Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most ezt jogosan vagy sem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ezt jogosan vagy sem?

Figyelt kérdés
3 éve élek együtt a barátnőmmel egy lakásban. A barátnőm külföldi és én lakók nála! A lakást 2 évig béreltük és a barátnőm 1 éve banki kölcsön segítségével megvette! 2 évig amíg béreltünk mindent felesbe fizettünk, de egy éve amióta megvette azóta is tovább fizetek felesben. Most akkor én az ő banki kölcsönének a felét fizetnem kell? Nem elég a rezsi meg a kaja? Mert valahogy hiába az övé már a fele fele ugyan az!

2020. nov. 27. 07:52
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem fer, mert neki lesz egy lakása neked meg nincs benn részed,pedig fizetsz.
2020. nov. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Utolsó egy év után erre jutottam ki én is....
2020. nov. 27. 08:39
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Amikor azt tervezte, hogy megveszi a lakást, nem beszéltetek arról, hogy esetleg felesben tegyétek ezt?
2020. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy van, hogy ha fizeted a lakáshitel felét, akkor az utólag visszakövetelhető lenne (amikor szétmentek és elköltözöl), illetve beszámítható lenne a lakás tulajdonjogába. Ez biztosan bonyolult bírósági eljárás lenne megegyezés hiányában. De ez nem lesz bizonyítható, hogy te a hitelhez járultál hozzá, annyi lesz elismerve, hogy a közös életetekhez járultál hozzá.


Te látod, milyen a kapcsolatotok, meddig tarthat, mennyire terveztek akár élethosszig együtt maradni, de az tény, hogy amit most fizetsz, mint egy bérleti díjat, azt ő a hitelbe, azaz a lakás tulajdonjogába forgatja be.


Viszont az is tény, hogy ő annak a lakásnak, ahol most közösen éltek a költségét (hitelt) egyedül állja, ha nem kér tőled ezen a címen semmit.

Lehet, hogy nem is vállalta volna a hitelt, azzal vállalta, hogy számított a te támogatásodra (ami elég nagy hülyeség lett volna a részéről, ha így volt, mert kapcsolatok jönnek-mennek). De mivel (feltételezem) nem beszélte ezt meg veled, hogy majd együtt fizetitek a hitelt, nem számított rád és egyedül is tudja törleszteni.


Az az érdekes, ahogy írod, hogy te ingyen laknál a munkahelyed segítségével (persze lehet hogy sokkal kellemetlenebb körülmények között), te azt fizeted meg, hogy együtt éljetek. Kérdés, hogy ő mit választana, ha nem fizetnél a hitelbe az együttélést, vagy hogy költözz el.

2020. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm vàlaszod! Sajna semmi se volt vétel után megbeszélve... én se agyaltam rajta, de tegnap elgondolkoztam rajta igaz jó sokára. Az albérletnél okés volt a dolog de így valahogy nem érzem annak!
2020. nov. 27. 08:50
 16/39 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ez a kérdés jóval komplexebb annál, hogy el lehessen dönteni, hogy fair vagy nem fair. A játékszabályokat nektek kellett volna lefektetni előre.

Érthető az, hogy ha az övé a ház, te nem akarsz hozzájárulni a lakáshitelhez, ha nem kapsz tulajdonrészt a házból. Főleg, hogy lenne hol ingyen laknod. Sőt, az is jogos kiakadás, hogy pont annyit fizetsz, mint amit fizettél, amikor albérlet volt.

Ugyanakkor az ő vagyontárgyát használod. Persze, lehet mondani, hogy milyen dolog a párunktól pénzt kérni ilyenért, de ha két ember külön kasszán van, ergo a pénze mindenkinek a sajátja, és a közös költségeken kívül mindenki áll mindent magának, akkor miért annyira evidens az, hogy egymás vagyontárgyait viszont ingyen használhatja a másik folyamatosan? (Valahol lakni azért nem egyenlő azzal, hogy havi egyszer kölcsönkérem a kocsit.)

Ugyanakkor, ha a te munkád/támogatásod/stb. nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ő megvehette azt a lakást, akkor ez így semmiképpen sem fair: kicsit olyan, mintha elfelejtette volna, hogy mit köszönhetett neked. Amúgy tényleg, miért nem együtt vettétek meg?

Igazából tényleg neked kell leülnöd megbeszélni vele, hogy ez így hogyan lenne rendben mindkettőtök számára, hogy egyikőtök se érezze azt, hogy a másik kihasználja.

2020. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

1-es, ennyi erővel ha nem lakna ott, akkor a csajnak meg ugyanúgy ki kéne fizetnie a teljes részletet, nem? Szerintem ez így nem korrekt. A csaj közben megvette a lakást, amit ő fizet, azt a saját tulajdonába fizeti. A kérdező továbbra is egy feneketlen kútba önti a pénzét, hiszen sosem lesz belőle neki része.

Meg kellene egyezni, szerintem még azzal sincs gond, ha valamennyire támogatod, de ugyanannyit legombolni rólad, mintha albérletben laknátok, miközben most már az övé a lakás, na nekem ez lehúzás. De beszéljétek meg, lehet azt hiszi, neked ez így jó.

2020. nov. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
79%

"miért annyira evidens az, hogy egymás vagyontárgyait viszont ingyen használhatja a másik folyamatosan?" - úgy, hogy egy pár, bakker! Vagy neked ha anyád vesz egy tésztaszűrőt, vagy egy konyhai gépet és apád használja, akkor kifizetteti vele? Jézusom!

Nekem van lakásom, itt lakik a barátnőm, ha pénzt kérnék tőle, mert használ bármit is, felköpnék és alá állnék. Igaz, nincs közös kassza, meg vagyon, de szeretem, azért vagyok vele, meg azért is, mert el tudom képzelni simán, hogy egy nap ő lesz a feleségem, a gyerekeim anyja. Most meg azt számoljam, milyen díjakat szabjak, mert használja a kocsimat meg a sütőmet? Nonszensz!

2020. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
18-as, nem, és én sem kértem soha egy forintot sem a páromtól azért, hogy itt lakhat az én házamban. Mondjuk, mi közös kasszán vagyunk, de előtte sem kértem. De attól még NEM evidens. Egy kapcsolat pénzügyeiben SEMMI nem evidens, mindent meg kell beszélni és meg kell egyezni. Tök mindegy, te vagy én vagy a Kis Józsi vagy Nagy Mari mit tartanak evidensnek, jogosnak, értelmesnek, logikusnak, vagy mi jön természetesen.
2020. nov. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
80%

"De attól még NEM evidens" - de igen, evidens. Ha pénzt kérek a lakhatásért, meg mert használják a dolgaimat, akkor bérlőt keresek magam mellé, nem párt.

Vannak extrém szararc emberek, akik pénzt kérnek a saját párjuktól is, de attól ez még nem lesz normális sohasem.

2020. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!