Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szakítanál a pároddal, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál a pároddal, ha elmenne 5 hétre nélküled nyaralni?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Nekem is és neki is van egy-egy gyereke. Mindkettőnknek álma egy nagy amerikai körút, de mi a lányommal nem tudunk menni, mert az apja nem írja alá az utazáshoz szükséges papírokat, nélküle meg amúgy sem tudnék menni, mert senki nem vigyázna rá.


A párom pont felmondott a munkahelyén, és kitalálta, hogy valószínűleg mi nagyon sokáig nem fogunk tudni menni, így ez egy remek alkalom, hogy a fiával kettesben megvalósítsák a nagy amerikai álmot. Azon a véleményen van, hogy azért mert én rosszul választottam párt anno, ő a 12 éves fiának mindent megakar adni, ami tőle tellik, akkor is ha szakítok vele ezért.


Egyiptomba, és sok más európai országba tudnánk menni együtt is/voltunk is már sok helyen, de ragaszkodik Amerikához.


Mióta feljött ez a téma állandóan azon gondolkozom, hogy szakítanom kellene. Látja, hogy totál kikészülök ettől az egésztől, és csak azt hajtogatja, hogy milyen önző vagyok... én viszont azt látom, hogy nem a társam. Mellesleg házvásárlás előtt állunk, és abból megy a projekt, mert "nem azon az x összegen fog múlni"


Ti szakítanátok, ha a párotok tenné ezt?



#külön nyaralás
2023. máj. 30. 13:16
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem itt nem is azzal van a baj, hogy elmenne nélküled nyaralni a fiával, hanem egyrészt azzal, hogy ezt meg se beszélte veled és főleg azzal, hogy igazából nem férne bele anyagilag, csak ezzel nem törődik és milliókat élne fel a közös lakásra félretett pénzből. Ennek közös döntésnek kéne lennie, mert emiatt igenis érint. Azzal amúgy szerintem nem lenne probléma, hogy akár nélküled is elmegy nyaralni, de ha nem áll úgy anyagilag, akkor talán nem egy 5 hetes amerikai utat kéne szervezni. Gyereknek az is lehet jó élmény, ha egy hétre mentek el valahova és később megvalósíthatjátok ezt az utat is, akkor talán már közösen.

Nekem szakító ok az lenne, ha azt látnám, hogy munkanélküli lett és a megkérdezésem nélkül felelőtlenül szórná a pénzt nyaralásra, amit a közös lakásra tettünk félre. Ha ennyire máshogy állnánk a pénzhez és őt még csak nem is érdekelné az én véleményem, na az szerintem komoly probléma. Tudnia kéne kompromisszumos megoldást keresni. Megpróbálnék vele erről komolyan elbeszélgetni, hogy értse meg az én oldalamat is, de ha nem érdekli, mert ő megy és kész, akkor szakítanék.

2023. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
81%
Nos, a párod már többször volt Amerikában, a te házadban lakik, és a közös, házra félretett pénzből fizetné az utat, miközben éppen munkanélküli. Hát... ez így elég meredeken hangzik.
2023. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
77%

Ezzel a pasival eszed ágában ne legyen közös ingatlant venni. Egyedül fogod fizetni a törlesztőrészleteket amíg ő a fiával nyaral/síel stb. És még ki se tudod tenni az ingatlanból.

Elhiszem hogy fáj hogy nélküled megy el Amerikába, de legalább megláttad mennyire felelőtlen a pénzügyekben. Én biztosan nem tolerálnám ezt és Amerikából visszaérve a cuccai egy raktárban várnák.

2023. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:

Nem tervezünk hitelt felvenni a közös lakáshoz, viszont 5 évig nem adhatjuk el, mert brutál adót kell fizetnünk. Ha meglenne a lakás, akkor az ilyen jellegű problémák meg is szűnnének, mivel nem lenne miből költeni.


Szóba került, hogy akár elköltöznénk Budapestről, mert utalja a fővárost...ha a fia anyukája esetleg belemegy. Remek lenne ilyenkor 5 hétig távol lenni mindenkitől valahol vidéken. Nem hiszem, hogy bármiről is lemondana azért, mert én ekkora áldozatot hozok.

2023. máj. 30. 17:59
 45/56 anonim ***** válasza:
100%

“Nem hiszem hogy bármiről lemondana azért, mert én ekkora áldozatot hozok”

Ezt jól látod. Ha vele is maradsz, soha nem mondj le semmiről a kedvéért.

2023. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
76%

"A lányom nélkül nem tudnék menni, mert 8 évesen egyedül nem maradhat, és nincs, aki vigyázna rá. Régebben voltak arra próbálkozások, hogy apukánál legyen, ha már el nem engedi, de a nyaralás előtti nap visszamondta és jókat röhögött rajtunk, hogy akkor maradunk itthon..."


Hát én a helyedben fognám a gyereket, összepakolnám sok ruháját egy bőrödbe, aztán bejelentés nélkül megjelennék vele együtt az apuka lakásán. Becsöngetnék, amikor ajtót nyit, a kezébe nyomnám a bőröndöt és mondanám, hogy most öt hétig tied a gyerek, én megyek Amerikába, csá, aztán elsétálnék úgy, hogy vissza se nézek. Mégis mit tud csinálni? Neked nem tudja visszahozni, mert nem leszel az országban. Csak nem fogja az utcára kidobni a saját gyerekét.

2023. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem vennék ilyen pasival. Dobd ki a fenébe.
2023. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
83%
46- a leirtak alapjan apuka nem egy megbizhato ember. En sem hagynam ra a gyerekem,ha nem vagyok biztos benne, hogy jol banik vele. Azert a "nem teszi ki az utcara" nem eleg.
2023. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
29%
Azért szakítanék, mert amerikába akar menni. Ennyi erővel menjetek észak koreába és üvöltözzétek, hogy jong hu vagy ki egy dagadt diktátor.
2023. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy bármiről is lemondana azért, mert én ekkora áldozatot hozok."

Semekkora áldozatot ne hozz csak azért, mert te jobban akarod a kapcsolatotokat, mint ő. Teljesen felesleges.

Már így is elégetlen vagy tiszta görcsben. Hát kell ez neked? A nyugalmad és a kényelmed legyen meg a saját gyerekeddel, az a fontos.

2023. máj. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!