Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Sok lányt idegesít egy kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok lányt idegesít egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha a párja úgy próbál viccelődni, mint amikor ezen az oldalon trollkodik.

Nem viszem túlzásba, és nem akarom idegesíteni sem...

Csak azért kérdezem, mert emlékszem, hogy amikor komoly dolgokról beszélgettünk, vagy vitatkoztunk, én próbáltam egy kicsit nevettetéssel elvenni a dolgok élét. Sajnos nem szokott nevetni a vicceimen, pedig valóban jó troll vagyok. :) Amit ő nem tudott értékelni. Megértem ha ez rossz pillanatokban nem vicces számára, és olyankor nem is erőltetem. Csak elgondolkodtam a múlton, a volt kapcsolatomon, és gondoltam megkérdem, hogy sok lány van ezzel ugyan így, hogy nem bírja, max elviseli a troll humort.? A normális válaszokat előre is köszönöm.


2022. nov. 24. 15:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

#20

Egyébként ismerek olyat mint te, szóval nem vagy egyedül, lehet hogy találsz olyat aki vevő erre. :)

Meg kell tanulni adagolni, ki kell figyelni hogy egyes embereknél hol a határ. Szerintem ha már túl van a bajon akkor az emberek nagy része tud utólag nevetni a saját kínján is akár, de amikor épp benne van akkor nem mindenkinek esik jól.

2022. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Persze, én nem aggódom ezen, szerencsére nem csak egy nagy troll vagyok. Bőven van más jó tulajdonságom is. Biztos találok olyan nőt, aki ezt is el tudja bennem fogadni. Csokorban adom, szóval... meg hát amúgy is, mindenkinek meg vannak a saját rá jellemző tulajdonságai.
2022. nov. 24. 17:54
 23/32 anonim ***** válasza:

Kérdező,


Ahogy olvastam a kommentjeidet, eszembe jutott egy korábbi cikk erről a viselkedésről, ami valójában egy megküzdési stratégia. Szerintem nálad is hasonló lehet mögötte, ha érdekel:

[link]


"A humor innen nézve az egyensúlyteremtés eszköze – akár a legszélsőségesebb jelenségek között is. Amivel még örömet is okozhatunk magunknak és másoknak. Ezt a feladatot veszik az indokoltnál komolyabban a „család bohócai”, akiknek a csattanós poénjaira jellemzően fogékonyak vagyunk – de az érzéseikre lehet, hogy nem eléggé figyelünk oda.


..A vicces oldal, a nevetés és nevettetés könnyebben vállalható, mint a szorongás, a fájdalom és a szomorúság. Ez gyakori az olyan családi háttér esetén, ahol nem megengedett az igények és (bizonyos) érzések kifejezése.."


Szerintem tanulságos írás. Ha így van, a saját érzéseid is háttérbe szorulnak ezáltal a "mosoly maszk" által, mert az emberek (ahogy említed a barátnőd is pl)- nem feltétlenül gondolják, ismerik fel, ha épp meg vagy bántva, vagy ha épp mélyebben vagy.. Pedig ehhez teljesen jogod van neked is, ahogy bárkinek.

2022. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
A cikket még nem olvastam el, csak az ide idézett szövegrészeket. Lehetne igazságtartalma a gondolatoknak, a megküzdési stratégia része még kifejezetten tetszett is, de a többi miszerint ez valami önsorsrontó izé, vagy humor mint menekülési stratégia egyáltalán nem jelemző. A vészhelyzetekben, a kirívőan rossz/más helyzetekben vagyok a legjobb. Olyan ez mint ha az átlagos jóságom olyankor turbó fokozatba kapcsolna, és még a lehetetlen is lehetségessé válna. És valahogy valóban meg is valósítom. Az elviccelésbek valóban lehet egy ilyen összekötő funkciója, miszerint addig arra figyeljetek, amíg intézem a csodát, és amíg azon bosszankodtok (mármint az exem) ameddigre visszafordul már újra minden rendben. Talán tényleg csak valami féle elterelésként, figyelem elvinásként használom veszekedés, szükség esetén. Családi háttérre jellemző, az érzelmek nem kimutatása, ott valóban lehet egy összekapcsoló szerepe köztem, és a családtagok között. Az osztály bohóca szerep, egy kicsit sem jellemez sehol. Még itt sem, mert nem csak a nevettetés lenne a feladata, vagy az hogy magamat teszem ki céltáblának, akin röhögni lehet... Én szeretem jól érezni magam, aminek a trollkodás is az egyik eszköze. Néha tud morbid is lenni a fekete humort sem mellőzve, és az is csak egy kellemes melléktermék a másokat is sikerül jobb kedvre deríteni. Azt hiszem ebben a beszélgetésben több szó esett a humorról a viccról stb... mint a troll részéről, pedig ez egy hajszállal fajsúlyosabb az itteni viselkedésemben. Először segítek, vagy ha nincs semmi érdemleges, esetleg unazkozol akkor trollkodok. Nem feltétlenül hasznos tevékenység, de értéket teremt. Nem a leghatékonyabban, de mindenképp szükségszerűen. És most elolvasom a cikket, amit linkeltél. Előre is köszönöm. Utána meg visszatérek ide, és a cikk szemüvegén keresztül szemügyre veszem, hogy most mit is írtam. Peace
2022. nov. 24. 19:31
 25/32 A kérdező kommentje:

Még csak épphogy elkezdtem olvasni, de már is eszembe jutott egy felismerés:

Ez a barátnőmnek volt segítség. Tudtam hogy milyen belső feszültség keletkezett benne, és hagytam hogy rajtam vezesse le, mert én tudtam hogy el tudom viselni a felőle áradó haragot, érzelmeket, és feszültséget. Amit így ki tudott adni magából, annyival könnyebb lett neki, és azt is tudtam, hogy nekem aki nagyon szeret, úgy is megbocsát, és ez sokkal hamarabb fog bekövetkezni, mint ha saját magában kellene elfogadni, hogy pl hibázott, vagy valamit nem jól csinált. Gyorsabb feldolgozás, és nem elvéve tőle a tanulás a történtekből lehetősége.

2022. nov. 24. 19:40
 26/32 anonim ***** válasza:

Értem. Azért érdemes lenne pontosabban tisztázni ez esetben a fogalmakat, ahogy korábban pedzegették. Mert alapvetően nagyon nem ugyanaazt jelenti a trollkodás, és a "lecsapom a magas labdát, meg a viccel oldom a feszültséget".


Első kérdés amit gondolkodás nélkül meg kéne válaszolnod- magadnak-, hogy mi célból humorizálsz/trollkodsz? Miért jó érzés?


A másik, hogy a trollkodás önmagában, mint fogalom az inkább negatív: itt a lényeg mások feldühítése, abban talál örömöt, ha minél erősebb negatív érzelmi reakcióval „jutalmazzuk”. Ez a legfőbb különbség a sima "vicceskedés" és a trollkods között. a szándék/cél maga..


Persze használhatjuk trollkodásnak mikor ellopod simán a show-t, tönkreteszed a kérdés komolyságát stb. Látszik, hogy nem mindegy, mit értesz ez alatt pontosan.

Fekete humor is lehet jó, de nem mindegy, hogy más kárára viccelődsz-e és netán erősebben? Vagy csak simán, ártalmatlanul viccelődsz, más megsértése nélkül.

2022. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, most vagy én nem értem, amit írsz, vagy te nem érted az alapvető érzelmi működést.

Attol, mert feszült vagyok a munkám miatt, nem lesz jobb kedvem úgy, hogy még a párommal is jól összeveszek. Sőt!

2022. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

26: Valahol korábban be fel volt vezetve az etikus troll fogalma. Az etikus szó jelentéséből indulunk ki, és valahol összekeveredik azzal amit te is írtál a trollkodás fogalma alatt. Én is látom valahol a kettő között az összeférhetetlenséget, és hogy ezek ellentétes oldalas fogalmak, de hajlítsuk meg a teret, tegyük őket egy ponttá és már is megtaláltuk a köztük meghúzódó féreglyukat. Ok nélkül és cél nélkül teszem amit tudok. Amikor kedvem van, és amíg el nem fáradok. Általában akkor járok fel az oldalra, amikor lent vagyok, vagy vagy amikor nem vagyok lent, de lemegyek itt, és kb három nap után ismét újult erővel török előre az életben. A trollkodás, más emberek kérdéseinek segítő szándékú, a tőlem telhető legjobb válaszok megírásával, ami sokszor valódi segítséget jelent a kérdezőnek... Nem egyszer kapok elismerő leveleket privátban. Volt már olyan is, hogy valakinek az én tanácsomnak köszönhetően oldódtak meg a párkapcsolati nehézségei, de olyan is volt, hogy egy csaj az én bíztatásomra szedte össze magát, hogy ő tudjon kezdeményezni a kiszemelténél, aki valamiért ezt nem tette meg. Szóval sok mindent ad ez az oldal. Van amikor elves. Van amikor én is adok, van amikor csak szemetelek. Szóval elég összetett.

Nekem nincs szükségem mások felbosszantásához ahhoz, hogy trollkodjak. Lehet, hogy ezzel meg is tévesztelek benneteket, hogy a szót nem a rendeltetésszerű értelmében használom, és valójában nem is ez jellemezné a legjobban az itt folytatott tevékenységemet. Nem ok nélkül kellett bevezetnem az etikus troll kifejezést sem. A humort sem vicceskedésnek vagy nevettetésnek kell felfogni, amikor az exemnél használtam. A csoki sem csoki, amikor pl engesztelésre használjuk. Ezek mind eszközök, amiket érzelmi töltettel ruházunk fel. A fegyver is lehet gyilkos fegyver, vagy a védelmet szolgáló megváltás, ami tovább éltet minket egy pusztító környezetben. Ilyen téren akár élelem is lehetne, mert éltet minket, annak ellenére, hogy nem kenyér, nem a szánkon keresztül visszük be stb... Tudom hogy ez egy nem a legjobb példa, és nyugodtan forgathatjátok a szemeteket is. De hát miért ne gondolhatnám át, formázhatnám újra a szavak jelentését. Elvégre a nagyok is ezt teszik. Fekete zsákos, ársapka, rezsivédelem, háborús infláció, lakossági piaci ár... Most hú de utálom magam, hogy ezektől a gyökerektől kellett szavakat lenyúlnom az érvelésem alátámasztásához... De hát jól hazudnak. :D Akár csak egy troll. Kb annyira komolyan is vehetők. Azt hiszem bevezetem az etikus kormány fogalmát is, ha már itt járunk. Nah de a politikától elkanyarodva...

27-es a válasz ennél egyszerűbb, te nem ismersz engem, és főleg nem az exemet, így a hozzá kifaragott kulcsok, amivel picit jobban lehetett “működtetni” az számodra furának tűnhetnek, esetleg nem illeszkednek. Az új barátnőmhöz majd más kulcsokat faragok (ahogy magamhoz is), más eszközöket állítok a szolgálatomban, más jó tulajdonságait értékelem, stb stb stb...

2022. nov. 24. 20:22
 29/32 anonim ***** válasza:

Kérdező legyen igazad, de ha ezek a kulcsok olyan jól működtek volna, nem szakít a lány nem?

Én még nem láttam embert, akinek az otthoni feszültség(keltés) javít az általános hangulatán. Egy párkapcsolatban az emberek épp a békét és szeretetet keresik, nem azt, hogy még kiforgassák, elvicceljél a problémáit, szavait, felhecceljék, mikor esetleg amúgy is ideges.

Ha valaki valamit nem bír, nem kedvel, max elvisel, az nem a megfelelő kulcs véleményem szerint.

2022. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Köszi a választ. Értem, és pont ezért fontos ennek tisztázása: alapvető fogalmak sem jelentik egyik embernek ugyanazt, maikor beszélünk, mint a másiknak. Így van ez ezzel is. :)


"Ok nélkül és cél nélkül teszem amit tudok."

- Van az a mondás, hogy amíg nem ismered magad, és tudattalan teszed a dolgodat, addig mindent sorsnak hiszel, ami veled történik. Amíg képbe nem jön az önismeret, tudatosság. Én ebben hiszek. Szerintem semmit nem csinálunk ok nélkül. :)

Ezek mind eszközök, amiket érzelmi töltettel ruházunk fel. - Innentől jelentenek többet a dolgok is. Amivel te magad felruházod. Magad írtad, hogy még a csoki is lehet eszköz, tehát a viselkedésed is alapul valamin.

Ezért linkeltem a cikket.


A frusztráció kerülése és oldásának az eszköze is lehet a humor. Eterelem a helyzet súlyosságát és próbálom oldani a feszültsége, ami valójában engem is bánt, de nem akarom hogy másnak is fájjon.

Ahogy lehet az önvédelem eszköze is, hogy nem akarok megmutatni a valós fájdalmam, így sokkal könnyebb, ha vidámnak, mókásnak, pozitívnak látnak. Elvégre nem kell magyarázkodni, hisz azt hiszik minden rendben. Vagy lehet a figyelem eszköze is, hogy figyeljenek rám, mert úgy érzem, nem kapok elég figyelmet.


Minden viselkedésünknek van oka, csak maximum nem tudatosítjuk.

2022. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!