Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan igazságos elosztani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan igazságos elosztani a házimunkát, ha a munkaidő eltér?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném: a kérdésben szereplő két ember munkaideje papíron egyenlő, és a túlóra ÖNKÉNTES. (szóval nem arról van szó hogy kényszerből muszáj 12+ órákat robotolni hogy legyen mit enni)

Ezen túl persze érdekel hogy ez egyáltalán mennyire szempont, kinek ki a véleménye általánosságban.



Ha az egyik fél rendszeresen 1-3 órával később ér haza munkából mint a másik fél, akkor hogy igazságos?

Megvárni a munkával a később jövőt, vagy nekilátni addig a feladatoknak amíg ő nem jön?


Ti mit gondoltok?

Függ attól, hogy önként marad-e tovább, függ a fizetéstől, vagy mitől függ szerintetek?


2022. aug. 16. 11:44
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%
19es vagyok és külön kassza Nem ettől függ nalunk a hazimunka
2022. aug. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
84%
Akinek több ideje van megcsinálja, hogy a kevés együtt töltött idő valóban minőségi legyen. Ez nem kényszer hatása kell, hogy legyen, hanem mert így látod helyesnek. Ha nem így látod, akkor mielőtt csinálnád alakítsd ki. A színészeken kívül még senkinek nem jött be, hogy szerepet játszik. Tudod ők is hazamennek és önmagukká válnak.
2022. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
66%

szerződést nem akarsz írni errőlé, kérdező? (irónia!)


sztem minden nap más, van amikor egyik kimerültebb, van amikor másik.

hiába egyeznétek meg, h. hétfőtől-szerdáig egyik csinálja, ha épp azon a 3 napon szarul van.


mindig az csinálja, aki jobb passzban van.


plusz ha ketten vagytok csak, nem hiszem, h. akkora nagy meló, pláne úgy, h. egész nap melóhelyen vagytok.


a mosógép kimos, a porszívó felszív (vegyetek robotporszívót), a mikro felmelegít, és ruházzatok be egy mosogatógépbe is.


tudod, ha ez a kérdés 100 évvel ezelőtt hangzik el, még megértem, de ma már annyira gépesítettek a háztartások, h, nem kell belehalni.

2022. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez állandó vita téma, mert párom "nem látja meg" a házimunkát. Így alakult ki az pl, hogy a konyha az övé. Ha én főzök, akkor is ő pakol el, meg rakja rendbe a placcot. A mosogatógép ki és bepakolása, elindítása is az ő reszortja és igyekszem tudatosítani benne, hogy mindennek van helye és kéretik oda tenni. A többi házimunka jellemzően az enyém. Ő nyitja a füvet, vagy épp gyomirtóz, enyém a kis kert és a bokrok, fák, dísznövények rendben tartása. A mosás, teregetés, vasalás, elpakolás, valamint a fürdő, WC, alkalmanként a porszívózás. Utóbbira meg szoktam kérni így megcsinálja. Jellemzően én vásárolok be, mert én tudom mi kell és útbaesik. A napi porszívózást a robot porszívó végzi.

Az ő munkarendje hektikus, kategóriákkal többet is tudna vállalni, de csak lépésenként sikerül ezt tudatosítani vele.

Mostmár legalább nem koszol annyit és nem hagy akkora kupit. Én heti váltásban vagyok, hol délelőtt, hol délután jut több időm pakolászni, takarítani.

2022. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
12%

kérdező, az én nagyim is dolgozó nő volt, ingázott, és napi 8-10 órákat dolgozott varrónőként.

utána hazament vonattal, kiment a földekre kapálni, vagy levitte a patak partjára a nehéz szőnyegeket, ruhákat kimosni, később nehéz vasalóval kivasalta őket, kenyeret sütött, tésztát gyúrt, állatokat látott el, felnevelt 2 gyereket.. és soha nem hallottam panaszkodni.


ami nem jelenti azt, h. ne lett volna kimerült, fáradt.


23-as válaszolónak adok igazat.

a mai nők fel sem tudják fogni, mennyire szerencsések, h. ma már ennyire gépesített minden! és mégis állandóan panaszkodtok!


meg kell osztani a munkát, de nem úgy, ahogy ezt te leírtad, mert tényleg minden nap más, és aki jobban ráér az csinálja.

de közben meg érdemes észben tartani, h. mennyivel könnyebb helyzetben vagyunk, mint a régiek.

2022. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Nem más minden nap. Fix munkaidőben dolgozunk + a kb állandó túlórák.


Mosogatógép régi álmom, de nem fér be a konyhánkba.


Azzal nem igazán tudok mit kezdeni hogy egyes válaszolók nagymamája mennyit kapált. Az én nagyanyám pottyantós budis házban nőtt fel, mégse akarlak meggyőzni hogy nincs is szükséged mosdóra...

(Egyébként honnan veszed, hogy mi nem kapálunk és látunk el állatokat? ;) )


Mindenesetre szerintem kipróbálom hogy megvárom a páromat és együtt állunk neki, unom hogy egyedül kell güriznem otthon, pedig ketten élünk.

2022. aug. 17. 07:19
 27/40 A kérdező kommentje:
Ja, és nem új munkahely.
2022. aug. 17. 07:20
 28/40 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy fair, hogy aki többet van otthon, (szóval előbb ér haza) az csinálja a több házimunkát.

Én előbb szoktam hazaérni mint a feleségem, mikor hazaérek kinyújtozom, aztán kiteregetem a ruhákat, ha kell felmosok vagy ilyesmi, és főzök valamit, kajával várom haza. Ő rendet rak a nap végén, a többit meg fele fele arányban szoktuk hétvégén.


Egyébként mi az h nem fér be a mosogatógép a konyhába? Csak van ott vmi szekrény vagy ilyesmi, aminek a helyére befér. Rengeteg időt megspórol

2022. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

#28

Szerintem meg nem fair. Ha ő maradhat tovább önként, akkor én meg pl. majd eljárok edzeni hobbiból, vagy ha hazaérek akkor nézek valami sorozatot lazításképp. :)

Van 1 db szekrény aminek a helyére mehetne, de akkor nem lenne hova rakni az edényeket.

2022. aug. 17. 15:40
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

"a mai nők fel sem tudják fogni, mennyire szerencsések, h. ma már ennyire gépesített minden! és mégis állandóan panaszkodtok!"


Akkor viszont a férfinak sem nagy dolog megcsinálni, nem? Egy gomb, az egy gomb mindkét nemnek.

2022. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!