Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha én szeretnék nagyon esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én szeretnék nagyon esküvőt, a párom viszont kijelentette, hogy nem fog soha elvenni, akkor érdemes ebben a kapcsolatban maradni, vagy tovább kell lépni?

Figyelt kérdés

Én tipikusan az a lány vagyok aki gyerekkora óta tervezi az esküvőjét. Komolyan, már azt is tudom hogy milyen idézet lesz majd az esküvői meghívón.

Nagyon szeretnék férjhez menni, "tartozni valakihez". Nekem igenis számít a "papír" , szerintem ez mutatja hogy két ember igazán szereti egymást.

23 éves vagyok. Már egyre több korombelinek/volt osztálytásamnak volt eljegyzés, esküvő is. Múlt héten egy 19 lány ismerősömnek volt esküvője (nem terhes, és nem "c").

És én olyan irigy vagyok. Nem azt mondom hogy most azonnal szeretnék esküvőt, de olyan 25-26 évesen már szerettem volna...

2 és fél éve vagyunk együtt párommal. Ő kissé idősebb mint én és már volt házas. És egyszer kb fél éve kerek perec rákérdeztem hogy el fog-e venni valaha? És azt mondta hogy nem.

Szeretjük egymást, nagyon jó a kapcsolatunk, sosen veszekszünk, hasonlóak vagyunk. Mondhatni álomkapcsolat.

De ez hogy nem akar elvenni, nekem nagyon rosszul esik. Mit tegyek? Ti mit tennétek? Maradjak ebben a kapcsolatban és fogadjam el hogy nekem nem lesz esküvőm (egy jó ideig biztosan) vagy ez már szakító ok?

Párom tényleg nagyon rendes ember, szinte mindenben "megfelel az elképzelésemnek". Nem iszik, nincsen káros szokása, nagyon kedves, humoros, szelíd, de ha kell akkor nagyon védelmező. És ami a legfontossabb, teljesen meg tudok benne bízni, ami eddig egyetlen páromra sem volt igaz. És félek hogy ha szakítok vele akkor nem találok többet olyan embert akivel ennyire összhangban vagyok.

Szóval mit kellene tennem? Nem tudok dönteni.


2020. szept. 8. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
72%
nem közös kasszán vagytok, hanem külön kasszán és ő a saját pénzéből most költ rád. Még ha mindent megkapsz a kontroll akkor is a kezében van, mert ő megteheti hogy annyit ad amennyit akar akkor amikor akarja. Ha házasodtok, akkor lesz vagyonközösség és a fizetése megy felesbe. Ezt nem akarja...
2020. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
83%
23 éves vagy, egy idősebb pasi is pontosan tudja hogy nagyon fiatal vagy ahhoz hogy később meggondold ezt a gyerektémát vagy még a kapcsolatotokat is. tudja hogy egy nő 23 éves és 30 éves mivolta között hatalmas a fejlődés és a különbség és számít arra hogy fogsz változni. Nem akar elköteleződni a bizonytalanba, csak élvezi veled a napokat tart ameddig tart és kész...
2020. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
66%
Kössetek kompromisszumot. Én sem akartam esküvőt, a barátom ragaszkodott hozzá. Tavaly nyáron egybekeltünk, ehhez volt pár feltételem: külföldön, tengerparton házasodtunk, csak az anyakönyvvezető és 2 tanú volt jelen, nem volt klasszikus habosbabos esküvői ruhám, egy csinos bézs miniruhában voltam, házassági szerződést kötöttünk, melyben szerepel, hogy vagyonelkülönítő rendszerben élünk (nem vagyonközösségben, ami a főszabály).
2020. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
5%

A férfi fél éve kijelentette Neked, hogy nem fog házasodni. Te viszont szép esküvőt akarsz a menyasszonyi öltözék minden szépségével. Igazad van. Hallottam (megbízható forrásból), ahol a menyasszony ruhája fél millió körül mozgott, saját megrendelésre varratva, megtartva és nem kölcsönözve.

Beszéljétek meg, hogy más egyéb összeillések ellenére - elváltok egymástól.

Fiatal vagy - még meggondolhatod a szülést is...!

2020. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
22%

Az én anyukám is nagyon szerette volna ha apa elveszi, de ő megmondta hogy nem fogja elvenni.

21 évet várt anya erre és közös megegyezés alapján döntöttek úgy, hogy össze házasodnak.

A házasság óta egy félév telt el kb és boldogok a mai napig, anyában egy percig nem merült fel a kérdés hogy elhagyja, mert apa nem akarta elvenni.


Neked azt tudom tanácsolni ne hajts ennyire a házasságot, mert pontosan emiatt nem fog sikerülni.

Szinte minden nőben megvan az, hogy szeretne összeházasodni a párjával, de ettől független nem gondolom azt, hogy ha nem jön össze akkor el kell hagyni.

Ha békén hagyod akkor majd idővel lehet másképp fogja ezt gondolni és egyszer csak megtörténik.

Ha pedig nem, akkor sem dől össze a világ, hisz a minden napi tetteivel is kimutatja azt hogy mennyire szeret téged.

De ha te már a szakításon gondolkozol, akkor ott bajok vannak...

2020. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

100% hogy nem akarok gyereket. Ne akarjatok meggyőzni hogy majd 10 év múlva máshogy gondolom .. van egy betegségem és az miatt biztos hogy nem vállalom be. Plusz hab a tortán hogy nem is szeretem a gyerekeket, mondhatni utálom őket.


13-as az a baj hogy ilyen féle kompromisszumot én nem szeretnék. Vagy igen vagy nem. Ez olyan félmegoldás. Én szeretném ha a családom és a barataink velünk ünnepelnének.

2020. szept. 8. 11:38
 17/63 anonim ***** válasza:
87%
szerintem meg ez hülyeség. miért kéne pont a férfi szempontjainak érvényesülnie?Miért megint a nő adja fel önmagát, csak mert a férfinak nincs bizalma. Ha nem fontos neki a papír, akkor meg nem mindegy neki hoyg van? Azért nem akarja mert menekül a felelősség elől, nincs bizalma benned meg akapcsolatotokban. Előző, persze hogy 21 év után elvette anyádat a pasi, de tudod kinek kéne olyan pasi akinek 20 év kell ahhoz hogy megbízzon a nőben...
2020. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy élvezi hogy oylan nővel van most aki nem akar gyereket, DE: azért a legtöbb ember akar gyereket és valahol legbelül gondolhatja azt is rólad, hogy defektes vagy ha te nem vágysz erre, meg utálod a kis kölyköket. Lehet ha családcentrikus lettél volna, gyerekrevágyó, amolyan feleségtípus, nem pedig csak barátnőtípus, már elgondolkodna rajtad, de akkor sem most, mert még szinte gyerek vagy hozzá képest. várj még 26 éves korodig, ha 5 év se elég neki hogy megbízzon benned és felvállajon,akkor hagyd.
2020. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
7%

Én sem vennélek el.

Minden csak úgy lehet, ahogy te akarod. S ha én másként akarom? Más meghívói szöveggel?

Stb.. Stb.. Ja, az nem számít...

2020. szept. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:

18-as azért vagyok defektes mert van egy betegségem ami miatt nem vállalom be a gyereket, és nem akarom hogy a gyerek is megörökölje? Persze nem is szeretem őket de az más tészta. Párom sem akar gyereket akkor ő is defektes? Nagyon sokan nem akarnak gyereket. Azt viszont nem értem hogy ha 23 éves vagyok, 26 éves koromig hogy telik el 5 év, de ezt inkább hagyjuk.


19-es nem ismersz minden részletet, van amiben én engedek párom javára. Amugy a meghívó szöveg az pont egy olyan filmből való idézet amit ő mutatott meg nekem és a közös kedvenc filmünk lett. Mondjuk azt nehezen hiszem el hogy egy férfi a meghívó szöveggel foglalkozzon..

Egyébként meg ha valami nem úgy van ahogy én akarom, abból az következik hogy úgy van ahogy párom akarja. Akkor meg minden úgy van ahogy ő akar. Szóval ez fordított helyzetben is igaz. Sőt, jelen esetben pont hogy párom akarata érvényesül (merthogy nincs eskűvő) és az van lesza.va amit én szeretnék.

2020. szept. 8. 12:36
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!