Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Igent mondanátok, ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igent mondanátok, ha valaki 7-8 év kapcsolat után akarna eljegyezni titeket?

Figyelt kérdés

Évekig megy a vetítés meg a halogatás a férfi részéről. Majd ekkor, majd akkor, kifogások, időhúzás, mellébeszélés. A nőnek egyre kínosabb a dolog, kb. a negyedik évfordulójuk óta mindenki megkérdezi - nem is feltétlenül rossz szándékkal, de olyan is van - hogy mikor lesz az esküvő, és nem tud mit mondani rá.

Mit tennétek a nő helyében, ha ilyen hosszú idő után megkérnének titeket?



2021. febr. 26. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
35%

Engem egy év után jegyeztek el, és boldogan igent mondtam. (Együtt is éltünk)

Szüleim: fél év után eljegyzés, 1,5 év után terhesség->35 éve házasok.

Nem kell ezt évekig húzni ha jó a kacsolat.

2021. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolat milyen? Milyen családból jöttök? Mennyi válást/kapcsolati perpatvart láttok? Ki hozta fel elsőként, hogy ne legyen gyerek? Milyen az anyagi helyzetetek? Konkrét időpontot mondott vagy csak majdozik?


Ha ezekről írtál volna is lehet kevés lenne ahhoz, hogy egy 100%-os választ kapj, de így csak zsennyegünk rajta egy sort.

2021. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennyi év után jegyez el az szerintem őszintébb mint 2 -3 év után elvenni valakit, mert azt vettem észre ezek a házasságok nagy általánosságokban pont ennyi ideig szoktak tartani.
2021. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
88%
Én igen. Ha addig kihúztam mellette, örülnék neki, kiv. ha kiderül, hogy vmi papír vagy csok miatt akarta, és nem a házasság miatt vagy miattam, mert akkor lapát.
2021. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 A kérdező kommentje:

#42 Ezt leszámítva, hogy nem akar házasodni (hiába mondja), nagyon jó. Amikor nem jut eszembe, hogy ez van, nagyon boldog vagyok. De sajnos egyre többször jut eszembe.

A családunk hasonló. Mindkettőnk szülei együtt vannak, mindkét helyen van persze veszekedés meg idegeskedés, de szeretet is. Sőt, az én szüleim még szerelmesek is egymásba. Egyikünk családjában sem volt válás.

A gyerek témát fel sem kellett hozni, még ismerkedtünk amikor valahogy szóba került, hogy egyikünk se szereti a gyerekeket, meg nem is akarunk sajátot. Nyolc év alatt felmerült a téma elég sokszor pl. mikor a testvéreinknél bővült a család, de továbbra sem akarunk gyereket.

Az anyagi helyzetünk átlagosnak mondható. Saját lakásban élünk, van autónk, stabil munkahelyünk, nem okoz gondot nyaralni menni vagy olykor-olykor hétvégén elutazni valahová (persze covid előtt), meg némi megtakarításunk is van.

Évek óta azt hallgatom, hogy el akar venni. Konkrét időpontot nem mondott, csak hogy 1-2 éven belül. Ezt úgy 4 éve hallgatom.

Így belegondolva tök jó minden, jól élünk, szeretjük egymást, de engem ez hogy nem akar házasodni, nagyon mérgez lelkileg és boldogtalan vagyok. Nem érzem magunkat egy családnak, hiszen nem a férjem, csak a "pasim".

2021. ápr. 7. 12:15
 46/88 anonim ***** válasza:
53%
Én is ebben a szituàcióban voltam mint te. De én bele untam az egészbe. És én már,nem is akarom. Nem ér annyit egy papír hogy, eldobjam érte a "PASIMAT/BARÁTOMAT" Mert én ezt vagy azt szeretném. Tudod Kedves Kérdező.. Valakinek meg adatik a hàzassàg, s van akinek nem. De az semmire sem garancia hogy ha van pappír együtt is marad(nak) sok pàrok.Biztos majd ő is elfog venni majd feleségül. Csak lehet idő kell neki.De én drukkolok hogy elvegyen ☺
2021. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem nem csak egy papír, képtelen vagyok így gondolkodni róla... én is úgy vagyok vele, hogy nem akarom eldobni a pasimat, de akkor is borzasztóan fáj, hogy cserébe le kell mondanom arról, amit annyira szeretnék. Örülök neki - de tényleg - ha te le tudtál mondani róla a szerelmed kedvéért, de nekem nem megy, pedig milliószor próbáltam. Másrészt bennem van az is, hogy de miért? Miért kell lemondanom róla? Miért nem képes ő is egy kicsit engedni? Nincsenek elvárásaim, nem vágyok gyémántgyűrűre, nem akarok hercegnő jelmezbe bújni és félmilliót fizetni egy fotósnak, nem akarok lagzit. Még szerződést is írnék arról, hogy nem viszem el a pénzét. De nem.

Igazad van, valakinek megadatik a házasság, valakinek nem. Csak akkor is fáj, hogy ennyit jelentek neki.

2021. ápr. 7. 16:41
 48/88 anonim ***** válasza:
26%
Házasság nem garancia semmire, körülöttünk már mindenki elvalt..... Mi 18 éve élünk együtt, nekem nem hiányzik a házasság, és köszönjük jól vagyunk.
2021. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
71%

47# Én már csak azért is nem akarom az egészet, mert ha azelőtt jò kapcsolat meg stb. minden meg volt. Akkor nekem ne 7-8-10 év utàn kezdjen ugràlni. Nekem az olyan kényszer hàzasság lenne. Úgy hogy, nekem így jó. Majd talál én mellettem jobbat.

Én lehet nem vagyok jó neki mert én biztos nem erőszakoskodok ki semmit tőle vagy stb. Én csak 2x kérdeztem rá idő szakaszonként. A majd meg az én tudom mikor meg a többi h.lye stavaiból nem lettem előrébb. Tartogassa meg magának a szövegeit. Hát nem vagyok én bolond hogy, bolondnak nézzen! Akkor legyünk csak így!Nekem teljessen jó! És márcsak azért is mert ha talál magának más nőt, akkor legalább nem kell elvàlnunk x hónap vagy 2-3 év múlva. Vagy olyannal hàzasodok akinél tudom hogy, életem végéig vagy egyàltalàn nem hàzasodok értelmetlenül. Házasság komoly szándék. Nem lehet eszetlenül. Főleg hogy neked is milyen pasid van.. Hát ne haragudj de, minden csak becsületes nem! Így tisztel meg téged a sok évetek alatt hogy csak érezteti a halogatást. De megmondani màr nem meri. Bocsi :/

2021. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soknak tűnik 7 év, de mindenki más. Ezért felesleges egymást lepontozni. Valakinek fontos az esküvő, valakinek nem. Nekem 2-3 év az ideális az eljegyzésig, de nyilván ez kortól is függ, meg én addig nem tudtam volna igent mondani míg nem éltünk együtt, de én felnőttként nem várnék az összeköltözéssel olyan sokat. Jegyességre pedig 1-2 évet mondanék az esküvőig, hogy ne kelljen stresszesen szervezni. De szerintem mindenki maga tudja, mi jó neki, felesleges idegeneket ezért leszólni, lepontozni, a lényeg, hogy az adott illetőnek legyen jó.:)
2021. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!