Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez nem olyan, mintha a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nem olyan, mintha a barátnőm meglopott volna?

Figyelt kérdés

Elég komoly veszekedésünk volt ma és úgy érzem, hogy nekem van igazam, de kiváncsi vagyok kívülálók véléményére is, hátha mégsem.

Kicsivel több mint egy éve élünk együtt, ő még tanul és csak részmunkaidős állása van, amivel havi 40-70ezret keres. Albérletben élünk és néha elég szükösen. Én lemondtam a motorozásról a pénz miatt, idén a motoromat is eladtam. Tavaly novemberben az apjánál tüdőrákot diagnosztizáltak, így kiesett az fő bevételforrás a családjából, az anyja pedig évek óta betegnyugdíjas, ráadásul ottvan még a barátnőm 16éves öccse is, aki ugye szintén pénzbe kerül. Szóval a barátnőm családja még nálunk is szükösebb kerettel gazdálkodik és a kezelés miatt még a kiadás is több. Szomorú helyzet, de én nem érzem úgy, hogy az én dolgom lenne a családja megsegítése, főleg azokután, hogy az első perctől ellenzik a kapcsolatunkat és apukának soha egy kedves szava nem volt hozzám. A barátnőm ezzel nem ért egyet, és úgy gondolta, hogy akkor majd a hátam mögött pénzeli őket, úgyanis ma tudtam meg, hogy január óta, minden egyes hónapban 30ezer forintot adott nekik. Tehát mostanáig 120ezerrel rövidítette meg a közös számlánkat a tudtom nélkül. Eléggé kiakadtam mikor megtudtam és kérdőre vontam, amire még ő háborodott fel. Szerinte minden joga megvan ahhoz, hogy a közös pénzünket a családjának adámányozza. Azt a pénzt amihez ő valójában nem tesz semmit, mert a fizetése jó esetben is csak a rezsit fedezi.


Ugyanezt mondtam neki is, és most én vagyok a szívtelen pénzéhes sóher, akinek csak a pénz számít és nem hajlandó segíteni másokon.

Szerintetek?



2022. ápr. 24. 20:02
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egy év alatt azt a havi 40-70 ezrét a kapcsolatotokra/megélhetésetekre költötte, akkor a lopás szót én semmiképpen nem használnám, de szakítóok lenne vagy minimum különkassza. Az ő fizuja hova ment kérdező?
2022. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
61%

#19: Létezik benned bármennyi logika?

Ha valaki kiakad, hogy átverik, akkor nem szereti a másikat? Ne vicceljünk már. Ennyire nem lehetsz egyszerű.

2022. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
13%
Ezért nem.kezdek csóró pasival!
2022. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
11%
Egyébként, mégis hogy lehettél akkora palimadár, hogy közös számlát csináltál?
2022. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:

Bár semmi köze a kérdéshez, de mivel néhány válaszoló éngem fikáz az apukához való hozzáállásom miatt, elmesélem az előzményeket, hogy miért is nem kedvelem az öreget.

Mindketten 24évesek vagyunk és 7éve vagyunk együtt. Nekem már 16évesen volt A1 jogsim és motoroztam, és egy alkalommal elvittem az akkor még fiatalkorú barátnőm. Mikor apuka megtudta őrjöngött, éngem arcon ütött, mikor még csak 17 voltam és felborította a motorom, amivel kb 20ezres kárt okozott. Oké, nem volt mit tenni, lenyeltem, feljelentést sem tettem. Tavaly mikor a barátnőm hozzám költözött már 23éves volt és apukáből ismét előjött az állat, eljött hozzánk, az utcán ordítozott, hogy elraboltam a lányát és mindenfélével fenyegetett. Mikor kimentem ismét megütött. Ekkor már voltam akkora fizikai erő fölényében, hogy lazán nyomorékká verhettem volna és minden joggal hivatkozhattam volna önvédelemre, de nem tettem. A barátnőmre való tekintettel ismét meghátráltam és nem ütöttem vissza, csak kihívtam a rendőrséget.


Öszintén ki az, aki ezekután pénzt adna neki?

2022. ápr. 24. 21:39
 26/56 anonim ***** válasza:
78%
Kedves utolsó, jelen esetben a csaj a csóró, de persze őt meg kell érteni, mert csaj. Hát ha ennyire fontos, hogy pénzelje a családját, akkor lehet menni levelezőre, 8 órás munkát vagy hétvégi munkát vállalni. Havi 40-70 ezret keres, azaz 3 hónapja max 10-40 ezer forint az, amit ő beletesz a kapcsolatba. Ezen felül sunnyog, és a számláról pénzt nyúl le. Nyilván nem könnyű a helyzet, amin keresztül megy, de akkor sem az a megoldás, hogy a másik tudta nélkül pénzt veszünk ki a számláról. Ha a tesója 16 éves, akkor ő is mehet diákmunkázni. Nem más pénzét kell költögetni össze-vissza. Pofámról lesülne a bőr, ha a férjem tudta nélkül segítettem volna az anyámat, amikor szüksége volt rá. Megbeszéltük, hogy mi lenne mindenkinek a legjobb, nem csak úgy adtam össze-vissza a pénzt.
2022. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
67%
Már nem utolsó, hanem 23as.
2022. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
88%
De ha annyira nincs pénzetek, hogy lehet, hogy hónapok óta nem tűnik fel, hogy hiányzik 30 ezer? Hazudot arról, hogy mennyit keresett? Nem látod a számlán a bejövő utalást??
2022. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam a korábbi válaszokat, hogy ez ne befolyásolja a véleményem :D


Az elmondottak alapján belegondolni is szörnyű, hogy milyen körülmények között élhetnek, valószínűleg napi szintű megélhetési gondjaik vannak, az öccsének pedig a legszebb fiatalsága úszik el a család nyomorán, ismeretlenül is nagyon sajnálom őket. Az a 30ezer forintot valószínűleg sokkal többet segít nekik, mint nektek.

Az elmondottak alapján viszont az nem közös számla igazából, hanem valószínűleg a tiéd. Igazad van abban, hogy mivel nem beszélte meg veled, szerintem is meglopott, az a te pénzed, nem a havi szaros 70 ezre miatt van pénz a számlán.

Jól teszi, hogy segíti a családját, de ezt nem így kellett volna.

A szituáció szar ahogy van, ez lefőtt szerintem, mert ezek után hiába egyezel meg abban, hogy oké, folytassa az anyagi támogatást, ugyan úgy egy sóher szemétláda maradsz a szemében, akiből csak kikényszerítik a pénzt, és csak kihasznál vele, sőt, ezt szerintem ő sem fogja soha többé megbocsátani neked, lehet csak amiatt van veled, hogy ezt a lakhatást és pénzt stabilan biztosítani tudja.

Mindketten elbactátok szerintem, és őszinte leszek, soha nem írtam le még ilyet ezen az oldalon, ez az első alkalom, de úgy gondolom, hogy ez a helyzet menthetetlen, én szakítanék.

2022. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
85%

Hát itt tényleg a levelező vagy több diákmeló a megoldás az anyagiakra. Nem azért, de a 18 éves lányom megkeresi a mekiben a 100-130 ezret úgy, hogy heti 2-3x megy, mert szereti csinálni, vagy inkább a megkeresett pénzt szereti, nem tudom, de még jól is tanul mellette, szerencsére.

Nem akarom elhinni, hogy 24 évesen valaki nem tud 40-70 ezernél többet keresni.

Az, hogy a hátad mögött adott pénzt, az gáz, ne szépítsük.

Az is gáz, ahogy te hozzáállsz az egészhez.

Nem kell kedvelned az öreget, de a párod szenved, mert haldoklik az apja és éhezik a családja, rá kellene tekintettel lenned, nem az apjára, de neked ez le se esik, csak azt szajkózod, hogy az öreg így meg úgy... mintha a párod egy huszadrangú tényező lenne a storyban.

Szerintem a csajnak vissza kellene költöznie a szülőkhöz és a saját pénzéből támogatni amég az apja él, aztán majd elválik hogyan tovább.

2022. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!