Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha én szeretnék nagyon esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én szeretnék nagyon esküvőt, a párom viszont kijelentette, hogy nem fog soha elvenni, akkor érdemes ebben a kapcsolatban maradni, vagy tovább kell lépni?

Figyelt kérdés

Én tipikusan az a lány vagyok aki gyerekkora óta tervezi az esküvőjét. Komolyan, már azt is tudom hogy milyen idézet lesz majd az esküvői meghívón.

Nagyon szeretnék férjhez menni, "tartozni valakihez". Nekem igenis számít a "papír" , szerintem ez mutatja hogy két ember igazán szereti egymást.

23 éves vagyok. Már egyre több korombelinek/volt osztálytásamnak volt eljegyzés, esküvő is. Múlt héten egy 19 lány ismerősömnek volt esküvője (nem terhes, és nem "c").

És én olyan irigy vagyok. Nem azt mondom hogy most azonnal szeretnék esküvőt, de olyan 25-26 évesen már szerettem volna...

2 és fél éve vagyunk együtt párommal. Ő kissé idősebb mint én és már volt házas. És egyszer kb fél éve kerek perec rákérdeztem hogy el fog-e venni valaha? És azt mondta hogy nem.

Szeretjük egymást, nagyon jó a kapcsolatunk, sosen veszekszünk, hasonlóak vagyunk. Mondhatni álomkapcsolat.

De ez hogy nem akar elvenni, nekem nagyon rosszul esik. Mit tegyek? Ti mit tennétek? Maradjak ebben a kapcsolatban és fogadjam el hogy nekem nem lesz esküvőm (egy jó ideig biztosan) vagy ez már szakító ok?

Párom tényleg nagyon rendes ember, szinte mindenben "megfelel az elképzelésemnek". Nem iszik, nincsen káros szokása, nagyon kedves, humoros, szelíd, de ha kell akkor nagyon védelmező. És ami a legfontossabb, teljesen meg tudok benne bízni, ami eddig egyetlen páromra sem volt igaz. És félek hogy ha szakítok vele akkor nem találok többet olyan embert akivel ennyire összhangban vagyok.

Szóval mit kellene tennem? Nem tudok dönteni.


2020. szept. 8. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
90%
#50 mondjuk egy pap nem lenne ilyen tapintatlan, és pláne nem is emlékszik mindenkire... főleg hogy egy egyházi házasság érvénytelenítése jó sokáig eltart.
2020. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
100%
A pap a csalàd baràtja :)
2020. szept. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit vagyok csak idősebb nálad, de sose kezdenék egy 40 éves elvált emberrel. Mondjuk nálam nem az a mérce, hogy 2 hét ingyen nyaralásra visz, mert én jól keresek, és nem szorulok rá, hogy a barátom pénzeljen. Mivel én házasságpárti vagyok, nem maradnék olyan kapcsolatban, ahol a másik a pofámba vágja, hogy nem fog elvenni... Azontúl hogy megalázó, hogy ennyit se érek számára, nem pocsékolnám az éveimet egy sehová sem tartó kapcsolatra.
2020. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
100%

"És egyszer kb fél éve kerek perec rákérdeztem hogy el fog-e venni valaha? És azt mondta hogy nem."

Ez attól is függ, hogy te milyen kompromisszumra vagy hajlandó. Mi a fontos neked? A szertartás maga vagy az, hogy a felesége legyél?

Nyilván 2. házasságnál már nem akar "segget csinálni a szájából", hogy nagy csinnadratta közepette ugyanúgy kimondja az igent, meg hogy "örökké", csak épp egy másik nőnek, mint első alkalommal. De megbeszélném vele, hogy egy kis esküvő, akár csak egy két tanús is probléma-e neki.

Egyébként szerintem gond a korkülönbség, egyszerűen teljesen más életállapotban vagytok. Ő 40 éves és elvált. Máshogy látja az életet, mint te. És ez is probléma.

2020. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
100%

Nagy esküvőn elvenni ő soha nem fog. Elvált is, öreg is már bohócnak. Esetleg egy kis szűk körű vagy két tanús szertartásra rá tudnád venni.

Nehéz belegondolnom, hogy mit tennék a helyedben, én 24 vagyok, és alapból soha nem járnék egy papa korú férfival. De ha neked tényleg ő az igazi, akkor el lehet tekinteni attól a papírtól. Pláne, ha gyereket sem akarsz.

2020. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
0%
Én biztos nem maradnék egy ilyen mellett, aki azt akarja , hogy csak a barátnője legyek. Minek? Aki annyira se becsül meg, hogy a felesége legyek, ő a férjem, hogy hivatalosan is egymás hozzátartozói legyünk, amellett nincs semmi keresnivalóm !!! Számomra egy pasim csajom kapcsolat hosszútávon egyszerűen kevés lett volna. De nálunk ezzel nem volt gond. A férjemnek is ugyanúgy fontos a házasság mint nekem. Ezt tudtuk mindketten, már a kapcsolatunk elején tisztáztuk. Most màr 10,5 éve vagyunk együtt, 9 éve házasok is.:)
2020. szept. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
68%
#56 pont azért tudják a pasik sakkban tartani a nőket ezzel a témával, mert egy csomóan így vagytok vele, hogy óriási megtiszteltetés, ráadásul némán kell várni ezt a hatalmas kegyet, amit meglepetésként fogtok kapni ajándékba...
2020. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
100%

57. Azt lehet sakkban tartani aki hagyja magát. Hülye aki némán vár évekig (többnyire a nagy semmire). Pont annyi köze van a nőnek a kapcsolat jövőjéhez ,és a másik szándékaihoz, mint a pasinak.

Nálunk a férjem hozta fel a témát, és akkor megbeszéltük, hogy mindkettőnknek fontos a házasság, és szeretnénk, de ha ő nem, akkor én kezdeményeztem volna egy ilyen beszélgetést. ( És nem évek után).

2020. szept. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
100%
#58 ez elismerésre méltó, de sok nőben sajnos még mindig az van, hogy neki ezt tilos felhoznia, mert az nem illik, és itt is ezt fogja hangoztatni mindenki, akit megkérdez.
2020. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%

Így van #59

A legtöbb férfi soha nem fogja magától mondani, hogy “nem foglak elvenni soha, csak úgy vagyok veled, és ez megfelel nekem évekig, ameddig nem lesz jobb”. Így muszáj előbb-utóbb rákérdezni. Nekünk most lesz a 3. Évfordulónk, 2 éve élünk együtt, én már magamban mosolyogtam mindig, mert nagyon azt hittem valamiért, hogy majd felteszi a nagy kérdést. Hát hülye voltam, hogy nem kérdeztem rá, mert jött egy komoly beszélgetés, ahol tisztázta, hogy neki esze ágában sincs, és családot sem akar még nagyon sokáig, úgyhogy hagyjam el, ha ilyen terveim vannak. Hát mondanom se kell, hogy összetört bennem valami és sajnáltam, hogy nem fektettem le a “szabályokat” a kapcsolat kezdetén. Vagy legalábbis mikor összeköltöztünk.

2020. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!