Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözès, ha a barátnô...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözès, ha a barátnô hozza a macskàját?

Figyelt kérdés

A baràtnömmel összeköltözünk tavasszal ès szeretné hozni az ivartalanított macskáját. Lakásban élek, allergiàs vagyok a macskaszörre, ezèrt nehezen tudom elképzelni, hogy hosszù távon ne legyen valami problémám. A barátnôm alapnak veszi, hogy a macskát hozza. Plussz eddig a macska a barátnôm szüleinek családi hàzànál élt.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? A barátnôm nagyon szereti a macskát, ô neveli 8 éve. Hogyan mondjam meg neki, hogy nem jò ötlet, hogy a macskát is hozza?

Köszönöm a vàlaszokat.


2018. dec. 26. 12:05
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó! Ivartalanítás!

Látszik h nektek se kutyátok, se macskátok...

A pasi eddig is tudott a macskarol, ennyi!

2018. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
65%

Szerinted az a felelős állattartás, ha egy kutya/macska potyogtatja a kölyköket évente kétszer vakvilágba, mert ivaros? Vagy az, ha nem engedhetem el a parkban, mert félek, hogy meghág egy felelőtlen gazdis tüzelő szukát? Vagy az, ha hallgatom a macska végetnemérő nyivákolását, szenvedését, hogy végre megd*gja valami kandúr, avagy fordítva? Szerinted ez az állatnak jó? :) Volt neked valaha is SAJÁT háziállatod?


A macska is érző, ragaszkodó lény, mégha ez neked laikusként fel sem tűnik.


A kérdező feltehetően tudott arról, hogy a párjának van macskája és nem megy nélküle sehova. Innentől kezdve patt helyzet... Nincs joga azt kérni, hogy ne vigye a macskát és a csajnak sincs joga azt mondani, hogy mostantól szedjen a macska élete végéig gyógyszert a kérdező.

2018. dec. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
25%
Tiszta elmebaj, ami itt megy...persze,a kérdező tömje magát gyógyszerekkel a saját lakásában egy olyan állat miatt, ami ráadásul abszolút tojik a gazdájára és az egyik legkevésbé ragaszkodó állat. Még ha kutya lenne valamennyire megérteném, így nonszensz. Ijesztő, hogy egyeseknek egy állat egyenértékű az emberrel. Ha ne adj isten egy ilyen okosnak a gyereke lesz allergiás, akkor is a macskát választja helyette? Hihetetlen...
2018. dec. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
69%

Miért kell úgy osztani az észt, hogy sosem volt még macskad?

A macskák is ragaszkodnak a gazdihoz és szeretik őt, bármilyen hihetetlen is. Más a természetük, mint a kutyáè, de ők is szeretnek.

És igen, van ahol családtag a macska.ez miért fáj neked utolsó?

A csávó amikor elkezdett randizni egy macskás lánnyal, úgy, hogy ő allergiás mit gondolt? Egyszer nyilván eljön az összeköltözès, talán hamarabb is kellett volna beszélni róla, nem csak amikor aktuális a dolog.

De igazából ezt kettőjüknek kell megbeszélni, ha a kérdező nem hajlandó gyógyszert szedni, a kérdező barátnője meg nem hajlandó cica nélkül költözni, akkor lehet itt a vége. Valakinek muszáj engedni.

Biztos nem jó a folyamatos gyógyszer szedés sem, de azt sem lehet elvarni, hogy mondjon le a cicàròl. Ha 8 éve megvan nyilván ragaszkodik hozzá, nem lehet elvarni, hogy nélküle menjen.

2018. dec. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
69%
Van, amikor nem lehet megkerülni a gyógyszerszedést, ha élni akarsz. Itt nyilván más opció is van, de ezt meg kell beszélnie a kérdezőnek a párjával, tudnak-e kompromisszumos megoldást találni vagy ez a kapcsolat ennyi volt. Én hoztam a saját életemből is példát, talán lesz, aki talál benne hasznosat. Az allergia pocsék dolog, és egyre furábbak alakulnak ki.
2018. dec. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyiken elgondolkodtam.

Igaz, tudtam, hogy van macskája, de a csalàdi hàznál. Így azt beszèltük meg, hogy a macska marad otthon ès bármikor meglátogathatja. A helyzet annyiban változott, hogy a szülök kitalálták, hogy költöznek. Így a làtogatàs màr nem opciò.

Köszönöm a gyògyszerszedèsi javaslatot. Inkább az èrdekelne, hogy egy olyan macska, aki eddig kb: a nap felèt kint töltötte a szabadban, hogy fogja bírni a panelt, egèsz napos bezàrtságot?

2018. dec. 27. 09:04
 47/59 anonim ***** válasza:
100%
Szép lassan hozzá lehet szoktatni, alomhoz is, 🙂
2018. dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem ehhez még a költözés előtt kéne elkezdeni hozzászoktatni, mert okozhat csúnya meglepetéseket, ha eddig teljesen mást szokott meg több éven keresztül, de biztos, hogy nem reménytelen a helyzet.
2018. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%

Meg arra figyeljetek oda, hogy az ablakokra macskahálót szereljetek, mert ha a cica nincs hozzászokva a bezártsághoz, simán kimegy és megcsúszik, kipottyan a tizedikről aztán ott vakarhatjátok fel a betonról szegénykét. Sajnos tapasztalatból beszélek.

Az alom egy dolog, millió macskám volt már, megmutattuk az összesnek a kis tálcát egyszer (maximum kétszer) amikor elhoztuk egyből, rögtön oda járt a dolgát intézni. Ösztönösen keresik a megfelelő helyet, ahova eláshatják a dolgaikat.

A helyhiány/ingerhiány a legvalószínűbb probléma, ami előfordulhat. Ha nincs megfelelően lekötve, tönkreteszi a bútorokat, agresszívabb lesz veletek is, karmol-harap, satöbbi. Persze, ez a személyiségétől is függ, ha nyugodtabb-lustább típus, akkor ez kisebb baj, de akkor is nagy sokk neki a fél napos udvari létből egyből átszokni a panelba, az még embereket is gyakran megvisel, nemhogy cicát, aki nem érti mi történik vele.


Szerintem a költözés előtti időszakban érdemes lenne egy-két hétig (hónapig?) csak bentre korlátozni a cicát a szülői családi házban. Hozzászokna az udvari tiltáshoz és az alomhoz, meglátnátok mennyire viseli el a bezártságot. Lehet, hogy alapterületre nagyobb, de talán kis átmenetet biztosítva neki nem lesz olyan traumatikus a költözés, és a macskánál is igaz, ami gyereknél, ha kevésbé van stresszelve, nektek is kevesebb a gondotok vele.

2018. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
32%

A macska nem ragaszkodó típus?

Gyere el hozzánk, nézd meg a macskámat, hogy néz rám, hogy bújik hozzám a kis majom. Látszik, hogy az anyujának tekint.

Lehet, hogy imádja a kaját, talán jobban, mint engem, de ettől még szeret. Én a kutyákat nem bírom, hogy folyton a seggembe vannak, minden percet rájuk kell szentelni, mert igénylik, hogy törődjön velük az ember. Jobban szeretem, hogy a cicámnak olyan természete van, hogy lehet tőle lélegezni, akkor jön oda, amikor akar és nem egyfolytában bújna.

Sosem válnék meg tőle, még egy Adoniszért sem.

2018. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!