Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elhagynád a párodat, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynád a párodat, ha elmúlt a szerelem, de elveszítenél mindent?

Figyelt kérdés

18 éves korom óta együtt élünk (12 éve) és ha otthagyom nem marad semmim, se kocsi se ház semmi mivel minden az ő nevén van. Nincs konfliktusunk de már csak megszokásból vagyunk együtt. Biztosan találnék jobbat de egyik kapcsolatból másikba menni szerintem nem a legjobb megoldás.

Mit tennétek?

Van egy szint amit már megszoktam és biztosan nem akarok lejjebb adni de magamat nem tudom eltartani lakás és autó biztosan nem férne bele. Szeretem, de már nem vagyok szerelmes.

Tudom, hogy nagyon sokan így élik le az életüket, de elgondolkodtam mi lenne ha új életet kezdenék és hátha megtalálnám azt is akibe szerelmes lennék csak ehhez haza kell mennem rossz körülmények közé, a barátaim elveszteném, nem tudom megéri e ez az egész. Vagy maradok a mostani helyzetben amit eddig építettünk együtt de nem leszek boldog igazán.



2021. dec. 7. 09:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Igen. El is hagytam 18 év után. Az egész házasságunk alatt az összes pénzem a közös életünkbe öntöttem. Sokszor kértem, hogy legalább egy kis százalék tulajdonrészt kapjak a házból (1-2% akár), de mindig az volt, hogy "ez nem az én házam, hanem a mi házunk így is". Persze egészen addig volt a mi házunk míg úgy nem döntöttem, hogy elválok. Onnantól már csak az övé volt minden. Én otthagytam az egész életemet (19 éves koromtól éltem vele) és 2 gyerekkel elmentem albérletbe.


Boldogabb vagyok, mint eddig bármikor.

2021. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
29%
Még jó h nem vagy felszines és érdekvezérelt önző picsa 😆
2021. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar, hogy ő kezeli a fizetésed? Az ő számlájára megy és így vagytok közös kasszán? kvázi zsebpénzt kapsz a fizudból?

Mert amúgy már a bizonyítható sok éves élet/vagyonközösség esetén is létezik vagyonmegosztás.

Most nem azt mondom, hogy vidd a házat a feje fölül.

De ha tisztességesen keresel és minden forintot beleadtál a közösbe, te pénzed is benne van az esetleges felujításban, állagmegóvásban, kérhetsz kompenzációt. Pl a kocsit adja oda és a kauciót az albérlethez.

Vagy ha nagyobb összegekről van szó, akár egy kis lakás önerejének megfelelő pénzt.

Ha nem tudtok megegyezni, ügyvéd.

2021. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha még szereted, és ő is téged, akkor maradnék, és megpróbálnám megjavítani.
2021. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd.Élettársként is közös a vagyon, csak nem fele-fele,hanem szerzés arányában.
2021. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
74%
Te nem a párodat szereted, hanem a körülményeket...
2021. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál, hogy az ő részéről is egyszer elmúlhat, találkozik valakivel, aki tényleg szeretné? Akkor is lapátra kerülsz, szerintem kicsit gondold át ezt a kiszolgáltatottságot.
2021. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
16-os: Igen, így van, de nyilván nem fog a híd alá menni lakni.
2021. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

#11 ilyen érdekelt volna, büszke vagyok rád!


Nem csak a körülményeket, mert tényleg egy jó ember egyszerűen csak nem olyan a kapcsolat, mint az elején! Nagyon sokan elüldögélnek a langyos vízben, erre irányult volna pontosabban a kérdés, hogy megéri e vajon, mindenki azt mondja hogy jobbat érdemelnék ahol èrzelmileg/szellemileg fejlődhetnék. Csak valószínüleg egy hosszú távú együttélés után minden ellaposodik tehát értelme így lehet hogy nincs ennek az egésznek.

Nem szeretnék neki rosszat, ügyvédet meg hasonlókat csak érdeklődtem!

2021. dec. 7. 14:10
 20/32 anonim ***** válasza:
66%
Miattad miben fejlődik a kapcsolat? Vagy te mindennek csak az elszenvedője vagy és ülsz a kapcsolatban mint egy zöldség?
2021. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!