Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözès, ha a barátnô...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözès, ha a barátnô hozza a macskàját?

Figyelt kérdés

A baràtnömmel összeköltözünk tavasszal ès szeretné hozni az ivartalanított macskáját. Lakásban élek, allergiàs vagyok a macskaszörre, ezèrt nehezen tudom elképzelni, hogy hosszù távon ne legyen valami problémám. A barátnôm alapnak veszi, hogy a macskát hozza. Plussz eddig a macska a barátnôm szüleinek családi hàzànál élt.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? A barátnôm nagyon szereti a macskát, ô neveli 8 éve. Hogyan mondjam meg neki, hogy nem jò ötlet, hogy a macskát is hozza?

Köszönöm a vàlaszokat.


2018. dec. 26. 12:05
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
62%
Nos,nekem pici 2kg-os kutyám van,ami egy macskának felel meg,lassan élete végéhez közelít kora alapján,mindig is benti kutya volt.Soha nem jöttem volna olyannal össze,aki nem szereti.Viszont nagyon bánom az utolsó kapcsolatomat ez miatt is.Szerette valahol a kutyámat,viszont sétálás címszó alapján elment sokszor kocsmázni,és bevitte a tivornyázó emberek közé,a kutya több kocsmát látott életében mint én.Kb. úgy nézett ki a szitu mint egy gyereknél,hivogatnom kellett hogy azonnal takarodjon haza a kutyával,mert a kutyának nem kell ilyen légkör.A kutya sokszor hallott ordibálást kettőnk között,félős is lett.Persze ő azt mondja azóta is(külön vagyunk már),hogy nem foglalkozok rendesen a kutyámmal,de nem hiszem hogy a kocsma lenne a legjobb egy kutyának.Ezt csak azért írtam le,mert még ha nem is lenne allergiád,az állat érzi ki nem szereti.Felesleges kitenni ennek egy házi macskát,aki megszokta hogy kint is lehet pluszban.Mondd meg a barátnődnek,hogy ha jót akar a macskának,hagyja ott a saját környezetében,mert nálad az csak börtön lesz neki,szét fog szedni mindent,főleg 8 éves,ez csak kiszúrás az állattal.Majd látogatja,és ennyi.
2018. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
10%
Már megint itt a lepontozó brigád, vagy egyesek nem tudnak szöveget értelmezni?
2018. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
0%
Ezeknek semmilyen válasz nem jó. Esetleg még azt nem javasolta senki, hogy keress új nőt.
2018. dec. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:

Allergia kb : 30 perccel kèsöbb jön ki. Orrfùjàs, tüsszentès, szemvakaràs a legjellemzôbb dolgok. De ezek annyira intenzívek, hogy folyamatosak.

Az allergia mellett mèg az jutott eszembe, hogy a macskája fôleg kinti macska, hogy fogja elviselni a panelt? Nem fog megbolondulni a zàrt lakàsban?

2018. dec. 26. 12:57
 15/59 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kèz mindenkinek.
2018. dec. 26. 12:58
 16/59 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ebből nem lesz összeköltözés.

Kompromisszum itt nincs, hogy viszi is a macskát meg nem is, allergiás is leszel, meg nem is.

Lehet, hogy helyből szakítani fog, ha megmondod, hogy ne vigye a macskát.

Az se biztos, hogy a szüleinél ott maradhat, egy 8 éves macska még 10 év felelősséget jelent.

Egy biztos, hogy akkor se lesz jó, ha odaviszi, te pedig szenvedsz még (akár) 5-10 évig. Így mindenképp szóba kell hozni a témát, mert itt semmi jóra nem vezet, ha homokba dugod a fejed. Nem lesz egyszerű a beszélgetés, és ezen nem javít, ha hosszasan felvezeted.

Vágj bele a középébe. "Muszáj beszélnünk erről, tudom, hogy nagyon szereted a cicád, de az allergiám miatt én sajnos nem élhetek egy lakásban egy macskával."

Aztán átbeszélitek, hogy mi lesz.

2018. dec. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
74%

Én a kutyámat ott nem hagynám soha senkiért.Téged is megértelek,allergia nem vicc,de a barátnődet sem akarod elveszíteni


[link]

2018. dec. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudnék le mondani a macskamrol, állatomrol egy férfi miatt ami csak egy múló dolog .
2018. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
5%
Mond meg neki hogy hagyja a szüleinél ! Inkább ez mint hogy mégis megenged aztán egyszer mikor összevesztek akkor bántsd azt a védtelen kisállatot.
2018. dec. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos én a macskámat választanám... úgy, hogy én is allergiás vagyok rengeteg mindenre, közte a macskaszőrre. De ezért szedek allergiagyógyszert folyamatosan, a mellett semmi tünetem nincs. A nélkül nekem is szemégés, viszketés, könnyezés, nyálkahártyám megdagad...

Allergológusod neked nem írt fel gyógyszert?

2018. dec. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!