Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy elvárás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nagy elvárás, hogy egy férfi ne a szüleivel éljen, legyen autója, és 130e felett keressen?

Figyelt kérdés
Persze mindezt nem a fiatalokra vonatkoztatva hanem a 30 + korosztályban. Szerintem, és minden barátnőm, édesanyám szerint ez alap dolog, ismerkedéskor fontos szempont. Mert aki 30 felett odáig sem jutott el, hogy ne anyucival éljen, legyen jogosítványa és akár egy 15 éves 300 ezer forintos autója, és 130e körül legyen a fizetése, ami a mai világban nevetségesen kevés is- azzal nem érdemes családot alapítani. Főleg úgy ha a nő is autóval, hiteles lakással rendelkezik, és ő is megkeresi ezt az alapvető összeget. Mégis sokan felháborodnak, ha nem ismerkedek velük, mert ezalatt az alapvető színvonal alatt élnek, és ezt be is vallom. De álljon már meg a menet...manapság már a nő a kenyérkereső a családban? Mit várnak ezek a férfiak, hogy a szüleitől majd beköltözik hozzám ingyen, én meg furikázom őt meg a gyerekeinket a családi nyaralásra? Mintha egy fordított világba csöppentem volna. Évszázadok óta az az elfogadott, hogy a férfi tartja el a nőt, és a gyerekeket..Manapság ez átváltozott a nagy egyenjogúság miatt, arra hogy a férfi és a nő egyenlő részben vállalják az anyagi terheket. De úgy látom, hogy mostmár kezd ezis átfordulni, sok életképtelen férfi elvárná hogy a nő legyen az aki megad neki mindent. És ez a nevetséges, hogy a sértődött pasik jönnek ezzel a szöveggel, hogy anyagias p1csa. Mintha én gazdagságot várnék el, vagy azt hogy beleülhessek a jóba. Aki szerint a fenti feltételek gazdagságnak számítanak, az tényleg nagyon rossz körülmények között élhet.
2016. ápr. 28. 16:47
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
70%
Fene tudja. Az autó sok mindentől függ, Pesten pl furának is tartanám, ha lenne autója, mert minek? A barátom egy apró faluban lakik, na neki pl muszáj autó, ha akárhova akar menni (busz kb napi 4 van). Ő együtt él a szüleivel, mégis sokkal önellátóbb és felnőttebb, mint az exem aki albérletben lakott mikor együtt voltunk. Bár 30 fölött már tényleg illik külön lakni, vagy legalább külön lakrészben a szülői házban (tehát pl az emelet is egy komplett lakás, meg a földszint is), bár a nagymamám mindig azt mondja, olyan messzire kell költözni a szülői háztól, hogy anyós ne akarjon otthonkában meg klumpában átsétálni :D A fizetés szerintem reális elvárás, mifelénk (Észak-Dunántúl) egy operátor keres ennyit nettó.
2016. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Nyilván nagy elvárás és nem igazán megy a kivitelezése, ha így kérdezed.
2016. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy nagy elvárás-e, de ezeket bőven túlteljesítem.

Amit viszont nem tudok teljesíteni, hogy 15 centivel magasabb legyek.

Én biztosan odaadnám minden pénzemet, ha az egész életemet újrakezdhetném 185-ös magassággal.

Szóval mindenkinek lehet keresztje, csak nem mindegy, hogy melyiknél csak az akarat kérdése, hogy leteszed-e és melyiknél vagy kénytelen hordozni 80 évig...

2016. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincsenek ilyen elvárásaim, de a párom (30+) már rég külön él szüleitől, kb 10 éve, van autója és kb 480-at keres. Hát ez király.
2016. ápr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
70%
Ha te is rendelkezel ezekkel, akkor egyáltalán nem nagy elvárás. Különben én az autót még tudom nélkülözni, de hogy ne a szüleivel éljen (vagy legalább ne úgy, hogy kiszolgáltatja velük magát, mint egy gyerek), és hogy olyan fizetéssel rendelkezzen, amiből meg tud élni akár önállóan is, az elvárható 30 fölött, már csak azért is, mert nem árt előre tervezni, félretenni hosszabb távú célokra.
2016. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
67%

Azért nézzük meg a miérteket egy harmincas nő szemével...

Nos, az önálló életet több okból várjuk el. Egyrészt hova viszed fel a nőt? A 12 nm-es szobádba? És ha mondjuk meg akarlak lepni egy vacsival munka után? Akkor anyád konyhájában kell megfőznöm, miután sorba álltam a fürdőszobában a családtagjaiddal? (Igen, nekem van saját lakásom, de van, hogy nálad szeretnék találkozni, nem csak nálam...) A teljesen külön lakrész a szülői házban (külön konyhával, fürdőszobával) teljesen jó megoldás, vagy önálló albi. Nem elvárás a saját lakás, csak a külön élés.

Aztán mondjuk idővel összeköltöznénk... tudod-e, hogy a ruhák nem maguktól mossák ki magukat, az étel nem magától kerül az asztalra? Tudod, mennyi a lakásotok rezsije? Be tudod osztani a fizetésed egy hónapra, kifizetve a számlákat, megvásárolva a kaját, a mosóport, a wc-papírt, a domestost, a bérletet, stb. Aki külön él, ezt minden hónapban megteszi.


Autó... egyelőre nem létszükséglet, de idővel az lesz. Egy többszemélyes háztartásban több dologra van szükség, amit nagy tételben gazdaságosabb megvenni. És ugye nem várod el, hogy én cipeljem a 10 kilós mosóport, az 5 literes étolajat, és ami még egy havi nagybevásárlásnál összejön... ha nem is saját, de egy közös családi autó bizony ma már egyáltalán nem luxus, hanem alap. Pláne ha gyerek is van. Ismeretségi körömben a 30-as, 40-es középosztálybeli családoknál jellemzően két autó van.


Ami pedig a jövedelmet illeti... ok, értem én, hogy nehéz megkeresni, de akkor mégis miből szeretnétek családot alapítani? És nem, nem eltartani kell a nőt, hanem két fizetésből kijönni. Nettó 130 a mai világban semmi. Ha a nő is ennyit keres, akkor is csak szűkösen lehet belőle megélni, tehát a napi dolgokra még jut, de félretenni, szórakozni, nyaralni menni már nem lehet belőle. Gyereket vállalni sem. (De persze aki a szüleivel él, annak erről halvány fogalma sincs...)

2016. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
8%
Önállóan élek. Van pénzem, autóm, ingatlanjaim. Amennyiben rendelkezel akkora vagyonnal és jövedelemmel, mint én. Havi 1 guriga. Akkor társulhatunk. Amennyiben anyucival élsz, akkor nézz a tükörbe és egy tipikus gold-diggert fogsz látni.
2016. ápr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

# 37: 26 éves korom óta saját háztartást tartok fenn, saját ingatlanban, saját autóm van, önálló (a diplomás átlagnak megfelelő) jövedelmem.

És köszi, van párom, aki megfelelt a kérdésben felsorolt kritériumoknak. ;)

2016. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
8%
37 vagyok. Egy egzisztenciálisan befutott, boldog párkapcsolatban élő hölgyből kifakad ez a keserűség? "Mit várnak ezek a férfiak, hogy a szüleitől majd beköltözik hozzám ingyen, én meg furikázom őt meg a gyerekeinket a családi nyaralásra?" Erre ez egy apró ellentmondás: "van párom, aki megfelelt a kérdésben felsorolt kritériumoknak. " Én csak nézek, ki a fejemből, mint paraszt bácsi az állatkertben a zsiráfra, mondván: "Ilyen állat pedig nincsen"
2016. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
80%

Hát sztm lakhat a szüleível,az ugyis hanartkiderűl ,hogy anyuci pici fia e.

Autó nem egy olcsó dolog és még saját lakás is? Nálunk egy 1szobás panellakás 10milától kezdődik (amit nem könnyű a mai világba öszesporolni 8-10év alatt). Az albérlet 100tól kezdődik,+rezsi,egyébb kiadások,kaja,néha ruha,na meg kocsi is? 130ból? Még 200ból se kivitelezhető! A legtöbb embert meg nem fízetik túl! Sohan jó szakmával örülnek ,ha kapnak 100at.

A páromnak van lakása,kiadta albérletbe,mert egyedűl miért lakna ott? Na meg plussz bevétel. Anyjánál lakik. Mégis megcsinál magának mindent. Soha nem is lakott egyedűl,csak nővel.

Autoja nincs,a szeme miatt jogsia se lehet.

250et megkeresi. Sporol és sztm ez lényegessebb.

Mi a frncér lakna pl egy idegennel? Énse laknék szivessen.

Anno 3 évig béreltem egy szobát,a lakotársak semmit nem akartak segíteni,én meg egyedűl nem takarította,csak az elején. Meguntam,aztán a szobámon kívül tiszta kupis volt a ház.

Van egy kutyám,akihez ragaszkodom,miatta se tudok külön lakni,egy egéssz lakást meg nem tudnék fentartani. 170et keresek + melékesből minimum 30at.

Autóm van,ami sorrol futott,arra öszesporoltam.

Most van egy lányom,őis sokba kerül.!

Egy két év aztán költözök össze a jelenlegi párommal.


Ha te ezeket mind tudod nyujtani ,h külön laksz,autó ,stb ... Ak elvárhatod.

N25

2016. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!