Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan igazságos elosztani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan igazságos elosztani a házimunkát, ha a munkaidő eltér?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném: a kérdésben szereplő két ember munkaideje papíron egyenlő, és a túlóra ÖNKÉNTES. (szóval nem arról van szó hogy kényszerből muszáj 12+ órákat robotolni hogy legyen mit enni)

Ezen túl persze érdekel hogy ez egyáltalán mennyire szempont, kinek ki a véleménye általánosságban.



Ha az egyik fél rendszeresen 1-3 órával később ér haza munkából mint a másik fél, akkor hogy igazságos?

Megvárni a munkával a később jövőt, vagy nekilátni addig a feladatoknak amíg ő nem jön?


Ti mit gondoltok?

Függ attól, hogy önként marad-e tovább, függ a fizetéstől, vagy mitől függ szerintetek?


2022. aug. 16. 11:44
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
75%

"Szerintem meg nem fair. Ha ő maradhat tovább önként, akkor én meg pl. majd eljárok edzeni hobbiból, vagy ha hazaérek akkor nézek valami sorozatot lazításképp"


Mi az hogy önként? Mégis ki a franc akar bent rohadni egy irodában önként? Mindenki utál dolgozni akinek megvan az ép esze.


Egyébként azt nem tettem hozzá, de nálunk a különbség számottevő (2-3 óra). Marad időm edzésre meg egyéb dolgokra. Még ha sorozatot néznék, akkor is elunnám magam. De amúgy együtt szoktunk sorzatot nézni (pont ezért csinálom meg a házimunkát h legyen időnk ilyesmire) Meg aztán előbb utóbb megéhezek, és ha a feleségemre várnék, akkor kb este 9-re lenne kaja, éhen halnék addig. De különben se esne jól, ha azt nézném h fáradtan hazaér és még nekiáll főzni. Persze lehet együtt is főzni de az inkább közös kikapcsolódás, hétköznap inkább csak zavarja egymást 2 ember a konyhában, főleg ha éhesek már.

Egyébként nem halsz bele, mármint, egy lakásban nincs sok minden. Ha házunk lenne akkor biztos pampognék én is, mondjuk volt eszem és leszögeztem már az elején h sose fogunk családi házba költözni.


"Van 1 db szekrény aminek a helyére mehetne, de akkor nem lenne hova rakni az edényeket."

Hát az edényeket a mosogatógépben tartod nem? Úgyis oda kerülnek. A többit meg, csak van egy fenti szekrény v ilyesmi.

De amúgy nincs olyan kicsi konyha amiben ne férne el egy mosogatógép, vagy ha olyan pici akkor kb főzésre is alkalmatlan. Ezek csak kifogások....

2022. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

#31

"Mi az hogy önként? Mégis ki a franc akar bent rohadni egy irodában önként? Mindenki utál dolgozni akinek megvan az ép esze."

Elég sok embert ismerek, aki önként vállal túlórát.


"Hát az edényeket a mosogatógépben tartod nem?"

Nem hittem hogy a konyhám elrendezését kell bizonygatnom, de tessék: a konyhabútorom alsó része, mindez U alakban:

- szekrény fazekakkal, serpenyőkkel + itt vannak a konzervek is, ezeket nem tárolhatom a mosogatógépben 😂

- keskeny fiókos tároló

- sütő

- keskeny fiókos tároló

- mosogató alatti tároló (ide a mosogató miatt nem építhető be semmi)

- mosógép

Ennyi. A fazekaknak, konzerveknek nincs hely a felső szekrényben.

Prímán lehet benne főzni. ;)

Remélem így már elhiszed és nem kell a lakberendezésünket fejtegetnem tovább. :D

2022. aug. 18. 08:06
 33/40 anonim ***** válasza:
23%

"Elég sok embert ismerek, aki önként vállal túlórát."


Oké, hát a túlórát kifizetik. Akkor nincs mese csinálja a másik fél a házimunkát. De csak akkor fair ha házasságban a pénz közös. Ha az egyik fél magának gyűjti a pénzt akkor ne várja el h a másik meg ingyen takarít neki. Akkor a túlórabérből fizessen takarítót meg rendeljen kaját.


"Nem hittem hogy a konyhám elrendezését kell bizonygatnom, de tessék: a konyhabútorom alsó része, mindez U alakban:"


Hát nem hittem h másoknak kell helyetted megoldani azt a problémát amit egy 5 éves is megoldana.

Mit keres a mosógép a konyhában?


Jó h nem a hálószobában van a tusoló.


Mosógép mehet a fürdőbe, konyhába meg a mosogatógép.


De ha ez nem megoldható, tartsd a fazekakat vmi fenti szekrényben. Gondolom van hely a konyhapult felett is.

A seprenyőt fel lehet akasztani a falra is, a fazekaknak meg veszel egy polcot.


Basszus, nehogy már mi menjünk el az IKEA-ba is helytted?!?!

2022. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

"Mit keres a mosógép a konyhában? (...) Mosógép mehet a fürdőbe"

Mehet? Megengeded? Nagyon rendes tőled. :DDD

Nyilván oda nem fért be. Amúgy elég sok embernek van a konyhában.


A felső szekrényben nyilván már tárolok dolgokat. Ha lenne benne hely, akkor nem írnám azt hogy "nincs hely a felső szekrényben".


Még esetleg van olyan rész a házamban amihez részletes tervrajzot kellene mellékelnem? :D

2022. aug. 23. 09:05
 35/40 anonim ***** válasza:
23%

Értem én hogy humorizálsz, de itt éppen megoldást javaslok a 1st world problémádra, te meg csak kifogásokat keresel.

Kb mintha azon siránkoznál hogy nincs hogy nincs ágyad és a földön kell aludnod... gondolom akkor meg tudnád oldani hogy elférjen akkor is ha a lakásodban "már tárolsz dolgokat"


Döntsd el mi a fontosabb hogy a konyhádban rengeteg cucc elférjen vagy az a napi 15 perc mosogatást megspórold. Ha meg úgy döntesz h fontosabb h a kacatok elférjenek, akkor meg ne itt siránkozz hogy nem mosogat el helyetted senki...

2022. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

#35

Tehát szerinted a tányérok, poharak, tálak azok kacatok?


Nem arra a problémára vártam volna megoldást, hogy hogy rendezzem be a lakást. :D

2022. aug. 23. 16:37
 37/40 anonim ***** válasza:

Mindegy, ragozhatnám napestig. Ha ketten laktok egy lakásban és a tányérok, poharak nem férnek el 1 db szekrényben a mosogató felett, akkor vmit rosszul csinálsz. Valamiből túl sok van, felesleges, ergo kacat.

4 tányér, 2 mélytányér, 4 pohár, 2 bögre, 4-4-4 evőeszköz, konyhakések, néhány lábos, salátástál. Ennyi cuccunk volt amikor ketten laktunk. A mosogató feletti szekrényben elfért minden. A tepsit, serpenyőt a sütőben tartottuk. A legtöbb dolgot felakasztottuk a falra. De volt egy kis vitrin szerű szekrényünk az étkezőasztal felett is, ott pezsgőspoharak meg ilyen soha nem használt hülyeségek voltak, ha vendég jönne, de ezt a nappaliban is tarthattuk volna akár.

Javaslom az IKEA weboldalt illetve katalógust, külön specializálódva vannak mini konyhák hatékony berendezésére.

2022. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

#37

Elég alaposan utánajártam a kicsi konyhák berendezésének. :)


A felső szekrény tartalma:

- tányérok (mély, kicsi, nagy, mindből 4 db)

- dobozok, üvegek étel tárolásához, szállításához

- néhány bögre, mindet használjuk is

- vizespoharak, borospoharak (4-4 sb)

- melegszendvicssütő

- dagasztáshoz való tál

- teák, müzlik, kekszek, abonett, magvak stb

- cukor, liszt, só, búzadara

- fűszerek egy része

- jénaik (1 kicsi, 1 nagy)

- botmixer, daráló

- műanyag cserepek (elmosva/fertőtlenítve vagy újonnan természetesen, nem koszosan) ezek is már csak ott férnek el


Ezzel tele is van és mindent használunk, nem őrizgetek olyasmit ami semmire nem jó.


(És elébe megyek a kérdésnek, nem, nem fér el több felső szekrény az ablakok miatt.)

2022. aug. 23. 17:42
 39/40 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Sikerült azóta igazságosan elosztani a házimunkát?
2022. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

#39

Fogjuk rá. Azóta azt csinálom mint amit a #26-ban írtam, ha hazaérek akkor leülök és megvárom. 🤷‍♀️

2022. dec. 19. 16:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!