Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Ha ismerkedés alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ha ismerkedés alatt kiderül, hogy a férfi full antialkoholista, mit reagáltok?

Figyelt kérdés
Ez előny? Hátrány? Vagy semleges? Egyébként úgy vagyok vele, hogy nem zavarna, ha a párom ALKALMAKKOR elfogyasztana egy pohár bort, csak rám ne akarja erőltetni.
2016. okt. 8. 10:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
96%

Egy nemdohányos nem jön össze dohányossal, mert utálja, hogy büdös a szája, a haja, a ruhája, a lakása. Jogos. Ezt mindenki respektálja.

Ha egy dohányos nem jön össze egy nemdohányossal, mert nem akarja, hogy azért cseszegessék a következő 40 évben, hogy büdös a szája, a haja, a ruhája, meg a lakása, annak fura a gondolkodása. Háááát...

2016. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
73%

Én se iszok alkoholt, csak abból kifolyólag, hogy nem szeretem az ízét. A barátom igen.

Nekünk is volt, hogy idegen városban beleszaladtunk egy kézműves söröket népszerűsítő rendezvénybe. Barátom kipróbált egyet (én megkóstoltam és nem ízlett), én pedig gyümölcslevet ittam. Nem veszett el semmilyen meghittség attól, hogy én nem alkoholt ittam, de komoly baj lenne a kapcsolatunkkal, ha ez előfordulna...

2016. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
68%
Én értelek titeket, hogy vannak ilyen dolgok, hogy túrázások, meg mit tudom én sörgyár-látogatások, meg hasonlók. Mi is voltunk ilyen kézműves sörös helyen, és valóban, akkor megittam egy pohárral, de ezzel kb ki is merült az éves alkoholfogyasztásom. Ezt se azért ittam, mert én szeretném, hanem mert a párom szerette volna megkóstolni, oké, legyen, kibírom, nem fanyalgok megiszom. Viszont ilyen buli-beülés-családi ebéd dolgokon fel se merül se bennem se a páromban, hogy én igyak, ő iszik ha szeretne és kész. A lényeg, hogy toleráljuk a másikat, mondom ezt úgy, hogy valaki felhozta a vega példát. Na az én párom például vega, és soha semmilyen konfliktus ebből nem volt köztünk. Én megcsinálom magamnak a húst, neki csinálok mondjuk egy sült sajtot, ha meghívom magamhoz. De volt már olyan, hogy ő, aki vega, megfőzte nekem a kajámat, de enni nem evett belőle. Szóval ilyen apró dolgok, hogy vega-nem vega, szeret néha inni-sose iszik, teljesen meg lehet oldani, csak kommunikáció kérdése. Nem feltétlenül kell mindenben azonosnak lennünk, ha elfogadjuk, és szeretjük egymást. 23/F
2016. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 A kérdező kommentje:
23-as lényegében mindent elmondott helyettem.
2016. okt. 8. 13:32
 25/70 anonim ***** válasza:
65%

22, 23: Pont ez a lényeg. Hogy "kibírom", vagy pedig életünk egyik legmeghittebb közös élménye. Ez olyan, mint a szex... ha a párom nem élvezi, csak eltűri a kedvemért, akkor az nem lesz olyan felemelő élmény, mint ha közösen élvezzük.


Egyébként kérdező: nyilván azért ilyen a viszonyulásod az alkoholhoz, mert a családodban problémákat okozott. De erről NEM az alkohol tehet, hanem az emberek, akik túlzott mértékben fogyasztották. Szemmel láthatóan nem dolgoztad fel az elszenvedett sérelmeket és ez nagyobb gond, mint az, hogy nem iszol alkoholt.

(Az én családomban is volt alkoholista, aki megmérgezte a környezete életét. De azok, akik ezeknek közvetlen elszenvedői voltak, elsajátították a kulturált alkoholfogyasztást. Nem lettek se alkoholisták, se antialkoholisták.)

2016. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
34%
Nem szólok be, de ha az életed legmeghittebb közös élménye, hogy ittál egy sört, akkor elég szegényes életek lehet. :DDDDDDD 23.-as voltam.
2016. okt. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
80%

# 26: Érvek híján jön a személyeskedő sértegetés... tipikus.

Javasolnám, hogy teljes kontextusban vizsgáld a kérdéses esetet, hátha úgy érhető lesz.

2016. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
48%
Nem hiszem, hogy a 23- hozzászólásomban nem tettem le elég érvet a dolgok mellett, te ragaszkodsz ahhoz, hogy mindenképpen élveznie kell valakinek azt, hogy megiszik egy sört. Semmi tipikus nem volt ebben, de ha valakinek a hozzászólásomban leírt dolgok nem voltak érhetőek, mármint a tolerancia, a kommunikáció, és egyéb együttéléssel kapcsolatos dolgok, és továbbra is állítja, hogy nem élvezné egy olyan emberrel a párkapcsolatát, aki nem iszik alkoholt, azzal nem tudok mit csinálni.
2016. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 A kérdező kommentje:
#25 Tény, józanon is szar emberek voltak, de amíg nem részegedtek le, legalább nem törtek-zúztak. Úgyhogy itt az alkohol IS hibás, ne is próbálj meggyőzni az ellenkezőjéről. Ezeket a sérelmeket egyébként nem is lehet feldolgozni, túl sokáig és túl nagy dózisokban kaptam őket... Örök seb marad. Amúgy nem csak ezért vagyok antialkoholista, hanem azért is, mert alapból rossz az íze az alkoholos italoknak, kóstoltam már 1-2-t. Nem értem, hogy mit lehet szeretni rajta, de komolyan...
2016. okt. 8. 14:26
 30/70 anonim ***** válasza:
59%

Nem leszek népszerű, de... Nálam hátrány, ha a leendő partnerem egy örök sebet hurcol magával, amit nem tud letenni. Kérdezőnek nem az alkohollal van problémája, hanem a gyerekkori traumájával.

De most az a kérdés, hogy ki jönne össze antialkoholistával, és ki nem. A magam részéről, mindenféle értékítélet nélkül azt mondom, hogy én nem. De rajtam kívül rengeteg antialkoholista lány van, aki szívesen összejönne, komolyan nem értem, hogy miért baj az, hogy én nem. Mi szükség van a személyeskedésre?

Nekem igenis a közös élmény része egy kánikulai napon túra után meginni egy korsó sört, vagy egy téli csavargáson egy forralt bort. Nem ez a program, nem ez a szórakozás, de annak egy (nem elhanyagolható) része. Mint a közös étkezés is, a közös hegymászás, a közös zenehallgatás, filmnézés, vagy a közös búvárkodás is. És ahogy az előző válaszoló írta, nekem nem elég ha a kedvemért megteszi, vagy elnézi, hogy én megteszem, mert az nem közös élmény. Ideig-óráig elmegy, se 5-10-20 év után már, amikor felszállt a rózsaszín köd, inkább idegesítő szokás lesz, hogy a párom sörözni akar, amikor én antialkoholista vagyok, hogy rágyújt, pedig én utálom a bagószagot, és hogy még annyit sem tudunk ebéd után megbeszélni, hogy jó volt-e a kaja, mert sose kóstoltuk meg egymás ételét.

2016. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!