Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szakítanál a pároddal, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál a pároddal, ha elmenne 5 hétre nélküled nyaralni?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Nekem is és neki is van egy-egy gyereke. Mindkettőnknek álma egy nagy amerikai körút, de mi a lányommal nem tudunk menni, mert az apja nem írja alá az utazáshoz szükséges papírokat, nélküle meg amúgy sem tudnék menni, mert senki nem vigyázna rá.


A párom pont felmondott a munkahelyén, és kitalálta, hogy valószínűleg mi nagyon sokáig nem fogunk tudni menni, így ez egy remek alkalom, hogy a fiával kettesben megvalósítsák a nagy amerikai álmot. Azon a véleményen van, hogy azért mert én rosszul választottam párt anno, ő a 12 éves fiának mindent megakar adni, ami tőle tellik, akkor is ha szakítok vele ezért.


Egyiptomba, és sok más európai országba tudnánk menni együtt is/voltunk is már sok helyen, de ragaszkodik Amerikához.


Mióta feljött ez a téma állandóan azon gondolkozom, hogy szakítanom kellene. Látja, hogy totál kikészülök ettől az egésztől, és csak azt hajtogatja, hogy milyen önző vagyok... én viszont azt látom, hogy nem a társam. Mellesleg házvásárlás előtt állunk, és abból megy a projekt, mert "nem azon az x összegen fog múlni"


Ti szakítanátok, ha a párotok tenné ezt?



#külön nyaralás
2023. máj. 30. 13:16
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Mióta együtt vagyunk a munkájával nullára jött ki, vagy hozzányúlt a félretett pénzéhez.
2023. máj. 30. 13:50
 12/56 anonim ***** válasza:
88%
Érdeklődj a gyámügynél, mit lehet tenni, ha apuka egy g*ci állat, aki direkt szívatni akar. Ilyen esetekben ők fogják kimondani a végső szót.
2023. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
69%
Őt akarod büntetni mert az exed egy kretén? Önző vagy. Neki szive joga oda vinni a gyerekét ahova csak tudja.
2023. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

"Amint az az 1. pontban látható, amennyiben a külföldre utazás nem huzamos időre irányul, a szülő a gyermeket külföldre viheti a másik szülő hozzájárulása nélkül is. Ebben az esetben a gyermek külföldre utazásához a határátlépéshez általában szükséges feltételek teljesítése szükséges (pl. a gyermeknek érvényes útlevéllel kell rendelkeznie)."


Nem kell az ex beleegyezése nyaraláshoz.

2023. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
58%
#14 Az USA nem fogja engedni a belépést.
2023. máj. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:
Már érdeklődtem és azt mondták, hogy a bíróságra tartozik. Ahhoz, hogy a bíróságra bármit is be tudjak nyújtani kellene a fix időpont. A fix időponthoz meg az, hogy előre megveszem legalább a repülőjegyet, és ugye egyáltalán nem biztos, hogy sikerül. Apukáknak minimum két hetente van láthatási joga, ha nem viszi el, akkor is biztosítanom kell a jogot. Egyedül gyakorlom a szülői felügyeleti jogot. Egyiptomba pl. simán ki tudtunk menni, de az USA-ban nagyon szigorúan veszik elvileg, így nem merem megkockáztatni.
2023. máj. 30. 14:00
 17/56 A kérdező kommentje:
15. Saját tapasztalat? Te is voltál már ilyen helyzetben? Végtelenül dühít, hogy egy ilyen élményből maradunk ki, lehet még a kapcsolatunk is rámegy, mert apuka aki a helyi strandra sem képes elvinni a lányát nem ír alá egy papírt...
2023. máj. 30. 14:03
 18/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apja engedné, hogy Te vidd a gyerekedet, és mennétek is, szerinted a párod szakítana veled emiatt?
2023. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Eddig úgy volt, hogy sehova nem megyünk a másik nélkül ottalvós helyre. Tavaly lett volna lehetőségem egy női vállalkozói csapattal egy munka&nyaralós 1 hetes belföldi útra, és kifejezetten nehezményezte, így többször fel sem hoztam (nem mentem).
2023. máj. 30. 14:12
 20/56 Rising Phoenix ***** válasza:
95%
#14 a határátlépéshez nem kell a másik szülő engedélye. De az útlevél kiállításához igen. Ha van érvényes útlevele a gyereknek, akkor simán lehet utazni. Ha nincs, akkor valóban nem egyszerű a helyzet. Mi ezért maradunk EU-n belül. Apuci "félti" a gyerekeket külföldön, így nem tud beleegyezni az útlevél kiállításába. De valójában csak féltékeny, irigy és minden lehetséges módon igyekszik megakadályozni, hogy 2percig jobban érezzék magukat velem a gyerekek, mint vele. 🤷 Én letudom annyiban, hogy akkor maradnak a környékbeli országok nyaralni és kész, majd ha nagykorúak lesznek, mehetünk messzebbre is.
2023. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!