Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A nő vagy a férfi feladata a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nő vagy a férfi feladata a mosogatás?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 30. 09:53
1 2 3 4 5
 21/45 Titusztitusz ***** válasza:
1%
20-as...Álldjad csak nyugodtan a szerencsédet, hogy nem ilyen férjed van mint én...(Én meg azért álldom a szerencsémet, hogy nekem meg nem ilyen feleségem van mint te...Így akkor szerintem mindenki elégedett lehet magával...)
2016. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
95%

A mosogatógép Isten ajándéka az emberiségnek.


Amikor összeköltöztünk a párommal, nem volt mosogatógépünk. Mindketten utálunk mosogatni, így nálunk sajnos nem csak 15 perces feladat, 2 tányér-2 villa, satöbbi felállás volt, hanem nagyjából egy hétig húztuk, mert egyikünk sem akart ránézni. A mosatlan csak gyűlt a mosogatóban, amíg volt tiszta tányér-villa-bögre-bármi. Általában felváltva szabadultunk meg utána a lassanként elmászni óhajtozó mosatlantól, ebben nem engedtem, ő az anyjával élt, amíg velem össze nem költözött, én meg kollégiumban, szerinted ki mosogatott életében többet? Szóval igenis megjegyeztem neki, amikor ő volt a soros, hogy a legutóbbi alkalommal én varázsoltam ragyogóvá a konyhát. Egy ilyen alkalommal fogta magát, és elvitt mosogatógépet venni. Azóta nem veszekszünk és béke (illetve tiszta edények sora) van a lakásban :D


Egyébként nálunk nincs kert, lakásban lakunk a belvárosban, szóval nem igazán van kültéri tennivaló, égőt cseréltem már én is, a kocsit ketten szoktuk mosni, a szekrényeket meg imádjuk hazahordani az Ikeából, és közösen összeszerelni. Sőt, ami azt illeti, a lakás legnagyobb és legösszetettebb, legnehezebb szekrényét 80%-ban én tákoltam össze egyedül, mert napközben akkoriban én itthon voltam, a párom meg dolgozott. Én vagyok a nő, egyébként.


Szerintem manapság már nem igazán vannak a házimunkában ilyen "férfi feladata, nő feladata" dolgok. Mindketten dolgozunk, nagyjából ugyanannyi ideig nem vagyunk otthon, nem várható el valakitől csak azért, mert egyik vagy másik nemhez tartozik, hogy többet dolgozzon és többet tegyen a rendért. Mindketten itt lakunk, mindkettőnknek érdeke, hogy tiszta edények, vasalt ruhák és szösztelen, ragacsosságtól mentes padlónk legyen.

2016. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
7%

"NA de ha ennyire egyszerű, akkor te is meg tudod tenni és nem kell a párodra várni. :)"


Mondtam, megcsinálom én, ha levágja helyettem a füvet, meg lemossa a kocsit, stb...:) Van egy "ki nem mondott" megállapodás, ki mit csinál, nincs ebből vita (a mosogatást pl. a nő).

Az az okoskodó meg aki azt írta, barkácsolni, szerelni nem kell mindig...tudod kisanyámn nem mindenki 42 nm-es panelban lakik ám, van olyan is hogy kertes családi ház, ahol mindig van mit csinálni kint, és azt igenis a férfi csinálja általában.

2016. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
17%

"A fűnyírórobotról meg gondolom még nem is hallottál, de hagyjuk is "


Miért, akkor te meg még nem hallottál mosogatógépről? :D

2016. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk általában én mosogatok, így alakult ki (pontosabban a mosogatógép). Nem tudom, másoknál hogy van ez a két tányér meg villa dolog, de nálam egy hétvégi ebéd utáni mosatlan nem fér be egyszerre a mosogatógépbe, és ha kézzel mosogatok, akkor az kb. egy-másfél óra (tévét szoktam nézni közben, és egy film alatt tudok csak elmosogatni). (Nyilván más egy reggeli utáni mosogatás.)

DE: nálam alap, hogy bármi is a munkamegosztás, bizonyos esetekben a párom is képes legyen ellátni. Mert igenis van olyan, hogy beteg vagyok, vagy elutazom, vagy valami. Ahogy én is le tudom nyírni a füvet, ki tudok cserélni egy villanykörtét, sőt, el tudok hárítani egy dugulást is. Nőként.

A lényeg, hogy nem szorulunk egymásra: egymás nélkül is el tudjuk végezni (és el is végezzük) azokat a tevékenységeket, ami megszokásból amúgy a másik feladata.


Amire felkaptam a fejem, az a cipekedés... azért megnézem, hogy egy férfi hogy visz át mondjuk egy ágyat az egyik szobából a másikba... El tudom képzelni, hogy egy pasi veri a mellét, hogy márpedig ő szokott cipekedni, közben fogalma sincs, hogy a felesége mennyi terhet emel meg egy nap során (pl. egy 20 kilós gyereket naponta tízszer). :)

2016. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
68%

Majd ha a pasim eltart ,akkor nem kell hozányulnia semmihez ,még kiis szolgálom ,pakolok utánna stb.

De amég énis heti 5nap 12órába dolgozok ,őis nekiálhat főzni ,mosogatni pl.

Szerencse a párom nem egy lusta ember. Megcsinál magától mindent. Nálunk oszva vannak a teendők.

Egyszer én viszem a kutyát lemozgatnit,egyszei ő (pedig az én kutyám ,én vittem magammal,egy pitbull). A lányommal is ugyan úgy foglalkozik mint én. Megy érte ,mennek sétálni ,öltözteti stb.

Ugyan úgy főz mint én ,ugyan úgy megcsinálja a házimunkát.

Én ugyan úgy mosom a kocsit ,nyirok füvet ... (nem egy bonyolult dolog ez sem).

N25

2016. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
43%
Mosogatogepe, konkretan elkepzelni nem tudnam az eletem nelkule. Az, hogy en mosogassak az kizart, a ferjem sem valoszinu hogy nekiallna. Ha elmegyunk valahova ahol nincs mosogatopgep, akkor megegyezes kerdese. En torolgetek:-))
2016. ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
76%

Közös. Meg lehet nyugodtan beszélni, ki mosogasson el, vagy kinek van rá ideje. Ha magamban eszek, nyílván elmosogatok magam után, nem hagyom a mosogatóban a tényért vagy bármit, amiből ettem.

Ha a nő akar minden áron mosogatni, mert ő úgy gondolja hogy az ő feladata, ám legyen. Mert van ilyen. Azon kívül meg van bármilyen házimunka, vagy férfimunka a ház körül, amit el lehet végezni. Egy háztartást közösen szoktak vezetni, mindenki kiveszi a részét valamiből.

2016. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
58%
Közös meló. Mintahogy minden más is. Lakásban lakunk, a szerelési munkákat ugyanúgy el tudom végezni, mint a párom, sőt, van, ami jobban is megy, mert gyerekként apukámmal sokat csináltuk. Az elmúlt 2 hónapban cseréltem wc csapot, elszakadt egy kábel a fürdő lámpájában, azt oldottam meg, de tudok gipszkartonozni is (lol) és egyszer egy törött járólapot is cseréltem 1 éve. (mondjuk egy húsvillával kapartam körbe aztán pattintottam ki, de annyi. Nincs túl sok szerszámunk.) Vannak persze nehéz fizikai munkák mindenhol időnként, de annyival nem erősebb nálam, ami pedig nagy, azt úgyis együtt hurcibáljuk. Nagy szerencsém van egyébként a párommal, ő is mosogat, most tett be egy mosást, pucolja a wct, ... Főzni kevésbé tud, de ha rá lenne szorítva, megoldaná, talpraesett és ügyes.
2016. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 omba ***** válasza:
78%

Szerintem egy felnőtt embernek ez nem nagy feladat, én már 12-13 éves korom óta gyakorlom...


Azok, akik esküsznek, hogy csakis a nőé - ugyan mit csinálnak, ha éppen szinglik?

2 hetes gatya, zokni, gyűrött ing, halomban a mosatlan edény?


Nálunk az mosogat, aki épp arra jár, és ingerli a dolog.

10 percnél nemigen tart tovább.

De van, hogy csak pár dolgot mosogatok el, aztán a több marad még egy darabig.

2016. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!