Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözès, ha a barátnô...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözès, ha a barátnô hozza a macskàját?

Figyelt kérdés

A baràtnömmel összeköltözünk tavasszal ès szeretné hozni az ivartalanított macskáját. Lakásban élek, allergiàs vagyok a macskaszörre, ezèrt nehezen tudom elképzelni, hogy hosszù távon ne legyen valami problémám. A barátnôm alapnak veszi, hogy a macskát hozza. Plussz eddig a macska a barátnôm szüleinek családi hàzànál élt.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? A barátnôm nagyon szereti a macskát, ô neveli 8 éve. Hogyan mondjam meg neki, hogy nem jò ötlet, hogy a macskát is hozza?

Köszönöm a vàlaszokat.


2018. dec. 26. 12:05
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
82%

21-es vagyok.

Ahogy mást mással, pl. gyerekkel kap egy csomagban egy férfi, úgy engem macskával. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretnék társat, vagy gyermeket. Ez azt jelenti, hogy amikor a macskámat befogadtam, akkor felelősséget vállaltam érte és valami nagyon nagy dolognak kellene történnie ahhoz, hogy megváljak tőle. Sosem tudtam szerelemmel nézni egy olyan férfire, aki úgy jött fel hozzám, hogy három lépés távolságot tartott a macskámmal, avagy megjegyzéseket tett rá. Így pedig sosem jutottam olyan helyzetbe, hogy választanom kelljen szerelem és macska között. A párom az elejétől imádta a macskámat és imádja most is. Egy állat esetében szerintem baromi fontos, hogy ezt is kritériumként kezelje az ember párválasztásnál. Felelős állattartóként semmi furát nem látok ebben.

2018. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
21%

No komment :'D

32/f

2018. dec. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
87%

"iskoláztassa , nevelje és ami ezzel jár még..."

Ez nem a NŐ dolga csak! :)

Ergo a terheket is ketten cipelnétek.

De no komment ámen!

2018. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem kell ekkora teher a nyakamba !!!
2018. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
70%

Már volt ilyen kérdés. Szerintem ezt direkt provokálásnak szánta a kérdező, de célt is ért vele. Én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy két ember ennyire nem ismeri egymást kapcsolatuk egyik mérföldkövénél-összeköltözésnél.


Én úgy választottam társat, hogy tudtam, szereti az állatokat.


De ha igaz a kérdés: én most lépnék, mivel ismerek macskaszőrre allergiás embert és komolyan egyszerűen nem hiszem el, hogy nem látja mivel jár ez.

2018. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
77%
Én nem mennék a macskám nélkül. Szedhetsz gyógyszert. Volt macskaallergiás párom, ha jött hozzánk vett be gyógyszert, probléma megoldva.
2018. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
75%

Ez egészen biztosan trollkérdés, ennyire idióta ember, mint a kérdező, nem létezhet.


Ha valakinek kutyája, macskája, törpemalaca stb. van, akkor értelemszerűen nem csak az adott férfival/nővel, hanem a háziállataival is össze kell költöznöd. Csak a pszichopaták passzolják le a családtagjaikat, bármilyen nehézség esetén.

2018. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
48%

Állattartó és allergiás is vagyok egyben, bizonyos dologban az állataimmal összefüggő allergiám is van, de nem rájuk vagyok allergiás, de van olyan allergiám is, ami nem velük kapcsolatos, és kénytelen vagyok kezelni, mert nem opció az elkerülés, ez pedig nálam például a szúnyogcsípés, próbáljátok nyáron elkerülni ezeket a kis vérszívó dögöket, ott vannak mindenhol, van gyógyszerem, másnál ugyanez a pollen, nem lehet elkerülni, kezelni kell. Az allergia kezelhető, igen, úgy is, hogy elkerülöd az allergént, ha megteheted, ilyenem is van, például a mogyoró, nem ehetek, mert kipattogok tőle, mert nem tudja jól feldolgozni a szervezetem, és nincs rá olyan szer, mint a laktózérzékenyeknek.

No, ettől függetlenül azért a másik oldalhoz is van hozzáfűznivalóm, mert az allergia nem azt jelenti, hogy nem szereti az ember az állatot, ez egy kellemetlen dolog változatos tünetekkel, kinél gyengébb, kinél erősebb. Szerencsére egyre jobban kezelhető, de van, amikor az allergént is el kell kerülni vagy csökkenteni a vele való kapcsolatot. A háziállatokkal kapcsolatos allergia is egy kezelhető dolog, de ha valakinek ilyen van, annak jobban oda kell figyelni, az állattartásra is, egyáltalán lehet-e állata, ha igen, meg tudja-e oldani, hogy ne legyenek állandóan egy légtérben, ilyen esetben igenis jó, ha egy állat lehet kijárós, vagy kifejezetten kinti állat, jobban figyelni kell a levegőtisztításra és a takarításra is.

Azért ha valakinek annyira érzékeny valamire a szervezete, eleve úgy kellene a társkereséshez is hozzáállnia, hogy ezt a dolgot meg kell szűrni. Nálam ilyen a dohányzás, érzékeny vagyok rá, nem csak a füstre, hanem amit a dohányzók bőre magába szív, és erre nincs gyógyszer, nincs alternatíva, csak az, ha nem élek együtt dohányzóval, vagyis társkeresésnél nálam nem jöhet szóba olyan, aki akár csak egy kicsit is dohányzik. Na most ha valaki annyira allergiás valamire, ezt igenis érdemes szempontként figyelembe venni, hogy egyáltalán kezd-e állattartóval. Ha igen, akkor meg találjon kezelési módot az allergiájára, mert egy állattartó felelős azért az állatért, legyen az akár hörcsög, akár kutya, akár macska, akár papagáj, bármi.

Nekem a poratka, a szálló por okoz gondot, ami kapcsolatba hozható háziállatokkal, ez megfelelő takarítással és légtisztítóval, illetve szellőztetéssel jól orvosolható nálam, nagyon szükség esetén meg ott az allergiagyógyszer, az mindig kéznél van a vérszívó rovarok miatt.

2018. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
64%

Jesszus, mik ezek a kommentek?

Már bocsánat, de ha előbb vállaltam be a macskát, akkor igenis elvàrom, hogy az utána érkező férfiember elfogadja ezt és ne akarja, hogy megszabaduljak tőle. Hát hogy lehet egyáltalán ilyet kérni valakitől?

Azt a szerencsétlen állatot 10 - 15 évre vállalta be a kérdező barátnője. Nyílván nem szabadul meg tőle az aktuális pasi miatt.

Ha arról lenne szó, hogy allergiás pasi mellé hozna cicat a csaj, akkor jogos lenne a kiakadàs, hogy macskás néni meg egyedül fog meghalni stb

De így, hogy a cica volt előbb, rohadtul nem jogos a dolog.

Szerintem normális kapcsolatban ez nem is lenne téma, a pasi elmenne iratna allergia gyógyszert (üdv a 21.szàzadban) és kész, mindenki boldog. Miért olyan nehéz ez?

Amúgy aki ilyen helyzetben költözne cica nélkül, az ha lesz gyerek sem fog különb lenni.

Az állat is családtag, akivel együtt költözünk..

2018. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
50%

Az állat nem családtag, az állat, kivéve ha vakvezető kutya!

Amúgy meg ez a nagy "allergia gyógyszeres" kijelentés megoldás a fogamzásgátó esetében is ilyen könnyelműen megy?


A CICA (macska) nem döglődik meg máshol, míg a csávó szenved a macskától...

A macska nem is hűséges állat, mert még ha kutya lenne, és depis lesz, azt talán megérteném, de egy öncélú állatot mért kéne vinni magával? Hétvégente meglátogatja ahol etetik (szülők), és kész... Egy macska miatt még nem volt a rokonságban (se ismerősi körben) probléma, ha dönteni kellett egy állat, és egy ember mellett...


Ennyi erővel ha a kutyának kanos kényszere van, hagyod, mert "bevállaltad" minden vágyának kielégítését?

Hol a határ, amikor már az állat többet ér az embernél?


OMG!

2018. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!