Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom eljegyzett és hozzám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meknes kérdése:

A párom eljegyzett és hozzám költözött. Mégis minden hónapban haza ad a szüleinek a fizetéséből. Szerintetek normális dolog ez?

Figyelt kérdés

2018. márc. 30. 12:33
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
92%

Hagyjátok már a kérdezőt a hülyeségeitekkel, hogy így most ők család lettek, vagy nem. Előbb-utóbb nyilván család lesznek.

Nálunk amúgy a rokonságban volt ilyen szitu, ott a lány kerek perec megmondta, hogy vagy változtat a srác, vagy pedig szakítanak. Mert ő ehhez nem fog egy életen át asszisztálni. Srác meghányta-vetette, aztán megszüntette a családi juttatásokat. Ott is nyugdíjasok a szülők, és nem rossz a nyugdíjuk, átlag felett van, 200-200 forint fejenként. De természetes volt, hogy még lejmolják a fiukat is. Szintén hogy anyuka piálni tudjon és láncban bagózni, apuka pedig utazgat az éppen aktuális babájával.

Vannak ilyen szülők, és vannak palimadár pasik.

Igen, az új, leendő családjától veszi el a pénzt. És igen, nekik kell egy életnívóról lemondani azért, hogy a szülőknek juttassanak. Hát nem, két nyugdíjból meg lehet élni, és ahhoz kell szabni az igényeket.

A szülőnek már van háza, nincs kisgyereke, akinek ruhát kell venni, mert kinövi, nem kell gyereket taníttatni. Utazhatott már, és igen, az igényeit igazítsa a lehetőségeihez, és ne a gyerekével tervezzen a jövőben anyagilag.

A "gyereknek" még háza sincs, kocsija sincs, ha szeretnének családot alapítani, a gyerek is egy vagyonba kerül, a két fiatal előtt az élet. Bőr nem lenne a pofámon, (szülő vagyok jómagam is) hogy a pluszt (bagó, pia, stb) a felnőtt gyerekemmel finanszíroztassam meg.

2018. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
34%

Ne itt hisztizz. A te mentalitásoddal inkább szakíts veleés meg van oldva.

Én meg tudtam oldani, hogy a párom átgondolja még az össze költözésünk előtt ezt a dolgot, és rájöjjön, hogy nem fog működni ha az anyja minden hisztijére oda tol a fizetéséből hatvanezreket. Meg tudtam oldani kultúráltan, egymásközött. Ez az érett kapcsolat alapja.


Nem kifele kell hisztizni a világba, hanem otthon meg beszélni a gondokat. Ha ez nem megy, akkor ne élj kapcsolatban mert alkalmatlan vagy rá. Ennyi.


N

2018. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Lifeishard ***** válasza:
100%
Szülők anyagi támogatása normális - akkor, ha VALÓBAN szükségük van rá és nem lustaság, linkség áll a háttérben. Egyebekben ízlés kérdése.
2018. ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
65%
Én azt nem értem,ha összeköltöztetek, akkor előtte nyilván megbeszéltétek ki mivel tud beszállni a költségekbe, hisze csak ennek függvényében lehet közösen tervezni. Akkor miért most reklamálsz? Az, hogy ad haza, az alapjában normális, ha a szülőknek kevés a pénzük. Amúgy mondjuk nem nagyon. Párom is adott a szüleinek, nem is keveset magyar viszonylatban, de amint összeköltöztünk, már nem, pedig nem kellett már lakásra gyűjteni.
2018. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

A fiunk 28 éves koraig itthon lakott,es egy fillért se adott a háztartásba.Nem még utána,hogy már itthon se lakott...

Magának kuporgatott,hogy el tudjon majd koltozni...


Szerintunk illett volna valamennyivel hozzájárulni a háztartáshoz,de nem volt hajlando,mi meg nem akartuk se kirakni emiatt ,se osszeveszni vele...


A párod tul johiszemu a szuleivel,a mi fiunk pefig a másik véglet,sajnos.


Hogy alakult azota az életetek kérdezo...?

2019. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!