Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most ezt jogosan vagy sem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ezt jogosan vagy sem?

Figyelt kérdés
3 éve élek együtt a barátnőmmel egy lakásban. A barátnőm külföldi és én lakók nála! A lakást 2 évig béreltük és a barátnőm 1 éve banki kölcsön segítségével megvette! 2 évig amíg béreltünk mindent felesbe fizettünk, de egy éve amióta megvette azóta is tovább fizetek felesben. Most akkor én az ő banki kölcsönének a felét fizetnem kell? Nem elég a rezsi meg a kaja? Mert valahogy hiába az övé már a fele fele ugyan az!

2020. nov. 27. 07:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen exem. Mondta, h vesz egy lakàst, ès majd nem egy vadidegennek, hanem neki fizethetem az albèrletet. 😅 persze, adjam fel a nyugalmam, meg a függetlensègem egy ilyen sza*ràgóért. Màr règ szakìtottunk, de utólag vernèm a fejem a falba, ha hagytam volna magam ìgy anyagilag kihasznàlni... a közös lakàsra nem vagy elèg jò, de a pènzed az kell. Èn màr aznap mentem volna az ingyen kecòba.
2020. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele asszem szakítás lesz mérges sír meg azt mondja vissza fizeti az 1 èvet
2020. nov. 27. 09:50
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

Amikor elveszed a barátnőd, attól a perctől kezdve közössé válik minden. Itthon az új Ptk. szerint visszamenőlegesen is, az együttélés kezdetétől számítva. Szóval amit beleraktok a házba (és minden egyéb vagyontárgyba), válás esetén feleződik. Válás esetén ennek arányában vagy pénzt, vagy tulajdonjogot kapsz.

Élettársi viszony esetén a belerakott pénz arányában osztják el a vagyont. A ti esetetekben nyilván ő fizeti a hitelt, így övé a ház, te pedig a lakhatásod fedezed, úgyhogy nem kapsz semmit.

De mondom, ez itthon van így. Hogy nálad mi van, annak járj utána!

2020. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Én fizetem a rezsi felét a teljes havi kaja felét és a banki kölcsön felét amit ő vett fel! Se bejelntve oda se sehol nem szerepel a nevem mint lakott személy ott! Ma számon kértem a dologgal kapcsolatban és hát kb megindítottám egy visszafordíthatatlan lavinát! Sírt, mérges volt aztán jött a kifizetem akkor vissza menőleg a pénzed stb.
2020. nov. 27. 10:05
 25/39 A kérdező kommentje:
Meg mondta hogy hogyan gondoltam ő fogja egyedül fizetni meg hogy én ott lakok stb
2020. nov. 27. 10:06
 26/39 anonim ***** válasza:
Hat lehet annak szol a siras ahogy felvetetted a dolgot, de legalább lesz igy lehetőség megbeszelni. A kaja meg a rezsi tok.evidens hogy allod a felet.
2020. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, Kérdező! De jobb, hogy kiderült. Keressen más balekot!
2020. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Bánom hogy most nyílt fel a szemem 1 év után.... és most úgy jött ki hogy én vagyok a galád rossz barát
2020. nov. 27. 10:12
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

"Sìrt, mèrges volt aztàn jött a kifizetem..."


Manipulàciò, bűntudat keltès 🤔

2020. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
38%
Ha megkérnéd a kezét, igent mondana? El is van döntve a kérdés szerintem.
2020. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!