Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnálja rám a pénzt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajnálja rám a pénzt?

Figyelt kérdés
8 hónapja vagyok együtt barátommal, és ez a "ki fizet a randin" dolog elejétől kezdve nem volt egyértelmű. 2. randinkon moziba mentünk,(első randin nem volt fizetős program) ő fizetett, majd utólag megkérdeztem udvariasságból, hogy tartozom-e valamivel, ő egyből rávágta a jegyem árát, kifizettem. Harmadjára sörözni mentünk, ahol mondta, hogy az első körre meghív, de aztán a másodikat is ő fizette, ezért utólag elővettem a pénztárcámat, adtam neki 1000 ft-ot, amiből nem adott vissza, pedig 600 volt a sör. Így úgy nézett ki, mintha az elsőt is félig én fizettem volna, de nem feltételezem, hogy ez szándékos volt részéről, szerintem csak nem figyelt oda, én meg nem akartam tartani a markom, h hol a visszajáró? Volt még pár "fizetős program" ahol két esetben nem kérdeztem meg a végén, h tartozom-e, így nem kérte el az árát, de azt ezt megelőző pár alkalommal szinte mindig felesben fizettünk. Kétszer voltunk az utóbbi időben inni a haverjaival, én kb 2500-3000 ft értékben fogyasztottam, amit ő fizetett, és hozzátette, hogy másnap majd megbeszéljük, és utólag mikor szóba került, 1000-1500 ft-ot elkért tőlem. Ott van az egésznek a lényege, hogy ő 300.000-at keres nettóban, és ezt most nem akarom leírni, hogy miért, de ebből a 300-ból 30.000 ft-ot a mi jóvoltunkból kap, "csak úgy".Míg én jelen pillanatban 60-70.000 ft-ot keresek az alkalmi munkámmal, amiből fizetem az iskolát is, amit végzek, így eleve alig marad valami. Volt nemrég egy vitánk, apukám megjegyezte neki kissé bárdolatlanul, hogy lehetne velem nagyvonalúbb, főleg ha már a 30.000 ft-ot nekünk köszönheti. Ez nagyon rosszul esett neki, azt mondta nekem, ő úgy érzi, mindig meghív engem, és csak akkor hagyta, hogy felesben fizessünk, mikor én RAGASZKODTAM hozzá. Mondom nem ragaszkodtam, hanem csak megkérdeztem, mert úgy illik, és magamban azt vártam, hogy azt mondja, hagyjam csak..Tényleg nem járunk el sokat, kb 8 hónapunk alatt 8-10 ilyen program volt max, amikor pénzt kellett költeni, a többi séta, kirándulás, stb. Szülinapomra kaptam tőle egy saját készítésű sütit, és egy kb 500, max 1000 ft értékű ékszert, illetve Valentin napra virágot. Nőnap semmi, illetve ezen a két alkalomon kívül egy szál virág sem. Ő most vett magának egy 145.000 ft-os órát...Persze a saját fizetéséből szíve joga azt venni magának, amit szeretne, csak eléggé bánt, hogy velem kapcsolatban meg megy ez a filléreskedés, és a legrosszabb, hogy ráadásul ő úgy érzi, hogy mindig meghívott engem, pedig ez közel sincs így. Nem gondolom, hogy mindig a pasinak kell fizetnie, viszont így, hogy kevés ilyen programunk volt, és 2-3000 forintokról van szó, utólag elfogadja tőlem a felét, és egyszer sem mondta még, h hagyjam, meghívott, ez azért rosszul esik. Ráadásul én amikor nagyon sz*rul álltam anyagilag, mondtam is mindig, hogy lehet inkább most ki kéne hagyni, mert nincs pénzem, mégis ragaszkodott hozzá, pedig én megvagyok ilyen programok nélkül, nekem ha havonta-2 havonta megyünk csak szórakozni, kikapcsolódni, az is tökéletes. Úgy gondolom alapvetően, hogy ő abszolút megtehetné, hogy azt az 1-2000 ft-ot rám szánja ilyen esetben, ilyen fizetésből,főleg ha az ő ötlete volt a dolog, én meg mondogattam előtte, h nincs pénzem, ne menjünk..Én pedig néha, ha jobban állok, meghívom. Ő is még otthon él, igaz, 40-et hazaad havonta, de szerintem még így sem kéne, hogy gondban legyen..
2017. márc. 13. 08:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

6-os, te így gondolod, más meg jön azzal, h pénzéhes r**ngyó vagyok, amiért egyáltalán felmerül bennem, hogy bármit is fizessen részemre. Nagyon durván végletes vélemények léteznek ezzel a témával kapcsolatban.


Igen, voltak már kevésbé komoly kapcsolatai, de nem tudok róla, hogy kihasználták volna, vagy csalódott volna ilyen téren.


Úgy merül fel bennem, hogy azt gondolom "illik" ezt megkérdezni a végén, de lehet rosszul gondolom, és az én hibám, hogy ő ezt félreértette, és úgy vette, hogy "ragaszkodom hozzá, hogy fizessek".

2017. márc. 13. 09:21
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

Én nőként arra neveltem a fiam, hogy a férfi fizeti a programokat, ha nincs pénz, nincs program.

Ez az "udvarlás" része. Régimódi a kifejezés, de perpill jobb szó nem jut eszembe.

Csak a kispályás pasi felezgeti a kávészámlát és kapirgál a patkóerszényében a visszajáróért, aztán pityereg a Gyakorin, hogy valamiért minden nő elhagyja és magányos.

Amikor már 1-2 éve együtt vannak és a nő szeretne valami programot, de nincs rá keret, ellenben a nőnek van, mert jól keres, akkor már akár el is lehet fogadni a nő meghívását.

Az meg különösen evidensnek kellene lennie, hogyha az egyikük 300ezret keres, ráadásul ő a férfi, akkor a 60ezret kereső barátnőjével nem fizetteti a számla felét.

Ennek köze nincs az "egyenjogúsághoz" mert normális ember ezt még a csóróbb barátaival, szegényebb rokonaival is így teszi közös programok esetén, annak nemétől függetlenül.

Ne haragudj Kérdező, de nekem ilyen pasi nem kellene és nem elsősorban az anyagiak miatt, hanem mert egy stílustalan, unintelligens, kicsinyes barom.

2017. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

12-es válaszolónál a pont !!!! Ennyi. Ez a lényeg.

37/F

2017. márc. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek ez semmi! 2 évig voltam együtt egy pasival semmire nem hivott meg, virág se volt. Szülinapomra jó ha kaptam valamit meg is lepödtem. Volt hogy elmentünk kajálni és kaja előtt adtam oda a pénzt,nem vettem észre hogy 200ftal kevesebbet adta és azt is visszakérte..
2017. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#14


2 évig, egy ilyennel???????????

Valamit nagyon tudhatott ez az ürge! ... na de akkor is!

2017. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes egy palid van. Nekem a párom soha nem engedte,hogy adjak neki pénzt ha megyünk valamerre. Ok max megkérem menjen be dohányboltba és adok neki pénzt h mit hozzon. De ilyen hogy moziba pl,elkéri a részem nem volt! Sőt másik városba voltunk állatkertbe,fizetni akartam a részem nem fogadta el a pénzt, mert az ciki szerinte!

Sőt ha én akarom meghívni valamire az sem tetszik neki,mert h néz már ki. Tavaly nyaralni voltunk apartmanba 1 hetet,a szállást fele fele arányba fizettük, kaját hol egyszer ő fizette hol én, voltunk étterembe 3x fizetett,egyszer engedte h fizessek. Sőt tervezünk h menyünk wellnesbe,és mondta h olyan helyet keressek ahol Szép kártyát elfogadnak és azzal lesz fizetve! Ilyen palim 1x volt,mint a tied azóta sem!

2017. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Azt azért hangsúlyoznám, h minden esetben én kérdeztem rá a végén, hogy tartozom-e valamivel. Jól gondolom, hogy ezt illik, vagy ez eleve h*lyeség??


Mi van, ha csak azért fogadta el a pénzt, mert felajánlottam, és azt gondolta, ragaszkodom ehhez? Vagy ebben az esetben is egyértelműen el kellett volna utasítania? (én is ezt vártam volna)

2017. márc. 13. 16:48
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha lyuk lenne a pénzérmén, azt is megbäszná. És ilyen gyökerekkel együtt járnak a nők...nevetésges.
2017. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
4%

Megint le leszek pontozva 0-ra de szerintem igenis, a nőnek is illik meghívnia a párját. ennek oda-vissza kéne szerintem működnie. Nem korrekt ha az egyik fél csak elvár, a másik meg folyamatosan töri magát azon ,hogy megfeleljen. A nőknek is tenni kell a kapcsolatért és véleményem szerint nem csak annyit ,hogy fogadják a közeledést esetlegesen és akkor már mennyi energiát fektettek egy kapcsolatba.


Félreértés ne essék,én örültem ha meghívhattam az illetőt és elfogadta.. volt ,hogy azon ment a vita ,hogy szeretné rendezni a részét én meg nem engedem.. igen mert én meghívtam és ilyenkor ne akarjon fizetni mert azzal megsért, viszont ha mindig csak én hívom meg akkor valami nem stimmel. Ő nem akar adni.

2017. márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

#17

Igen, el kellett volna utasítania!

De nem most, mert már rászoktattad.

Az első alkalommal már úgy kellett volna reagálnia, (udvariasan, de határozottan) hogy többet eszedbe se jusson ajánlgatni.

2017. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!