Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy elvárás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nagy elvárás, hogy egy férfi ne a szüleivel éljen, legyen autója, és 130e felett keressen?

Figyelt kérdés
Persze mindezt nem a fiatalokra vonatkoztatva hanem a 30 + korosztályban. Szerintem, és minden barátnőm, édesanyám szerint ez alap dolog, ismerkedéskor fontos szempont. Mert aki 30 felett odáig sem jutott el, hogy ne anyucival éljen, legyen jogosítványa és akár egy 15 éves 300 ezer forintos autója, és 130e körül legyen a fizetése, ami a mai világban nevetségesen kevés is- azzal nem érdemes családot alapítani. Főleg úgy ha a nő is autóval, hiteles lakással rendelkezik, és ő is megkeresi ezt az alapvető összeget. Mégis sokan felháborodnak, ha nem ismerkedek velük, mert ezalatt az alapvető színvonal alatt élnek, és ezt be is vallom. De álljon már meg a menet...manapság már a nő a kenyérkereső a családban? Mit várnak ezek a férfiak, hogy a szüleitől majd beköltözik hozzám ingyen, én meg furikázom őt meg a gyerekeinket a családi nyaralásra? Mintha egy fordított világba csöppentem volna. Évszázadok óta az az elfogadott, hogy a férfi tartja el a nőt, és a gyerekeket..Manapság ez átváltozott a nagy egyenjogúság miatt, arra hogy a férfi és a nő egyenlő részben vállalják az anyagi terheket. De úgy látom, hogy mostmár kezd ezis átfordulni, sok életképtelen férfi elvárná hogy a nő legyen az aki megad neki mindent. És ez a nevetséges, hogy a sértődött pasik jönnek ezzel a szöveggel, hogy anyagias p1csa. Mintha én gazdagságot várnék el, vagy azt hogy beleülhessek a jóba. Aki szerint a fenti feltételek gazdagságnak számítanak, az tényleg nagyon rossz körülmények között élhet.
2016. ápr. 28. 16:47
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
66%

Egyedül élni egy házban, ahol a kutya se szól hozzád, teljesen egyedül vagy, kib**zott kiábrándító. Amíg nincs párom, addig biztos nem költözöm el itthonról. Így legalább van aki hazavár, és megkérdezi milyen napom volt, és nem egy macskával kell azt megbeszélnem.


Ha pesten laknék biztos nem lenne autóm. Ha pestre megyek akkor a szélén leteszem az autót és tömegközlekedéssel folytatom az utamat. Nem vagyok hajlandó a belvárosban autóval közlekedni és esetleges parkolás esetén a 400-700Ft-os parkolási óradíjat kifizetni. Na meg a parkolóhely keresésről nem is beszélve.


Amelyik nő ezt nem tudja elfogadni, azzal nem passzolunk össze és nem pazaroljuk az időnket feleslegesen egymásra.


27F

2016. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, ha nincs autoja, mert nem vezet vagy mert eddig nem kellett neki (pl. tomegkozlekedessel jobban jart vagy biciklivel megy mindenhova), akkor nem gond. Ha anyukaek autojan log...az mar problema.

Igen lakjon mashol vagy sajat lakas vagy berlet vagy havernal de ne szuleinel. Bar hogy 30+-ra van e olyan szercseje, hogy pl. egyetem utan 23 evesen egybol jol keres es gyujti a penzt es szulok tamaogatjak stb es vesz vagy netan orokol egy lakast akkor okes. De ha felvett csak ugy egymaga 20 ev alatt visszafizetendo hitelt...akkor hiaba a hiteles lakas azert nem lenne vonzobb, mint egy lakas nelkuli de a szamlajan par millat felretett ferfi. (Ugyanis a hiteles lakassal elegge odakototte magat es mi van ha a parja majd mashol szeretne lakni masra vagyik?)

A 130.000-at nettokent erted? Ha igen, akkor videken jelzem sokan nettoban legalisan sajnos nem.keresnek ennyit. Nalam ez a korlat netto 80.000 (kb. minimalber), de mostanaban inkabb netto 100.000.


Amugy igazad van es egyetertek veled. Es en is eltartottam egy ferfit. Igen van aki elvarja :-(.

Most mar vannak elvarasaim, erre anyagiasnak minositettek es penzehesnek.

2016. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
53%

egy 20nm2es lakás a 8. kerületben, egy 400e-es autó és havi 140e Ft megfelelő?


Erről a kérdésről egy vicc jut szembe, amikor a férfi meg a nő beszélget:


Férfi: Lefeküdnél velem 1 millió forintért?

Nő: Le, simán!

Férfi: na és 10 ezer forintért?

Nő: Mit gondolsz te rólam, mi vagyok? K**va?

Férfi: az, hogy mi vagy azt már eldöntöttük, most már csak az áron vitatkozunk.

2016. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
95%

Én nem tudom elképzelni, hogy egy ismerkedés elején rögtön az anyagiakkal hozakodjak elő.

Az teljesen érthető, hogy egy nő sem akar eltartani egy férfit (bár számomra az is épp olyan felháborító, ha a nő tartatja el magát), de ebben a formában nem értek egyet ezzel, ahogy leírtad.

Nem mindegy, hogy miért lakik a férfi a szüleivel, pl. ha van egy két generációs ház, sokat dolgozik és szinte csak aludni jár haza minek menjen albérletbe?

A kocsira én is csak azt tudom mondani, hogy ha nem használja ki az ember minek álljon a parkolóban?

Fizu? Én ezt se jelenteném ki kategorikusan, hogy ennyit kell letennie. Lehet valakinek magasabb jövedelme, de esetleg teli van hitellel, már kevesebb marad kézben, viszont lehet valaki jól spórol, a kevesebből is tud felmutatni. Illetve inkább keressen egész évben kevesebbet, mint szezonális munkával pár hónapig többet.

Nekem az a fontos, hogy becsületes legyen, lássam az igyekezetet, ha nem is keres éppen jól, de dolgozzon, és ne meressze a valagát otthon és várjon a hatalmas fizura.

Szerintem mindenkinek van olyan, hogy egyszer fent egyszer lent...

2016. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
71%

Az autón kívül a többivel egyetértek.

Az, hogy ne a szüleivel éljen, nem azt jelenti, hogy legyen saját ingatlana. Párom albérletben lakott, 200 km-re a szülői háztól, amikor megismerkedtünk, már jópár éve. Áldás, mert nagyon önálló, házias emiatt, képes ellátni magát (főz, mos, takarít, nem várja el, hogy más csinálja meg), látott már rezsi csekket (sőt be is szokta fizetni minden hónapban).

A 130 nettón lehet siránkozni, de uraim, tetszettek volna tanulni... egy pályakezdő mérnöki, vagy informatikusi fizetés nettó 200 ezer, még vidéken is, szóval egyáltalán nem irracionális elvárás. (A magyar átlag fizetés pedig nettó 154 ezer Ft volt tavaly... szóval azért gondoljatok már bele, hogy ha egy nő egy ÁTLAG ALATTI fizetést vár el, ez vajon tényleg annyira el van szállva?)


Autó: vidéken létszükséglet, városban felesleges. (Páromnak bringája van.)


És akkor lehet azzal jönni, hogy a nő mit visz a kapcsolatba... én történetesen saját ingatlant, autót, nettó 2-300 Ft-os jövedelmet. Ha valaki két bugyival várja el a fizetést meg az önállóságot, azt nyugodtan körbe lehet röhögni, de azért közel sem minden nőre ez jellemző! Általában hasonló a hasonlóra vágyik.

2016. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
69%

Az autó vidéken fontosabb mint a Bp-n, ez tény.

Azért 30 fölött meg már illő lenne külön laknia. De még ez sem feltétlenül fontos!

A lényeg, hogy dolgozzon és képes legyen különköltözni a szüleitől, ha úgy hozza a sors, mert pl. lesz egy komoly párkapcsolata.

2016. ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
36%
Pályakezdő informatikus vidéken 200? :D Ébredj fel csipkerózsika. Pesten annyi, vidéken majd ha lesz 5+ év tapasztalatod.
2016. ápr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
58%

Ennek a duplajat keresem, premium kategorias autom van es csak azert nem elek a szulokkel, mert mashol dolgozom.


Miert fizessek feleslegesen lakhatasert haa szulok szeretnek? Csak mert szerinted ez elvarhato lenne?

En csak nevetek az ilyen gondolkodas modon :)


Amugy munkatarsakkal lakok egyutt.

2016. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
52%

Ez egy rémtörténet lesz a kérdés kirója számára:

A legjobb barátom havi NETTÓ 1.000.000 Ft felett keres. Az anyukájával és a két kis testvérével él akik 14 és 8 évesek, egyikük fogyatékos. Autója sincs.


De nagyon jó gyerek. Mindig segít amiben tud, okos, intelligens, jól néz ki, szerintem nem keveset keres. Csak az anyjával él (apja meghalt).

2016. ápr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
68%
# 17: Ok, akkor legyen 5 év után... azért 30 éves korra ugye már összejön az az öt év? (A kérdésben 30+ korosztályról volt szó...)
2016. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!