Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szakítanál a pároddal, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál a pároddal, ha elmenne 5 hétre nélküled nyaralni?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Nekem is és neki is van egy-egy gyereke. Mindkettőnknek álma egy nagy amerikai körút, de mi a lányommal nem tudunk menni, mert az apja nem írja alá az utazáshoz szükséges papírokat, nélküle meg amúgy sem tudnék menni, mert senki nem vigyázna rá.


A párom pont felmondott a munkahelyén, és kitalálta, hogy valószínűleg mi nagyon sokáig nem fogunk tudni menni, így ez egy remek alkalom, hogy a fiával kettesben megvalósítsák a nagy amerikai álmot. Azon a véleményen van, hogy azért mert én rosszul választottam párt anno, ő a 12 éves fiának mindent megakar adni, ami tőle tellik, akkor is ha szakítok vele ezért.


Egyiptomba, és sok más európai országba tudnánk menni együtt is/voltunk is már sok helyen, de ragaszkodik Amerikához.


Mióta feljött ez a téma állandóan azon gondolkozom, hogy szakítanom kellene. Látja, hogy totál kikészülök ettől az egésztől, és csak azt hajtogatja, hogy milyen önző vagyok... én viszont azt látom, hogy nem a társam. Mellesleg házvásárlás előtt állunk, és abból megy a projekt, mert "nem azon az x összegen fog múlni"


Ti szakítanátok, ha a párotok tenné ezt?



#külön nyaralás
2023. máj. 30. 13:16
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, ha egyedül gyakorlod a felügyeleti jogot, akkor nem kell az engedélye.

esetleg közöld vele, ha nem írja alá, akkor nála lesz 5 hétig a gyerek, elvégre ő az apja és ő miatta nem mehet veled.

2023. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy az USA-nak van nagykövetsége Magyarországon, szóval fel lehet hívni őket és megkérdezni, hogy ilyen esetben mit kérnek.
2023. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

Életképtelen lennék?... Ha szakítunk neki el kell költözni tőlem, mert nálam lakunk. Mivel 3 hét múlva munkanélküli lesz így a rendelkezésére álló fél lakásnyi pénzhez nem fog tudni hitelt felvenni. Albérletet úgy vállalhat, hogy feléli a lakás árát. Ameddig dolgozott is maximum nullára jött ki, nemhogy albérletet fizessen.


Úgyhogy nélkülem elköltözhet jó messze a fővárostól a fia nélkül, mert ő anyukánál van elhelyezve.

2023. máj. 30. 15:53
 34/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm 32-es, megpróbálom :)
2023. máj. 30. 15:54
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
Te elakarod hagyni. Tedd azt.
2023. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, hogy mi a valódi oka, amiért nem akarom, hogy nélkülem/nélkülünk menjenek.


A lányom nélkül nem tudnék menni, mert 8 évesen egyedül nem maradhat, és nincs, aki vigyázna rá. Régebben voltak arra próbálkozások, hogy apukánál legyen, ha már el nem engedi, de a nyaralás előtti nap visszamondta és jókat röhögött rajtunk, hogy akkor maradunk itthon...


Az zavar a legjobban, hogy komoly akár nagy anyagi vonzatú döntéseket a 12 éves fiával beszél meg, és velem csak közölve van. Így nem érzem magunkat családnak. Vannak ők ketten, meg vagyunk mi ketten. A kapcsolatunk elején ezt megbeszéltük, hogy mindkettőnknek a saját gyereke az első, de én mindig mérlegelem, hogy ki mennyit nyer és mennyit bukik egy-egy döntésen. Nála nincs mérlegelés, ha a fia pl. 1%-ot nyer egy helyzeten én meg 99%-et bukok, akkor gondolkodás nélkül meglépi, mert a gyerek az gyerek és én is biztosan örültem volna egy ilyen gyerekkornak. Persze, de egy gyerek nem tudja, hogy minek mi a következménye, milyen ára van...Most bárkinek mondanám, hogy szeretne-e elmenni egy ilyen amerikai 5 hetes útra szinte mindenkinél igen lenne a válasz. Aztán ha jobban belegondolunk, hogy mennyi az ára, mennyit kell azért dolgozni, hogy a legtöbb munkahelyen el sem engednek 5 hétre... a rengeteg szervezés, nyelvtudás, ki tud elvezetni egy lakóautót, mi fontosabbra kellene még a pénz, stb. Láttunk egy éves óceánjárós utat is, ennyi erővel erről is megkérdezhetnénk a gyerekeket, hogy suli helyett szeretnének odamenni a házunk árából.


Az is felhúzott, hogy hirtelen felindulásból ismét felmondott és a munkakeresés helyett milliókat költ el... az elmúlt 4 évben egy forintott nem tudott megtakarítani munka mellett sem csak éli fel a házunk árát. 3 befektetésből 2-szer óriási bukott. Elhiszem neki még mindig, hogy simán tudna nyerni is, de először mutassa meg mielőtt a maradékot is elköltené...Szülők vagyunk. Először legyen rendes otthon, utána a luxuscikkek.


Ahol nálam lakik az a szüleim haza (ők nem itt laknak) , ahonnan pár év múlva ki leszünk téve. Ezen kéne kattognunk, de még ilyen hosszú, drága nyaralásba is belementem volna, egyszer élünk alapon... de így még külön is már túl sok nekem. A felelősségteljes énem ordít. Nyilván mi a lányommal nem fogunk a Balatonon túl menni, ha elengedjük őket, mert okes, hogy külön pénz, de a lakás pénzünk már igyis nagyon ki van centizve.

2023. máj. 30. 16:49
 37/56 anonim ***** válasza:
97%
Akkor itt ez a valodi ok, ami relevans es ertheto is, nem ez az egy utazas. Ezt igy, ilyen formaban elmondtad mar neki?
2023. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

Igen persze, de ő úgy van vele, hogy mi lesz, ha később már nem mehetnek. Annyi minden volt mostanság... (covid, infláció, háború stb.)



Lehet, meg az is lehet, hogy most esnek az ingatlan árak aztán majd hirtelen kilőnek, mint pl. az első covid hullám után. Jobban bánnám, ha lakásunk nem lenne, minthogy élményeink. Szerinte ráérünk ezen majd, akkor gondolkodni, ha aktuális lesz. Okes, de akkor már nem fogunk tudni visszamenni az időben...

2023. máj. 30. 17:17
 39/56 anonim ***** válasza:
91%
Te nem tudsz esetleg egyedül venni egy ingatlant? Akár egy mini garzont? A kislányoddal vészhelyzet esetén oda is tudtok költözni, addig ki lehet adni. Ezzel a fazonnal én nem vennék közös ingatlant.
2023. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, valahol neki is igaza van és neked is. Nem értetek egyet és úgy tűnik, nem nagyon lesz kompromisszum. Kérdés, hogy ér-e neked annyit ez a kapcsolat, hogy elnézd neki, hogy nélküled és a te akaratoddal szemben döntött-e most. Azt mondják, az a jó kapcsolat, ahol 1 rossz dologra 5 jó jut. Tudja másban kompenzálni a fent említett dolgokat? Megéri neked vele lenni? És most itt nem anyagiakra, hanem az érzelmi oldalára gondolok a kapcsolatnak.
2023. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!