Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnálja rám a pénzt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajnálja rám a pénzt?

Figyelt kérdés
8 hónapja vagyok együtt barátommal, és ez a "ki fizet a randin" dolog elejétől kezdve nem volt egyértelmű. 2. randinkon moziba mentünk,(első randin nem volt fizetős program) ő fizetett, majd utólag megkérdeztem udvariasságból, hogy tartozom-e valamivel, ő egyből rávágta a jegyem árát, kifizettem. Harmadjára sörözni mentünk, ahol mondta, hogy az első körre meghív, de aztán a másodikat is ő fizette, ezért utólag elővettem a pénztárcámat, adtam neki 1000 ft-ot, amiből nem adott vissza, pedig 600 volt a sör. Így úgy nézett ki, mintha az elsőt is félig én fizettem volna, de nem feltételezem, hogy ez szándékos volt részéről, szerintem csak nem figyelt oda, én meg nem akartam tartani a markom, h hol a visszajáró? Volt még pár "fizetős program" ahol két esetben nem kérdeztem meg a végén, h tartozom-e, így nem kérte el az árát, de azt ezt megelőző pár alkalommal szinte mindig felesben fizettünk. Kétszer voltunk az utóbbi időben inni a haverjaival, én kb 2500-3000 ft értékben fogyasztottam, amit ő fizetett, és hozzátette, hogy másnap majd megbeszéljük, és utólag mikor szóba került, 1000-1500 ft-ot elkért tőlem. Ott van az egésznek a lényege, hogy ő 300.000-at keres nettóban, és ezt most nem akarom leírni, hogy miért, de ebből a 300-ból 30.000 ft-ot a mi jóvoltunkból kap, "csak úgy".Míg én jelen pillanatban 60-70.000 ft-ot keresek az alkalmi munkámmal, amiből fizetem az iskolát is, amit végzek, így eleve alig marad valami. Volt nemrég egy vitánk, apukám megjegyezte neki kissé bárdolatlanul, hogy lehetne velem nagyvonalúbb, főleg ha már a 30.000 ft-ot nekünk köszönheti. Ez nagyon rosszul esett neki, azt mondta nekem, ő úgy érzi, mindig meghív engem, és csak akkor hagyta, hogy felesben fizessünk, mikor én RAGASZKODTAM hozzá. Mondom nem ragaszkodtam, hanem csak megkérdeztem, mert úgy illik, és magamban azt vártam, hogy azt mondja, hagyjam csak..Tényleg nem járunk el sokat, kb 8 hónapunk alatt 8-10 ilyen program volt max, amikor pénzt kellett költeni, a többi séta, kirándulás, stb. Szülinapomra kaptam tőle egy saját készítésű sütit, és egy kb 500, max 1000 ft értékű ékszert, illetve Valentin napra virágot. Nőnap semmi, illetve ezen a két alkalomon kívül egy szál virág sem. Ő most vett magának egy 145.000 ft-os órát...Persze a saját fizetéséből szíve joga azt venni magának, amit szeretne, csak eléggé bánt, hogy velem kapcsolatban meg megy ez a filléreskedés, és a legrosszabb, hogy ráadásul ő úgy érzi, hogy mindig meghívott engem, pedig ez közel sincs így. Nem gondolom, hogy mindig a pasinak kell fizetnie, viszont így, hogy kevés ilyen programunk volt, és 2-3000 forintokról van szó, utólag elfogadja tőlem a felét, és egyszer sem mondta még, h hagyjam, meghívott, ez azért rosszul esik. Ráadásul én amikor nagyon sz*rul álltam anyagilag, mondtam is mindig, hogy lehet inkább most ki kéne hagyni, mert nincs pénzem, mégis ragaszkodott hozzá, pedig én megvagyok ilyen programok nélkül, nekem ha havonta-2 havonta megyünk csak szórakozni, kikapcsolódni, az is tökéletes. Úgy gondolom alapvetően, hogy ő abszolút megtehetné, hogy azt az 1-2000 ft-ot rám szánja ilyen esetben, ilyen fizetésből,főleg ha az ő ötlete volt a dolog, én meg mondogattam előtte, h nincs pénzem, ne menjünk..Én pedig néha, ha jobban állok, meghívom. Ő is még otthon él, igaz, 40-et hazaad havonta, de szerintem még így sem kéne, hogy gondban legyen..
2017. márc. 13. 08:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, már 8 hónapot elcsesztél az életedből, a következő 8-at már ne tedd!

Remélem az a havi 30ezer, ami a családod jóvoltából kifizetésre kerül neki, azt, ha nem vagytok együtt, nem fogja kapni!

2017. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Nokent tanacsolom neked: utolag soha ne kerdezd ,mivel tartozom. Mondd ki,h neked anyagi problema a fizetos program,igy vagy fizesse vagy legyen ingyenes program.


Ezek utan ,ha fizetos a program,egyertelmu,h o fizet. Hisz megbeszelted vele.


N

2017. márc. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is tisztázzátok ezt a dolgot. Neked megterhelőek anyagilag a fizetős programok, neki nem, ugyanakkor nálad sem lehet alap elvárás, hogy mindig fizessen.

Nálunk alapvetően úgy volt, hogy hol ő, hol én fizettem, ő valamivel többet, mert teljes állásban dolgozik, én csak suli mellet, és ő így érezte "korrektnek". Most záróvizsgák és szakdolgozat mellet kevesebbet melózom ebben a félévben, az elején elmondtam neki, hogy nekem most össze kell kicsit húznom a nadrágszíjat, sok minden nem fog beleférni, ami eddig igen. Tudomásul vette, a nagyobb kiadásokat vagy mellőzük vagy ő fizeti. Jó néha már átesik a ló túloldalára, mert ha viszek neki reggelit a boltból, akkor is felteszi a kérdést, hogy mivel tartozik. Nekem nőként marha kellemetlen ez a helyzet, de korrektnek érzem magamat és őt is, tisztáztuk, hogy mi a helyzet, ahhoz tartjuk magunkat. Szerintem nálatok ez hiányzik. Ő úgy gondolja, hogy azzal tesz jót, ha elkéri, amikor rákérdezel, te pedig várnád tőle a gesztust. Ha nem ez a helyzet, akkor viszont menekülnék a helyedben, mert akár férfi, akár nő az illető, 2-3000 forintot ne sajnáljon arra az emberre, akit szeret.

2017. márc. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Mi újság, kérdező?
2018. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
1 hónappal a kérdés feltevését követően szakítottunk, nem bántam meg. 2-3 hétig nagyon rossz volt, de csak a megszokás miatt. Most nincs senki, de nem is bánom, majd jön, ha jönnie kell:)
2018. jan. 29. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!