Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Akik évekig jegyben járnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik évekig jegyben járnak, azok vajon komolyan gondolják a házasodási szándékot?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyi idő után van itt az ideje eljegyzés után összeházasodni? Ilyenkor csak kap egy szánalom gyűrűt a nő, hogy maradjon csöndben vagy mi az értelme annak, hogy valakik évekig jegyben járnak?
2023. febr. 6. 12:59
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
34%
Mi majdnem két év jegyesség után házasodunk idén tavasszal. Egyébként az eljegyzés után egy hónappal le volt foglalva minden. Egy évvel a dátum előtt már nagyon nehéz találni szabad helyet, szolgáltatót. Tehát hiába tart 2 évig a jegyesség, rögtön elkezdtük szervezni az esküvőt. Sokan nem is tudják, hogy a covid időszak alatti halasztások miatt mennyire bezsúfolódtak a helyszínek, szolgáltatók szabad időpontjai.
2023. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
13%

#21

Nagyobb mesét még életemben nem hallottam. Majd két évre előre nincs az a szolgáltató, aki helyet, szolgáltatást biztosít bármiféle rendezvény megtartásához, pláne egy esküvőhöz, ami mint köztudott akár az utolsó pillanatban is meghiúsulhat. Ha mégis van, akkor viszont az nem kis anyagi terhet jelenthet.

Sztorinak viszont laikusok számára csodálatos.😁😁😁

2023. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
84%
22, neked sem volt esküvőd még.. :D mi másfél évvel az időpont előtt kezdtük el szervezni, két szolgáltató, akihez kimondottan ragaszkodtam volna, már rég foglalt volt. A jobbak bőven tele vannak már olyankor. Semmi plusz anyagi teher, sőt, szerződésben fixalt az ár ilyenkor is, így hiába az infláció.
2023. febr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
19%

#23

Nem az ár az ami magas, hanem a lemondás.

Egyébként a királyi családoknál nincs ilyen.

Másrészt voltam már olyan "házaságkötésen" ami ott a helyszínen ért véget.😀

2023. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
90%
A lemondás minden esetben magas, ha van szerződés, tökmindegy mikor kötik.
2023. febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
6%

#25

Na ugye, hogy ugye?

Amúgy neked volt más ilyen eseményed, hogy ennyire tudod?

Maradjunk az én verziómnál. Álomnak nem rossz, valóságban nem kivitelezhető.

2023. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
15%

Még hozzá tenném, hogy aki csinnadrattát akar, annak ráér 1-2 évet várni. Aki komolyan gondolja, az viszont cselekszik, és nem a "látványra" helyezi a hangsúlyt.

Ha igaz a sztorid(minimális esélye lehet) az biztos, hogy ennek nem a szerelem a kiindulási alapja.

Azért sok sikert.😋

2023. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
80%
Igen, tavaly volt az esküvőnk. Szerettünk volna lakodalmat, úgy és olyan modon, ahogy meg is történt. Ez egy nagyon-nagy dolog, szép emlékként akartuk megorizni, nem csak aláírni es ennyi. Masfel ev szervezes egyáltalán nem kirivo eset. Nem teljesen értem, hogy mi ebben olyan hihetetlen vagy elképzelhetetlen számodra, hogy ennyibol meg a kapcsolatunk komolysagat is megkerdojelezed. 😀
2023. febr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ. Én 26 voltam amikor összejöttünk, úgyhogy én azt mondom, akkor kérjen meg, ha egy vagy max két év múlva jöhet is az esküvő. De ha 16 évesen jövünk össze és 25 évesen házasodhatunk pl a pénz miatt, akkor nem bántam volna, ha 3-4 évig jegyben járunk.


Amit én nem tudok megérteni, az az, amikor házasodni nem akarnak, csak jegyben járni... Na azt meg minek? Az eljegyzés házasodási szándék. Enélkül is lehet komoly a kapcsolatuk...

2023. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
8%

#28

Erről inkább 5+ évvel később, szívesen meghallgatom a véleményed. Az élet egészen más tényeket bizonyít. Az ismeretségi körömben. Nem kis közösségről van szó.

Véleményem pedig továbbra is fent tartom. Egy házasság nem attól válik emlékezetessé, hogy "heted-hét országra szóló lakodalmat" csapunk, hanem attól, hogy azaz érzés ami a feleket erre az elhatározásra juttatta, 5-10-15 vagy akár 50-60 év után is fent áll. Kirívó estnek nem tartom, de értelmetlen felhajtásnak annál inkább.

Példaként felhoznám egyik volt kollégámat, aki 2évre eljegyzése utánn házasodott, 230 fős lakodalommal "emlékezetessé téve", majd rá EGY hónapra adta be a válókeresetet, mikor is kiderült, hogy a kedves felesége, folyamatosan több férfivel csalta.

Feldolgozta az történteket, újra szerelmes lett, összeházasodtak, (szűkebb családi, baráti körben megünnepelve) és mit ad isten még 22 évre rá is szeretik, tisztelik egymást.

Tehát relatív. Felesleges várni éveket, azért hogy ünnepeljen valaki olyat ami élete egyik, ha nem legnagyobb kudarcot jelenti később a számára.

2023. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!