Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek meg fogja kérni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek meg fogja kérni valaha a kezem? Eddig miért nem tette? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Még csak pár hónapja voltunk együtt, amikor már célozgatott a házasságra. Aztán csend... Körülbelül 1 év után visszahallottam, hogy meg akarja/akarta kérni a kezem. Végül nem történt meg. 2 éve voltunk együtt, amikor felhoztam neki a házasság témát és még tiltakozott is, amin nagyon meglepődtem és rosszul esett (nincs vele tisztába, hogy tudom, hogy meg akarta kérni a kezem). Szóval úgy voltam vele, hogy na ennyi volt, meggondolta magát valamiért. Aztán rá fél évre (2,5 év után) megint visszahallottam, hogy lánykérést tervez! Boldog voltam, de basszus újra semmi sem történt, 3 éve vagyunk együtt. Nem értem! A kapcsolatunk jó, szex jó, nem féltékenykedünk egymásra, maximum egy poén erejéig, viták is csak ritkábban vannak, tehát minden olyan normális és jó! Nekem ilyen normális kapcsolatom még sosem volt, állítólag ő is így gondolja és szeretjük egymást. Szerintetek mi lehet??? Számítsak még rá? Nem értem mi történik, vagy mire vár? Arra is gondoltam, hogy talán minden pasiban hónapok, esetleg évek kellenek mire eljut addig, hogy megtegye? Tehát ahol mondjuk 2 év után történik lánykérés, ott is esetleg már pl. fél év után eszébe jutott, de végül 2 év után döntött mindenről és akkor szánta rá magát? Csak ugye máshol annyi a különbség, hogy a csaj nem tud róla, mert nem árulják be a pasit...de közben ez így megy? Ilyen hosszadalmas az első gondolattól számítva?! Már komolyan nem tudom mit higgyek.

28 és 32 évesen vagyunk.



2022. máj. 4. 10:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
70%
40-es: én már lépnék is a nő helyében.
2022. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
19%
41. A nő helyében? Ha egyszer nem az övé a ház mit akarja elvenni a felét a másiktól?
2022. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
13%

39. Én nem vagyok incel!

Bár tény hogy az évek során megkeseredtem.

2022. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:

#40! Érdekes, mit írsz, mivel ami a házasság előtt az én tulajdonomban van, az házasság után is az én tulajdonomban marad - ezt hivatalosan különvagyonnak hívják, ami sohasem lesz közös, ez házassági szerződéstől független. Valamint az örökölt vagyon sem lesz soha közös (az is külön vagyonnak hívják), de ugyan ez a szabály vonatkozik a hitelre. A probléma az, ha a házasság UTÁN valamelyik fél milliókat keres, a másik pedig semmit. A házasság után befolyó összeg közös (ahogy a hitel is), házassági szerződés nélkül.

De nem kanyarodjunk el ennyire 😀

2022. máj. 4. 14:03
 45/61 anonim ***** válasza:
100%
44-es, hát én is ezt mondom, de sokan nem hiszik el. Minek ahhoz szerződés, hogy a házasság előtti vagyon az övé maradjon? Az viszont elég gázos, hogy így tekint a párjára, hogy csak a pénze kell, ezért írjunk szerződést. Én nem írnék, és nem is lennék vele.
2022. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
#43 Ilyen indulattal/haraggal ebben a témában csak az ír, aki borzasztó nagyot csalódott, megkeseredett... Jó fej vagy, hogy bevallod, de nem is kell szégyellni, úgy sem tudjuk egymásról, hogy ki kicsoda, éppen ezért jó dolog ez az egész, mert itt kiöntheti magát az ember. Az anonimitás számomra erről szól, nem arról, hogy agyba-főbe szidjuk egymást, mert az csak erősíti az emberben a haragot, a keserűséget - és én nem hinném, hogy több keserűségre lenne szüksége az embernek, főleg, ha már kapott eleget az élettől. Persze ez csak az én véleményem...
2022. máj. 4. 14:40
 47/61 anonim ***** válasza:
90%

Én azt tartom a felelősségteljes döntésnek ha megbeszélik a párok. Nem azt hogy pl nyilvánosan leterdel valaki és megéri a barátnője kezét, nyomás gyakorol a rá hogy igent mondjon (ha nem is szándékosan) vagy a barátnő kerdezgetinhogy mikor veszel már el.

Ezért szerintem az a legjobb ha szóbahozod ezt, nem kell a férfira várni mert igazából az a lényeg hogy megbeszéljétek.

2022. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
9%

Az elején még azt mondtad hogy idén még vársz aztán lépsz, ha nem kér meg. Erre most meg azzal jössz neked nem olyan lényeges.


Mondjuk eleve el se vennék olyat, aki hisztiznél vagy elhagyna emiatt, vagy úgy alapból kijelentené, hogy még fiatal, van esélye mással is.

2022. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:
#48! Ha félrebeszél, hogy jaja majd... Tehát ha nem őszinte. A "majd, ne rontsd el" nem lehet magyarázat 1 évig folyamatosan.
2022. máj. 4. 17:19
 50/61 A kérdező kommentje:
#48! Én meg nem várok egy örökkévalóságig a semmire! Neked az hiszti, ha 2 felnőtt ember átbeszéli a terveit? Én meg az olyankor nem mennék hozzá akinek ez hiszti... 😀 Senki sem beszélt sem hisztiről, de még ultimátumról sem. Ha nem tudja elmondani a terveit értelmes felnőtt ember módjára, akkor nyilván szakítok, mert az mindent elárul.
2022. máj. 4. 17:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!