Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Ha ismerkedés alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ha ismerkedés alatt kiderül, hogy a férfi full antialkoholista, mit reagáltok?

Figyelt kérdés
Ez előny? Hátrány? Vagy semleges? Egyébként úgy vagyok vele, hogy nem zavarna, ha a párom ALKALMAKKOR elfogyasztana egy pohár bort, csak rám ne akarja erőltetni.
2016. okt. 8. 10:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
#9 Elég szomorú, hogy szerinted a szórakozásnak csak ez az egy formája van...
2016. okt. 8. 12:38
 12/70 anonim ***** válasza:
82%

Srácok, nem arról van szó, hogy szemét, aki nem piál, vagy nem jó ember, aki nem szereti az alkohol ízét (amúgy milyen íze van az alkoholnak? Össze lehet hasonlítani egy pilseni sör ízét a tojáslikőrével?), hanem arról, hogy nem egyeznek az elképzeléseink. A töltött káposzta egy étel a sok közül. Nem baj, ha azt az egyet nem szereti, de például egy vegánnal sem szívesen élnék együtt. Milyen lehet egy húsevő és egy vegán ünnepi ebédje? Főzök kétfélét, egyet neked, egyet nekem? Ugyan így vagyok az antialkoholizmussal is. Ha én szeretnék nyáron leülni egy sörözőben, a párom viszont antialkoholista, akkor ott valamelyikünk rosszul fogja érezni magát. Valószínű, hogy én, mert két eset van, vagy be sem megyünk abba a sörözőbe, vagy kínosan érzem magam, hogy én sörözöm, a pasi meg kólázik. Van ugye az a mondás, hogy ökör iszik magában. Baromira utálok, és nem is szoktam olyan társaságban alkoholt fogyasztani, ahol mások nem isznak.

De mondok más példát. Társkereső oldalon volt egy férfi, aki amúgy minden szempontból megfelelő lett volna, egy kivétellel. A vizes sportok megszállottja volt. Fájó szívvel, de továbblapoztam. Nem azért, mert ő ettől rossz ember lenne, egyszerűen nem tudtam elképzelni közös jövőt, mivel nemhogy a vizes sportok hidegen hagynak, de még csak úszni sem tudok. Mi lesz a hétvégi program? Ő elmegy evezni, én meg itthon várom? Tengerparti nyaraláson ő úszik, búvárkodik, én meg a parton ülök két hétig? Vagy elrángatom magammal hegyet mászni, várost nézni, múzeumot látogatni, miközben ő szenved, mert halálra unja magát?


Ha különbözőek a szokásaink, az elveink, a szórakozásról alkotott elképzeléseink, akkor abból előbb-utóbb konfliktusok lennének.

2016. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
92%

Hasonló a hasonlónak örül. Én szeretek nyárestéken bedobni egy pohár sört, és örülök, ha a párom is velem tart. Szeretek beülni néha kiskocsmákba beszélgetni, és furán érezném magam, ha a párom nem inna, én meg igen.

Mindketten fogyasztunk (kis mértékben és alkalmanként) alkoholt, sosem láttam részegen, ő se engem. És én örülök annak, hogy ebben (is) passzolunk, mert szerintem a hasonló értékrend és életstílus hosszú távon a kapcsolat alapja. (Természetesen nem ez az egyetlen tényező... de minél több közös pont van, annál jobb.)

2016. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
86%

1. Inkább az legyen, mint alkoholista


2. Ő önmagával azt csinál amit akar.


3. Ha engem nem bas zogat, hogy iszom, akkor oké. Az nagyon zavarna, ha ő kér egy kólát én megy egy whiskey-kólát és aztán ezzel piszkálna, vagy megszólna. Ne igyon, ha nem akar, de ne szóljon bele ha én iszom.

2016. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 A kérdező kommentje:
Csak szólok, hogy az alkoholizmus nem a megivott mennyiséget fedi le, hanem a rendszerességet... Aki minden nap kívánja az italt, az bezony alkesz, sorry...
2016. okt. 8. 12:50
 16/70 anonim ***** válasza:
18%
Nem vágom azt, hogy sörözőbe azt, aki iszik, mért frusztrálja, ha valaki nem? Engem sose zavart, egészséges mértékben, ha az aktuális barátnőm ivott, sőt, a mostani barátnőm olyan aranyosan mosolygósra tudja magát inni, hogy megzabálom. Nem értem, hogy nyárestéken miért ne lehetne az egyiknek az alkoholt, a másiknak alkoholmenteset inni? Most ha valaki iszik egy citromos gössert, én meg iszok egy 0%-os citromos gössert abba most mi a zavaró? Jó, oké, a kajás példám lehet nem releváns, de most ha te dohányos vagy, akkor nem jönnél össze nemdohányossal? Elég érdekes a gondolkodásotok. :D
2016. okt. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
87%

# 11: Bár nem engem szólítottál meg, azért reagálnék. Az, hogy valaki szeret beülni meginni egy sört, nem azt jelenti, hogy az a szórakozás egyetlen formája számára.

De attól még nagyon kellemes tud lenni.

Mi például a párommal sokat túrázunk, kirándulunk. És legszebb közös élményeink azok, amikor egy-egy túrázás, vagy városnézés során felfedeztünk egy jó kézműves sört áruló helyet. Ezek olyan élmények, amiket még évek múltán is emlegetünk, és ehhez hozzá tartozik az élmény is, amikor hullafáradtan, kipilledve megkóstoltuk a gyöngyöző italt, és egyöntetűen kijelentettük, hogy ennél finomabbat még az életben nem ittunk. Ha a párom nem inna sört, akkor ezek a közös élmények kimaradtak volna az életünkből, pedig nekünk fontosak. Persze amikor összejöttünk, még nem tudtam, hogy mennyire fontossá válnak ezek az élmények. Azt tudtam, hogy van egy ember, akivel kb. 99%-ban egyezik a gondolkodásunk, életstílusunk, értékrendünk, ízlésünk. Utólag érzékelem ennek a jelentőségét, mert korábbi kapcsolataim nem voltak ennyire harmonikusak.

2016. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
67%
# 15: és hol olvastál te olyat, hogy valaki minden nap kívánja? Valóban ez az alkoholizmus definíciója, de nálam sokszor két hétig ül a sör a hűtőben anélkül, hogy bárki hozzányúlna. Ahhoz olyan hangulat is kell...
2016. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
73%

Azért aki este a vacsorához megiszik egy pohár bort, az igen távol áll az alkoholistától. Vagy ha te ezt annak gondolod kérdező, akkor nem találkoztál még igazi alkesszal.

Egyébként engem nem zavar, ha nem iszik, csak akkor cserébe ő is fogadja el, hogy én igen. De ilyen kötözködős gyökérrel biztos nem, mert ez a tulajdonsága más témákban is ki fog ütközni.

2016. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 A kérdező kommentje:
#19 Naaa, arcból visszább, nem vagyok a lábtörlőd! Én sem személyeskedtem veled, elvárom hogy te se tedd. Amúgy meg apám full alkesz volt, tönkre is tette az életünket. Aztán anyu élettársai is azok voltak...
2016. okt. 8. 13:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!