Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Akik évekig jegyben járnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik évekig jegyben járnak, azok vajon komolyan gondolják a házasodási szándékot?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyi idő után van itt az ideje eljegyzés után összeházasodni? Ilyenkor csak kap egy szánalom gyűrűt a nő, hogy maradjon csöndben vagy mi az értelme annak, hogy valakik évekig jegyben járnak?
2023. febr. 6. 12:59
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
95%

Sokmindentől függhet. Milyen korban jönnek össze,hogy gondolkodnak, milyen esküvőt akarnak, milyenek ehhez az anyagi forrásaik stb.

1-2 éves jegyesség szerintem teljesen rendben van.

Nekünk pl a konkrét jegyesség 1 évig tartott, mert nem akartunk nagy drága puccparádé esküvőt, csak sokkal kisebbet, szolídabbat, szűk körben, így nem kellett rá évekig spórolni. Összeköltözés után fél évvel házasodtunk. A sógornőmék pl 3 éve élnek együtt, 4 év kapcsolat után volt eljegyzés, és 1 évre rá, most nyáron lesz az esküvőjük.

Akik viszont évek óta együtt élnek, megvolt az eljegyzés is több éve, de esküvő sehol, az már tényleg lehet csak bohóckodás kategória, nem komoly, valódi jegyesség, mert nincs mögötte házassági szándék.

Voltak ilyen ismerőseim, facebookra mentek a külföldi nyaralásos-egyéb látványos eljegyzéses fotók, aztán teltek az évek de semmi... egyik se házasodott össze végül, mind szakítottak pár évvel a nagy eljegyzés után.

Volt egy pár akik a mi esküvőnk után 1 héttel raktak ki eljegyzéses fotókat, erre a csaj egyik barátnője mondja hogy úgy tudta ők már 2 éve jegyben járnak. 🤣 6 évvel ez után szakítottak is.

Én a környezetemben azt tapasztalom, hogy Akik komolyan össze akarnak házasodni, azok nem 3-5-8 évig járogatnak jegyben.

2023. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
81%
Én 7évig voltam jegyes de végül nem lett semmi a kapcsolatból 😀 de jobb is volt
2023. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
92%

7. Miért lenne gáz? Van akinek többre van igénye egy pasim csajom kapcsolatnál. Természetes, hogy ha nem passzolnak, ilyen téren nem egyeznek az igények akkor szakítás van, és mindenki keres magához való párt.

Ha csak az egyik fél vágyik arra hogy hazasságban éljen, mi értelme együtt maradni olyannal aki nem akarja? Mindig tüske lesz ez a dolog. És miért is az mondjon le a vágyairól aki házasságot szeretne? Ennyi erővel adja fel a frusztrációit, félelmeit, elveit, franc se tudj milyen kifogásait az, aki a házasság ellen van. Na ugye , ez is ugyanakkora hülyeség lenne, mint hogy valaki a házasságról mondjon le ,miközben szeretné.

2023. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem mindegy, milyen korosztályról beszélünk és milyen anyagi helyzetben vannak és ahhoz képest milyen esküvőt terveznek. Van az az eset, amikor tényleg megy a mismásolás, főleg a pasi részéről, nem akar házasodni, de nem meri megmondani a nőnek, mert azért dugni meg házicselédnek jó, és azért legalább a gyűrűvel le tudta stipistopizni... de azért vannak azok az esetek is bőven, amikor egy fiatalabb pár a gyűrűvel jelzi egymásnak hosszabb kapcsolat után (mondjuk 16-7 évesen jöttek össze, 22-23 évesen már úgy gondolják, vmi olyat akarna tenni, ami előrelépést mutat), de az esküvővel kicsit kivárnak. Meg azért manapság még idősebb páros számára is drága mulatság tud lenni egy esküvő + lagzi kombó, főleg ha valaki tényleg szeretne egy nagyobb bulit sok vendéggel (amihz szíve joga, nem feltétlen rongyrázás meg felszínesség), és nincs olyan ismeretsége, amivel ingyen vagy olcsón ki tudna hozni a nagyobb költségeket.
2023. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
56%

Másfél éve járunk jegyben, 10 éve vagyunk együtt. Rohadtul komolyan gondoljuk, csak épp nincs felesleges 5-6 milliónk esküvőre, megalkudni meg nem szeretnénk. Közbejött több dolog is (váratlan kiadások a lakásra + betegség, ami félmilliós orvosi költségeket vont maga után, mert az állami egészségügyben nem foglalkoztak velem normálisan az elején + inkább legyen később az esküvő, mint az, hogy otthon penészedünk, és nem megyünk nyaralni), nem hajt a tatár.

Aki meg azt mondja, hogy Ő, Ő és Ő így már neeem vesziii komolyaan, az felőlem fel is fordulhat ott, ahol van. Egyáltalán mit gondol magáról, hogy álláspontot formál abban, hogy más kapcsolata, házasodási szándéka komoly-e? Egyáltalán mit vár attól, hogy ő komolyan veszi, vagy nem? Mi lesz akkor? :D

Ha pl. valami rokon bárhogy is a tudtomra adna ilyesmit, tág családi körben, mindenki előtt küldeném el a retekbe.

2023. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
41%

15. Majd akkor legyen nagy a szád, hogy ki gondolja komolyan, és ki nem, ha eljutsz a hazasságig. Addig még a palid simán meggondolhatja magát🤣

Véleménye mindenkinek lehet, és mind kifejtettük a kérdés alatt. Ha nem tetszik, hogy másoknak van véleménye, teljesen feleslegesen vagy gyakorin😂😂

Nagyon frusztrált lehetsz már, 10 év járogatás után, ha idegen emberek vêleménye ennyire betalált neked.

2023. febr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
29%

Nem idegen emberek véleménye frusztrál, csak nem értem, mire van ekkora pofája egyeseknek, és mit vár.


Amúgy nem a "palim", hanem a vőlegényem, és nem "járogatunk", hanem együtt élünk, és mindent közösen építettünk fel.


Őszintén szánlak, hogy annyira rosszindulatú vagy, hogy kényszeredetten vigyorgó fejekkel vergődsz itt mások kapcsolatára lehetőleg úgy, hogy minden szóhasználattal kifejezd a lenézésed. Egy emberi hulladvány képét festetted le magadról.

2023. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 évig jártunk jegyben. Csak annyit mondok: covid :D
2023. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
89%

Volt egy pasim, akkor volt 40. Három hónap után àlomeljegyzés egy külföldi út alkalmával...

Aztán màsfél-kêt évig semmi... Még igazi összeköltözés sem, mindennap ment haza anyucihoz. Közben azok a baràtai, akik utánam kérték meg a barátnőjüket, házasodtak is egy éven belül. Persze arra jó voltam, hogy fizessem a költségeket, hùzzam ki a családját a sz@rból... Munka közben állandóan levette a jegygyűrűt, mondván, hogy nem hordhatja (határőr volt a reptéren)... Egy rakás óriási red flag ...

Úgyhogy jött egy külföldi lehetőség, kaptam az alkalmon és leléptem. Utána jöttem rà, hogy több lànnyal eljàtszotta ezt :) de szerintem házasodni sosem akart, és 50 + évesen még mindig anyuci az első:)

2023. febr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
68%

Volt olyan kapcsolatom amiben 22 evesen megkerte az akkori 20 eves baratom a kezem, 4 honapja voltunk egyutt de egyutt sem eltunk meg, nevetseges volt az egesz, nem is tudom miert mondtam igent. Fiatalsag bolondsag, persze par honap utan vege lett.

Volt olyan is, ahol masfel ev utan szakitottam es az exem azt mondta, o PONT MOST akart eljegyezni de hat igy mar nem fog..ja persze, pont akkor akart amikor szakitottam. Volt ra masfel eve.

A jelenlegi kapcsolatom lassan 3 eve tart, konkret lanykeres nem volt, de a gyuruket megvettuk es felhuztuk (asszem ezt nevezik ugy hogy eljegyezte egymast a par), ruha megvan, vendeglista, etterem, idopont megvan; mi mar az eskuvore keszulunk.

2023. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!