Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan igazságos elosztani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan igazságos elosztani a házimunkát, ha a munkaidő eltér?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném: a kérdésben szereplő két ember munkaideje papíron egyenlő, és a túlóra ÖNKÉNTES. (szóval nem arról van szó hogy kényszerből muszáj 12+ órákat robotolni hogy legyen mit enni)

Ezen túl persze érdekel hogy ez egyáltalán mennyire szempont, kinek ki a véleménye általánosságban.



Ha az egyik fél rendszeresen 1-3 órával később ér haza munkából mint a másik fél, akkor hogy igazságos?

Megvárni a munkával a később jövőt, vagy nekilátni addig a feladatoknak amíg ő nem jön?


Ti mit gondoltok?

Függ attól, hogy önként marad-e tovább, függ a fizetéstől, vagy mitől függ szerintetek?


2022. aug. 16. 11:44
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

#7

#8

Nálunk én keresek többet, én fizettem ki az autónkat (ha már ez a példa konkrétan felmerült) és a párom az aki túlórázik.

Szóval nem feltétlenül igaz hogy aki több munkaórát dolgozik az visz haza többet.

2022. aug. 16. 12:03
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

10-es:

Ez szép és jó gondolat, de sokkal gazdaságosabb és gyorsabb ha mindent összeadunk.

Ha én épp fehér ruhákat mosok akkor az ő két szál fehér pólóját semmiben sem tart bedobni a sajátjaimhoz.

Ha ő épp mosogat, az én elhasznált két szép tányérkámat nem tart semmibe elsikálni. Gondolj bele: hanem a tiszta szivacsra én is nyomnom kéne mosogatószert és két tálért nem éri meg. Vagy mivan azzal amikor főzünk valamit? Ki fogja a tepsit elmosni? Hisz mindketten ettünk belőle. Vagy külön is főzzünk?

2022. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
97%

11-es:

Felmerült benned esetleg, hogy lehet, hogy a párod frusztráltan érzi magát a fizetéskülönbség miatt és "nyomodba" akar érni? Értem ezalatt, hogy fél attól, hogy elhagyod amiért több pénzt keresel. Vagy rosszul érinti, hogy kevesebbet tud adni a háztartásba vagy épp jóval kevesebb marad magára.

2022. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
93%

nem szoktuk ennyire összehangolni, egy csomó házimunka végezhető külön-külön

a lehetőségeinkhez képest osztjuk meg, de ha nincs drasztikus különbség leterheltségben, akkor kb. egyenlően. ha neki tényleg semmi kényszerítő dolog nincs és kvázi hobbiból marad bent a munkahelyén, akkor én nem végeznék emiatt több házimunkát.

2022. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
21%

12.


De így hogy osztod el pontosan? Nem lesz ennek jó vége, a gyengébb előbb-utóbb jóval többet fog csinálni, és utána ez válik "a rendszerré".

2022. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

"ha neki tényleg semmi kényszerítő dolog nincs és kvázi hobbiból marad bent a munkahelyén"

még annyit hozzátennék, hogy átlagos feflnőtt ember esetén ilyet azért nem olyan könnyű elképzelni. például szerintem az is jogos indok, hogy viszonylag új munkahely, be kell vágódnia, bele kell tanulnia, és ezért szán rá sok időt.

2022. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
77%
Tehát akkor az a lényeg, hogy aki többet dolgozik és többet visz haza, az csináljon kevesebbet. Mert feltételezzük, hogy ez a férfi. Ha kiderül, hogy a férfi a rosszabbul kereső, akkor meg azért ne ő csinálja a házimunkát, mert anyagilag el van nyomva, és az egokája sérül.
2022. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván azért túlórázik mert rosszul érzi magát hkgy így is kevesebbet keres.

Beszéljétek meg!

2022. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire én érek haza előbb, rövidebb a munkaidőm és irodai melóm van, míg a férjem fizikai munkát végez. Így a házimunka nagy részét én csinálom. Fizikailag messze nem vagyok olyan fáradt mint ő, egyrészt, másrészt mire ő megjön, már a főzés kb felénél szoktam tartani (általában kétnaponta főzök). Reggel is jó korán indul, én 8-kor kezdek, be tudok vásárolni előre.

Takarítás az enyém, az a kedvencem:) Neki meg nem:)


De ha mégis a férjem ér haza korábban, megfőz mire hazaérek, bekapcsol, kitereget egy mosást, leviszi a szemetet. Mindent meg tud csinálni és nem "segít", hanem ő is csinálja.

2022. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem szigorúan a házimunkát kell elosztani, ha mülön kasszán vannak a felek.


Ennek oka, hogy a 3 órával előbb hazaérő nem részesül a túlórázó túlórapénzéből, viszont a túlórázó mentesülne a házimunka végzése alól és részesül a rendből és tisztaságból.


Ha közös kasszán vannak, akkor rendben van, mert a házimunkát végző részesül a túlórapénzből.

2022. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!