Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Egy férj mennyit adjon haza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy férj mennyit adjon haza?

Figyelt kérdés
13 éve vagyunk együtt a férjemmel, leginkább lakótársi a kapcsolat. Ő fizeti a rezsit, ami kb. 90000 plusz ide ad 30000 ft-ot. Párszor a munkahelyén eszik, ami kb 8000 ft. Én vásárolok mindent, a mosószertől az üditőig értve. Ha kell egy festék, mosógép én veszem.Én főzök, mosok, takarítok.Reálisan érzem én ezt kevésnek?
febr. 7. 20:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerű a matek, úgy fer, hogy a fizetés egy adott százalékát beleadjátok a közösbe és abból fizettek mindent. Legyen az rezsi, mosógép, vagy bármi más...

ha ez a fizetésetek 1/3-ad részét jelentené pl a férjednek 120e nálad pedig 90e akkor annyi.

febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
56%

#11

És az miért igazságos? Miért kéne többet adni annak, aki többet keres? Nem ugyanannyiba kerül az élete mindkét félnek?

febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
92%

Én nem értem az ilyen házasságokat. Mi 5 éve vagyunk együtt, idén fogunk csak házasodni, de nálunk elejétöl fogva sose volt ilyen pénzezés. Nem tartjuk nyilván, ki mennyit költ a háztartásra meg a közös életünkre. Ahogy esik úgy puffan, a rezsit én fizetem, mert tölem vonják, de a nyaralásokat az utolsó fillérig ö. Bevásárolni meg mindig az megy, aki éppen ráér. A nyelvtanárt, akihez közösen járunk, is az fizeti, akinek éppen van készpénze a tárcájában. De konkrétan soha nem számoljuk ki, hogy ennek vagy annak mennyi a fele és te még jössz nekem ennyivel. Mind a ketten költünk arra, amire akarunk, van külön hobbink, nem hiányzik semmi. Tudjuk fillérre pontosan, mennyit keres a másik, azt is tudjuk, ki mennyit tud abból spórolni, tehát teljesen belelátunk a másik pénzügyeibe, pedig mindkettönknek van külön bankszámlája.


Ahol megy a számolgatás, ott én annak a híve vagyok, hogy fele-fele. 12-vel értek egyet. A kenyér mindkét félnek ugyanannyiba kerül, függetlenül attól, hogy ki mennyit keres. Nem értek egyet azzal, hogy a többet keresö többet adjon bele, ö nem tehet arról, hogy a másik nem keres annyit.


Kérdezö, arról nem írtál, hogy te mennyit költesz egy hónapban azokra, amiket felsoroltál.

febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
a lakas amugy kie? 120k full ellatasert jo biznisznek tunik-neki.
febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki, hogy mennyit adsz bele te.

Alapvetően nagyjából fele-fele legyen, de ha az egyik fél többet keres, azért adhat bele egy kicsivel többet. Meg kell beszélni. Próbáltad és nem lehet? Akkor nem ez az egyetlen baj ezzel a házassággal!

febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Nekem volt lakásom, neki semmi
febr. 7. 21:51
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a keresetek? És a te közösbe tartozó kiadásaid?
febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Ti nem házasok, egymást szerető pár vagytok hanem kb. külön kasszán lévő lakótársak! Ez okozza a fő galibát.

Ott nem én, vagy te költöttél többet hanem KÖZÖS kiadások vannak. Nem számolgatsz, mert szereted a másikat, adni akarsz neki, ahogy ő is neked.

A fizu vagy közös bankszámlára megy, vagy van egy közös bankszámla is, amire - saját jövedelmének arányában - mindenki ráutalja a fizuja nagy részét és arról a számláról mennek a kiadások, a rezsi, a nyaralások, a kaja, a ruha stb. Ahol szeretik egymást ott nem sz.rrágóskodnak hogy a te cipőd 50k volt az enyém meg csak 40k.

febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

De a lakás még mindig a tied.

Van gyerek? Ha nincs, akkor semmi akadálya a válásnak. Amúgy nem lehet, hogy megcsal, és másra költi a pénzét?

febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
84%
Mondták már nektek, hogy a házasság = életközösség? Gondold át a szó jelentését és egyből más megvilágítást nyernek a dolgok...
febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!