Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez nem olyan, mintha a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nem olyan, mintha a barátnőm meglopott volna?

Figyelt kérdés

Elég komoly veszekedésünk volt ma és úgy érzem, hogy nekem van igazam, de kiváncsi vagyok kívülálók véléményére is, hátha mégsem.

Kicsivel több mint egy éve élünk együtt, ő még tanul és csak részmunkaidős állása van, amivel havi 40-70ezret keres. Albérletben élünk és néha elég szükösen. Én lemondtam a motorozásról a pénz miatt, idén a motoromat is eladtam. Tavaly novemberben az apjánál tüdőrákot diagnosztizáltak, így kiesett az fő bevételforrás a családjából, az anyja pedig évek óta betegnyugdíjas, ráadásul ottvan még a barátnőm 16éves öccse is, aki ugye szintén pénzbe kerül. Szóval a barátnőm családja még nálunk is szükösebb kerettel gazdálkodik és a kezelés miatt még a kiadás is több. Szomorú helyzet, de én nem érzem úgy, hogy az én dolgom lenne a családja megsegítése, főleg azokután, hogy az első perctől ellenzik a kapcsolatunkat és apukának soha egy kedves szava nem volt hozzám. A barátnőm ezzel nem ért egyet, és úgy gondolta, hogy akkor majd a hátam mögött pénzeli őket, úgyanis ma tudtam meg, hogy január óta, minden egyes hónapban 30ezer forintot adott nekik. Tehát mostanáig 120ezerrel rövidítette meg a közös számlánkat a tudtom nélkül. Eléggé kiakadtam mikor megtudtam és kérdőre vontam, amire még ő háborodott fel. Szerinte minden joga megvan ahhoz, hogy a közös pénzünket a családjának adámányozza. Azt a pénzt amihez ő valójában nem tesz semmit, mert a fizetése jó esetben is csak a rezsit fedezi.


Ugyanezt mondtam neki is, és most én vagyok a szívtelen pénzéhes sóher, akinek csak a pénz számít és nem hajlandó segíteni másokon.

Szerintetek?



2022. ápr. 24. 20:02
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem igazad van...

Oké, hogy segíteni akadja őket de ne titokban meg a te pénzedből ugymond..

2022. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
40%

Csak olajat öntesz a tűzre!

Aranyközépút, segítesz nekik egy adott határig!

2022. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
68%
neked van igazad, es szornyen rossz, hogy elkellett adnod a motorod azert, mert o nemkepes rendes penzt keresni. bezzeg ha te lennel reszmunkaidos, szerinted milyen valaszokat kapnal? ezert a valaszomert en leszek a szar mert szerintem a nonek is hozza kene tennie a kapcsolathoz, egy reszmunkaidos 70ezernel minimum tobbet, mialatt te lemondasz minden szorakozasodrol, elvezetedrol. a helyedben atgondolnam ezt a kapcsolatot.
2022. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem meg le kene cserelnie teged egy gazdagabb pasira. Tanul, tehat fiatal csaj. Elobb utobb o is elgondolkodik majd, egy 38 eves jol kereso pasi ertekeli majd, ha mas nem, a fiatalsagat. Ne feledd hogy 18-28 eves csajokra hajt a ferfitarsadalom 100 szazeleka, orulj hogy beled szeretett. Ha nem segited, dobjad nyugodtan. Egy nap alatt lesz mas pasija.
2022. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
43%

Illene azonnal kidobnod az illetőt. Mivel nő, itt természetesen jó pár nő befogja védeni, akiket nem érdekel a konkrét sztori, csak a nemek minden sztoriban, de az illető barátnő egy lehúzó, negatív energiavámpír. Őt sosem fogja érdekelni a másik tisztelete, mindig magát fogja előre venni. És mindezt úgy, hogy betolna egy laza érzelmi zsarolást.


Kérdező: Szimplán közöld vele, hogy mostantól mennyivel kell beszállnia az albérletbe. Ha ez nem megy, leléphet.

2022. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg nem, nem olyan, csak nyilván ezt azért illett volna megbeszélnie veled is, ebben igazat adok neked. A többiben nem feltétlenül. Még tanul, nehéz körülmények közül jön, toleránsan is viszonyulhatnátok egymáshoz. Direkt mondom így, hiszen az sem megoldás, ha te mindenről lemondasz, hogy éljetek. Mindkettőtöknek húzni kéne az evezőt, de egy irányba...
2022. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképpen előtte meg kellett volna beszélnie veled. Eközben pedig teljes munkaidőre munkát vállalni. Térjen át levelező tagozatra.


Meg kell tanulnia, hogy a közös nem jelenti azt, hogy szabadon költheti.


Azt azért tudnod kell, hogy bejelentett élettársi kapcsolatban, házasságban nem számít, hogy melyik mennyit keres. Nemcsak pénzben méri a jog, hogy ki mit tesz hozzá a kapcsolat működéséhez. A háztartás, a háttér biztosítása ugyanannyit nyom a latban, mint amikor leteszi a pénzt az asztalra.

A lényeg= semmit sem a másik tudta , hozzájárulása nélkül.

2022. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
86%
#6: A toleráns viszonyulásnak mondjuk az egyik alapja lenne, ha már eltartják az illetőt (merthát lakbért nem igazán fizet), akkor legalább szól az illető, hogy mire nyomta el a pénzét és nem felháborodik, hogy még adjanak is neki. Egy ilyen emberben nincs tolerancia, így vele sem lehet annak lenni, mert csak kihasználja a kérdezőt.
2022. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
55%

#3 én azért pontozlak le mert olyan ostoba vagy hogy nem tudsz olvasni. A lány tanul és ezért van csak részmunkaidős állása. Vagy csak olyan rosszindulatú vagy hogy figyelmen kívül hagyod ezt az aprosagot.


Lehet hogy ha végzett a tnulmanyaival többet fog keresni a kerdezonel.


Kérdező, neked meg érthető a felhaborodasod, persze nem kellett volna ezt a tudtod nélkül csinálnia de hát gondolom nem egyeztel volna bele ha elmondja.

És persze nem is kotelesseged segíteni, de úgy gondolom érthető a barátnőd szándéka is hogy nem akarja hogy ehenhaljon a családja.

Téged egyáltalán nem zavar hogy nincs olyan kapcsolatotok hogy ezt meg merje beszélni veled? Láthatóan nem zavar, csak a pénzt sajnálod.

Nem tudom, nekem nem lenne kérdés hogy ha a szerelmem családja bajban van akkor segítek nekik. Nem azért mert őket szeretem hanem mert a páromat aki meg őket.

2022. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ennek a kapcsolatnak itt a vége, és teljesen mindegy, hogy kinek van igaza. Nyilván mindketten úgy vélitek, hogy nektek.

Mindenki a pénzen lovagol. De bakker, te költöztél vele úgy össze, hogy nincs rendes bevétele. Ezt tudtad.

Most meg egyáltalán fel se fogod, hogy min megy keresztül. Valószínűleg haldoklik az apja, a családja éhezik. Persze, hogy nem fordít nekik hátat, hiszen a családja!

Ti nem egy pár vagytok, csak lakótársak, érzelmek nélkül. Ez után meg végképp nem lesz bizalom és empátia egymás iránt.

Intsetek egymásnak búcsút, a kislány meg költözzön szépen haza. Keressetek magatok mellé olyat, akivel összeilletek.

2022. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!