli munka és a gyerekek a kötelességei utánna lehet önmegvalósítani.


Tisztában Kell lennünk nekünk nõknek azzal,hogy vannak olyan munkák amiket csak kevesen vagyunk képesek elvégezni (építkezés, stb).


Magam Egy antifeministának tartom és soha nem éreztem sértõnek ha azt mondta a párom (még ha viccbõl is)hogy a nõnek a konyhában a helye.

2016. jan. 3. 20:11
 103/132 anonim ***** válasza:
0%
Festegessetek, kockuljatok, zongorázzatok... amit akartok. Szülni nem kell, csak hátráztat. Terhesség terhelő dolog. Édesanyád is zondorázhatott volna inkább, megkeserítettétek az életét. Rossz lehet biztos minden nap úgy ébredned, hogy már a születésedtől kezdve valakinek púp voltál a hátán. Nem is várok tőletek semmilyen értéket.
2016. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/132 anonim ***** válasza:
82%

De arra bezzeg nem válaszolsz, hogy te szülnél-e a helyünkben... :)


Kedves kérdező, a férfinek is kötelessége foglalkozni a gyerekkel és a háztartással. Építkezni meg mindenki tud, aki megtanulja. Főleg a mai modern világban.

2016. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/132 anonim ***** válasza:
5%

Mit válaszolja egy ilyen bugyuta kérdésre? Óvodában tesznek fel ilyen kaliberű kérdéseket. Lennél-e Spiderman?


Kapsz választ, tessék. Keresnék egy férfit aki mellett biztonságban vagyok. Nem drogozik, nem iszik, dolgozik, törekvő ember. Jól érzem magam mellette. Nem kártyázzal el a házat, példát fog mutatni az utódoknak. És szülnék neki három gyereket. Akiknek a nevelésében ő is részt venne, tolná velem a babakocsit, cserélné velem a pelenkát és elhordaná ő is óvodába a gyereket. Nyaranta, meg lehet oda menni ahová akarunk. Lehet zondorázni meg festeni a gyerekkel. Sőt még a programozást is meg lehet tanítani neki. Továbbadni azt a tudást amit összeszedtem. Meg elmondanám neki, hogy ennek az országnak a földjét hány ember vére áztatta azért, hogy ő most itt lehet, mert ezt nem készen kaptuk.

2016. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/132 anonim ***** válasza:
94%
És miért pont hármat? Mi van ha valaki csak kettőt akar mondjuk? Akkor fogcsikorgatva megcsinálja a harmadikat is, aztán legfeljebb ha a gyerek megkérdezi miért lett, akkor megmondod, hogy mert ezt mondta a kormány, meg kiszámolták a tudósok, hogy ennyivel lehet fentartani a magyarságot? Az emberek nem klónok, hogy mindegyik csak akkor értékes, ha pont 3 vagy több gyereket akar.
2016. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/132 anonim ***** válasza:
83%

'Meg elmondanám neki, hogy ennek az országnak a földjét hány ember vére áztatta azért, hogy ő most itt lehet, mert ezt nem készen kaptuk.'


Ezt minden ország elmondhatja a gyerekeinek. Ettől mi nem leszünk különlegesebbek mint mások.

Amúgy meg nekem pl anyám nem magyar. Akkor én itt most számkivetett vagyok? Mert annyira vered a melled itt a nagy magyarságra, hogy azért kell szülni.

2016. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/132 anonim ***** válasza:
78%
És ha valaki még mindig nem tud eltartani 3 gyereket? Ez a magyar valóság, soknak még az 1 sok. Azért azt se felejtsd el, hogy van aki szívesen szülne többet, de anyagilag nem teheti meg. Ezt pedig nem lehet a nőknek felróni. Az az idill, amit te leírsz, akkor valósítható meg, ha az egyik szülő dolgozik csak. Egy keresetből ma ki tud eltartani 5 embert? Nem olyan sokan.
2016. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/132 anonim ***** válasza:
86%

"Festegessetek, kockuljatok, zongorázzatok... amit akartok. Szülni nem kell, csak hátráztat. Terhesség terhelő dolog. Édesanyád is zondorázhatott volna inkább, megkeserítettétek az életét. Rossz lehet biztos minden nap úgy ébredned, hogy már a születésedtől kezdve valakinek púp voltál a hátán. Nem is várok tőletek semmilyen értéket."


édesanyám nagyon büszke rám, ha már említetted. örül neki hogy jól keresek, hogy kreatív munkám van amivel újat alkotok (mégha az "csak" játék is), hogy fellépéseimre járhatott, és hogy a háza falán lógnak a festményeim. az a legjobb benne, hogy nem nyomja le a torkomon a saját akaratát, mint ahogy itt sokan akarják.

egyébként mi hárman vagyunk testvérek, és volt hogy csak apukám tudott dolgozni. elég szar az, amikor egy kereset van öt emberre, az anyád meg sír egész nap és depressziós, mert nem tud hol elhelyezkedni. pedig apukám nem minimálbéren dolgozott soha...

2016. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/132 anonim ***** válasza:
0%

Utóbbi három hozzászólásról azt dongolom, hogy már kezd átmenni kötöszködésbe. Olyan lehetséges részletek felnagyításába amik az én gondolataim megdöntésére irányulnak. Képlékeny dolog ez a darabszám. Mivel engem kérdeztél, hogy hányat szülnék én hármat mondta. Egy az, hogy legyen testvére a gyermekemnek, mert nekem is van kettő és tudom, hogy mennyit jelent ez. Másrészt a három az a minimum amivel növelném a nemzetem létszámát. Pótolnák a két szülőt plusz egy. Esetleg, ha idősebb koromra a nyugdíjrendszer csődöt mondana (amit veszélyeztet a csökkenő magyarság és azon belül is a fiatal magyarság aki termelni tud) vagy valami folytán nem tudnám fenntartani magam, talán a három gyermekem tudna segíteni rajtam.


Minden nemzet tagjai elmondhatják ezt a gyermekeiknek és valóban nem fog nagyban kitűnni és különleges lenni a többi nemzet fiaival szemben, mert szinte minden nemzet harcok árán lett. De nem is kell különlegesnek lennie. Nem ez a lényeg. A tisztelet és a becsület ami ebből fakad a sajátjai iránt. De lehet erre különlegesen tekinteni, mert engem például nem hat meg az amerikaiak területfoglalása amikor legyilkolták az indiánokat, viszont büszkén gondolok azokra akik a törököktől védték meg az én hazámat, hogy a mai napig ezt a nyelvet beszélhessem és halászlevet ehessek Tokaji Aszúval a Balaton partján.


Nem felejtettem el, hogy nem tud mindenki eltartani egy ekkora családot. De itt nem csak azok nem hoznak létre ekkora családokat akiknek nincs rá keret, hanem azok sem akiknek lenne, de az ő szabadidejüket és karrierjüket nehogy már korlátozza valami. Vannak sajnos olyanok akik nehezen tudnák eltartani a három gyereket becsületesen. Azt gondolom, hogy ezen segítene az, ha az emberek nem hagynák itt az országot, csak azért, mert nem tudnak itthon 2000 eurót keresni. Itt maradnának és a nem túl jó anyagi helyzet ellenére megpróbálnának mégis itt, közös erővel munkába állni és itthonra adózni. Azt hiszem, hogy sokat segítene ez a gazdaságunknak. Csak egyszerűbb elmenni Angliába mosogatni több pénzért. Értem én ezt, de ennek szintén csak önös haszna van, önös érdekek vezérlik.

2016. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!