Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Így kérte meg a kezem emiatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így kérte meg a kezem emiatt nemet mondtam. Jogos?

Figyelt kérdés
Ültünk, beszélgettünk, nevettünk, majd hirtelen megkérdezte, hogy hozzámegyek-e. 5 éve vagyunk együtt. Barátnőimnek mind mesébeillő volt a lánykérése, nem mondom, hogy az kell, na de legalább egy gyűrű lett volna.
2022. júl. 27. 21:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 anonim ***** válasza:
76%
Én kifejezetten örülnék, ha olyan laza párom lenne, aki így kéri meg a kezemet. Utálom a "megcsinált", izzadságszagú szertartásosságot, de hát nem vagyunk egyformák...
2022. júl. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nagyon cuki, nekem tetszett volna ez a spontán lánykérés. És igen, ez spontán lánykérés - ha gyűrű lett volna az nem lett volna spontán, hiszen akkor pont hogy készült volna a gyűrűvel...

Ami még fontosabb: NEM a lánykérés módjára vagy a gyűrűre vagy még mittudomén mire mondunk igent vagy nemet, hanem arra az emberre, aki megkér. Ez ugyanis a lényeges része a lánykérésnek: vele akarod-e leélni az életed vagy sem.

Nyilván van olyan szituáció, amikor a nőnek nem tetszik a lánykérés módja, de arra sem az a megoldás, hogy nemet mondasz remélve hogy akkor majd jobban teper...

2022. júl. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
68%
Ez a hajó elment, Te felszínes picsa.
2022. júl. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim ***** válasza:
80%
Pedig szerintem ez álom. 🥰
2022. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim ***** válasza:
38%
Mindketten jobbat érdemeltek az fix, hagyd is el, mert ezek után, ha van a srácnak egy csöpp esze, nem kapkod a házassággal.
2022. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 anonim ***** válasza:
85%

Nem is az a kérdés, hogy jogos-e. Nem vagy köteles senkinek igent mondani, és meg sem vagy köteles indokolni a döntésedet. Így nézve telejsen jogos.

Viszont cseppet sem tudok a véleményeddel azonosulni.

Mondjuk én eleve úgy vagyok, hogy én én vagyok, mások meg mások. Annyira éretlen hülyeségnek tartom azt, amikor folyton a havert/barátnőket kell másolni... Az ember legyen önmaga. Miért kell mindig azt lesni, hogy mi ugyanúgy csinálunk-e mindent, mint a barátnők?

Személy szerint én is jobban szeretem a spontánabb dolgokat (meg barátnőm is), de természetesen semmi baj nincs azzal, ha más meg másként vélekedik. Viszont az baj, hogy 5 év alatt úgy látszik, nem sikerült megismernetek egymást. Ezek szerint 5 év alatt semmi szó nem esett arról, hogy te milyen lánykérésre vágysz, és mit hogy szeretsz. Nem szeretek cinikus lenni, de a d*gáson kívül miből állt az elmúlt 5 év? Mi az, ami miatt ezt kapcsolatnak lehet nevezni?

További probléma a produktív kommunikáció, és a konfliktuskezelés teljes hiánya. Oké, te nem ilyennek képzelted el. De ez alakulhatott volna teljesen másképp is. Még ha kicsit lekezelő is akartál volna lenni, akkor is mondhattad volna azt, hogy "igen, ha ünnepélyesebb keretek között, gyűrűvel is előadod ugyanezt". És persze ezt közölhetted volna megértőbben, finomabban, stb. is. Örülhetél is volna neki, amellett, hogy megkéred, hogy formálisabban is tegye meg, mert neked ez sokat jelent. Nagyon sok pozitív forgatókönyve lehetett volna ennek a történetnek, de neked sikerült az egyetlen negatív végkifejlet felé terelned.

Hogy ezek után összeveszett veled? Nem is csodálom. Ő őszintén, szívből jövően, minden szerelmével és szeretetével mondta azt, amit mondott, te pedig a legkisebb mértékben sem értékelted azt. Még ha nem is tetszik minden, ezt akkor is lehetett volna konstruktívabban is közölni vele.

2022. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 anonim ***** válasza:
79%

Mekkora poén, lehet, ha igent mondasz, a srác két kezét a magasba tartva felugrik, és az lett volna a jel a többieknek egy flashmob-ra! 😄

Ennyit a mesébeillő kézkérésről...

2022. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 anonim ***** válasza:
75%
Gratulálok, így kell 5 évet kidobni az ablakon, és egy csapásra tönkretenni egy kapcsolatot.
2022. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim ***** válasza:
29%

Nézd, a gyakorira többnyire csóró és megkeseredett emberek járnak, akik szerint már akkor is felszínes vagy, ha nem egy értéktelen cirkóniás gyűrűre, hanem gyémántra vársz, és ha nem elégszel meg a kanapén, pizzazabálás közben felböffent "hozzám jössz?" kérdéssel, akkor azt kívánják, száradj el :D

Ilyen "megkérésre" normális értékrendű nő biztosan nemet mondott volna, főleg, hogy 5 év járás után ennyi telik a párodtól...

2022. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
18%

Mennyi antiromantikus ember :D


Minden ember más és a férfinak tudnia kell, hogy a nő milyen lánykérésre vágyik. Az elején beszélni kell róla. Ha a nő nem akar gyűrűt, a férfi nem vesz. Ha a nő introvertált és nem szereti, ha rá figyelnek, akkor egy olyan helyen kéri meg, ahol kettesben vannak. Ha a nő szereti a nagy felhajtást és boldog lenne, ha mások tapsolnának, akkor a férfi pl az Eiffel toronynál kéri meg.


Én azt mondtam volna, hogyha tényleg rendesen megkér, igent mondok. A személyiségem része, hogy szeretem a figyelmet, a romantikát, a meglepetéseket. Tudja a barátom, hogy én jobban örülnék egy tengerparti lánykérésnek, minthogy a konyhában random odanyögi szóban és ennyi. Nem, nem a külsőleg fontos csak. De jó esetben engem egyszer fognak megkérni és én örülnék egy amerikai romantikus filmbe illő jelenetnek, mert nekem ez tetszik és kész. De pl a nővérem kezét úgy kérték meg kb, mint a kérdezőnek, szóban, gyűrű nélkül. Amikor mesélte, azt hittem, viccel, meg nem komoly, csak afféle szeretet kifejezés. De igazi volt. Nővérem kifejezetten örült, hogy nem volt gyűrű, szerinte felesleges pénzkidobás (az eljegyzési, nem a jegy). Neki tetszett így, ahogy volt, nekem pedig nem tetszett volna.


Ne érezd rosszul magad amiért nemet mondtál, neki kellett volna tudnia, hogy a vágyad egy gyűrű lett volna, meg mondjuk hogy legalább egy parkba menjetek el, ne a lakásban legyetek.

2022. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!