Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy elvárás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nagy elvárás, hogy egy férfi ne a szüleivel éljen, legyen autója, és 130e felett keressen?

Figyelt kérdés
Persze mindezt nem a fiatalokra vonatkoztatva hanem a 30 + korosztályban. Szerintem, és minden barátnőm, édesanyám szerint ez alap dolog, ismerkedéskor fontos szempont. Mert aki 30 felett odáig sem jutott el, hogy ne anyucival éljen, legyen jogosítványa és akár egy 15 éves 300 ezer forintos autója, és 130e körül legyen a fizetése, ami a mai világban nevetségesen kevés is- azzal nem érdemes családot alapítani. Főleg úgy ha a nő is autóval, hiteles lakással rendelkezik, és ő is megkeresi ezt az alapvető összeget. Mégis sokan felháborodnak, ha nem ismerkedek velük, mert ezalatt az alapvető színvonal alatt élnek, és ezt be is vallom. De álljon már meg a menet...manapság már a nő a kenyérkereső a családban? Mit várnak ezek a férfiak, hogy a szüleitől majd beköltözik hozzám ingyen, én meg furikázom őt meg a gyerekeinket a családi nyaralásra? Mintha egy fordított világba csöppentem volna. Évszázadok óta az az elfogadott, hogy a férfi tartja el a nőt, és a gyerekeket..Manapság ez átváltozott a nagy egyenjogúság miatt, arra hogy a férfi és a nő egyenlő részben vállalják az anyagi terheket. De úgy látom, hogy mostmár kezd ezis átfordulni, sok életképtelen férfi elvárná hogy a nő legyen az aki megad neki mindent. És ez a nevetséges, hogy a sértődött pasik jönnek ezzel a szöveggel, hogy anyagias p1csa. Mintha én gazdagságot várnék el, vagy azt hogy beleülhessek a jóba. Aki szerint a fenti feltételek gazdagságnak számítanak, az tényleg nagyon rossz körülmények között élhet.
2016. ápr. 28. 16:47
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
75%
# 39: Én nem a kérdező vagyok. :D De megértem a problémáját, mert amikor még ismerkedtem, én is belefutottam egy csomó "nettó 80-ból élek, épp csak megélhetésre futja", meg "anyámmal élek, miért baj ez?" kategóriájú harmincasokba, sőt, még negyvenesekbe is!
2016. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy olvasom, a kérdezőnek az a problémája, hogy amit ő tud nyújtani, azt a férfiak egy része nem, és ezek a férfiak vérig sértődnek, hogy a nő nem akarja bedobni a sajátját a közösbe, úgy, hogy a férfi nem tud semmit mellétenni. És hasonló helyzetben voltam én is: belegondoltam annak idején, hogy ok, tegyük fel, hogy összejövök valakivel, aki az anyjával és nettó 80-at keres... és akkor majd én fogom eltartani? Mert a jövedelme nem fedezné a háztartás rá eső részét, tudom, hogy két ember megélhetése mifelénk nettó 200-nál kezdődik... és ez csak az alap! Tehát beköltözik az én lakásomba, én fogom furikázni és még el is tartsam? Bevallom, én is elutasítottam az ilyen jelentkezőket.

Már csak azért is, mert azért szerencsére akadnak olyan férfiak, akik rendelkeznek önálló élettel, egzisztenciával, és volt lehetőségem "válogatni". Akkor pedig nyilván olyat választottam inkább, aki egyenrangú társam, és nem tőlem várja, hogy megteremtsem az alapvető egzisztenciális feltételeket.

2016. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Szerintem 30 körül a nőknél is ugyanúgy "elvárás" a felsoroltak.

Ne lakjon a szüleivel = képes volt a leválásra és önállósodott = egészséges felnőtt.


Az autó nem mindenhol létszükséglet, de rosszabb tömegközlekedésnél igencsak meg tudja könnyíteni a mindennapi életet. Pl. én 8 km-re dolgozom, ez 10p kocsival, de busszal 1,5 óra lenne, mert körbe kell menni. Nem mindenki lakik ám a belvárosban!!!!


A 130e nettó fizetés lófütty. Én nőként a kétszeresét viszem haza, a párom min. a háromszorosát. Ebből már lehet gyereket nevelni és valamennyire élni, de még mindig nem elég egy magasabb életszínvonalhoz.

Persze, nem mindegy, hogy mennyi a kiadás, ill. hogy ki mennyire tud spórolni, de 130-ból nem hinném, hogy túl sokat félre lehetne tenni.

Meg úgy eleve sztem az embernek (férfiként és nőként is) törekednie kell arra, hogy többre vigye az életben. Persze, nem lehet mindenkiből vezérigazgató, de azért azt sem hiszem, hogy pl. egy 20 éve pénztárosként nettó 100e-et kereső embert annyira boldoggá tesz a munkája...

Kereshet valaki szarul, sőt munkanélküli is lehet, ezzel nincs gond, csak tegyen érte, hogy változzon a helyzet.

2016. ápr. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
42%

Az nem nagyon fontos, hogy mennyit keres, mert a közös kasszába semmiképp nem mennék bele, de keressen eleget ahhoz, hogy ha ki akarom dobni, meg se forduljon a fejemben, hogy miből fog szegény a jövő hónapban megélni nélkülem.

Az autó nagyvárosban tényleg felesleges.

Olyan férfival én se kezdenék, aki a szüleivel él. Nem számít se a külön lakrész, se a házimunka, amit elvégez otthon. Ne azért költözzön majd el a kedves mamától, mert én sikeresen elraboltam tőle, hanem mert nem akar már vele élni. Se a szomszéd szobában, se a szomszéd lakásban, de még a szomszéd utcában sem. És igenis tudjon egyedül élni, én nem társalkodónőnek szerződtem, se azon gondolkodni nem akarok, hogy vajon csak azért van-e még velem, mert így nem üres a lakás, ha hazamegy.

2016. ápr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem abszolút jogosak az elvárásaid, és ne is add leljebb!!

Bár vannak esetek amikor valamelyik nem teljesül. Például nálam: én 21 éves vagyok, barátom 31 éves. Én még egyetemista vagyok, tanulok, diákmunkából szerzett pénzt teljesen elköltök, nem tudok spórolni. Barátomnak van kocsija, jogsija, teljesen önálló, viszont a szüleivel él még a családi házukba, mivel velem még nem tudna összeköltözni, mert én még nem rendelkezem munkahellyel, így nyílván nem vele fizettetném ki a rezsit. Más részt jelenleg spórolni akar, és egy lakás bérlés az a tűrhetőbb helyeken 100.000Ft-nál kezdődik. Így otthon maradt. Néha zavar engem ez a helyzet, de ugyanakkor megértem Őt, hiszen pénz kidobás lenne az hogyha elköltözne albérletbe csak azért mert ez van megírva a nagykönyvbe.

A másik: testvérem 29 éves, tudomány területén már egzisztenciája van (asztro fizika), most csinálja a Phd-jét, a munkahelyek kapkodnak utána. Kondizik és karban tartja magát emellett, szóval nem azaz őrült tudós féle.. viszont, jogsival próbálkozott 3szor, nem sikerült neki mert havi 1x volt itthon (más városban tanul) és mire letelt az 1 hónap mindent elfelejtett, mivel a mi családunknak sem volt kocsija.

Úgyhogy nem mindig azért nincs ez vagy az, mert olyan szerencsétlen a fazon, lehet az is, hogy spórol, vagy más volt neki fontos.

Bár, kedves kérdező, ha már abban a korban vagy hogy megállapodnál, akkor mindenképp olyan férfit válassz aki megfelel az igényeidnek (nehogy később ezekből legyen gond).

2016. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
23%
utolsó vagyok, azt azért még hozzá tenném, hogy attól függetlenül hogy a párom a családjával lakik, általában ő főz magára, ellátja magát, számlákat fizet, mos, takarít , folyamatosan besegít otthon mindenben amibe csak tud. És eddig ő mindig a barátnőivel költözött össze, csak velem ugye még leginkább anyagi okokból nem lehet, meg így én se szeretnék.
2016. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
0%
Mégis miért kellett ennyire lepontozni ti agyatlanok???
2016. máj. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Na ezért maradok inkább egyedül. Nem kell megfelelnem senkinek. Harminc évesen majd eleldegelek egymagam a saját házamban.
2016. júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!