Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem akar elvenni! 4 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar elvenni! 4 éve együtt élünk, van egy 2.5 éves babánk is. Szeretnék legalább egy eljegyzést. Mindig csak ígér, hogy majd ha a baba megszületik- aki már azóta megszületett- karácsonykor, szülinapomkor, a nyáron. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Hivatkozik a pénzre, meg hogy az a fontos hogy boldogok legyünk és szerinte lehet papír nélkül is. Én 37/n Ő 40/f. Ti mit csinálnátok? Már csak egy vacsorameghívásra vagy mozimeghívásra vágyom tőle, de ezt sem teljesíti...
2012. júl. 22. 19:41
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
81%

"Ezt a mondatot meg nem értem:

"majd ha a baba megszületik- aki már azóta megszületett- karácsonykor, szülinapomkor, a nyáron."


Most mikor? Télen vagy nyáron? Vagy már 3 gyerek van? :-S "


Mit nem értesz ezen? Különböző dátumok, események, amikre ígérte, hogy majd megkéri, eljegyzi, elveszi. Nem a különféle dátumok, mikor gyerekek születtek.


Amúgy kérdező, a pasid vár, hogy találjon jobbat. Ennyi. Nem kell túlbonyolítani. A gyerek hiába köt össze, könnyen otthagyható. Ha viszont elvesz, akkor magának, neked és mindenkinek kijelenti, hogy vége, nem keres tovább, nem akar mást, úgy gondolja te vagy a legjobb. De ő nem így gondolja. Igen, felbontható a házasság is, de mikor megkötöd, azt a fentiekkel a fejedben kötöd meg és neki eszében sincs semmi ilyesmi.

2013. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
69%

"Nem vesz emberszámba"


Akit feleségül vesznek, csak az van emberszámba véve?

És akit feleségül vettek, de naponta verik, az már emberszámba van véve?


Komolyan ezen múlik?

2013. aug. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező (#26) "Most akkor ezt nem házasságszédelgésnek hívják?" - valaha így hívták, azonban ilyen Btk kategória már rég nem létezik...

Egyébként én 49/F, a párom 33/N és 16 éve élünk együtt - na ezzel szemben a magyar házasságok átlag időtartama ma 13 év. Na ennyit a "nem gondolja komolyan", "ott akar hagyni", "fél elköteleződni", "nem képes ekkora felelősséget vállalni" és hasonló közhiedelmekről...

2013. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
81%

17 éves volt a kislány, mikor te elcsábítottad, és hozzád költözött?! Jóóóóóóóóó éééééééég!


Amúgy meg itt arról van szó, hogy kamuzik és hazudik a párja. Egy egyenes ember megmondja, hogy nem akarlak elvenni és pont. Te ez az alak hazudozik, hogy akarja, majd ekkor meg akkor.

2013. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
86%

Párom fél év után megkérte a kezemet de már előtte is szóba jött ez. Én annyit kértem tőle, hogy ne vegyen drága gyűrűt. Egy bizsuval lettem eljegyezve, és esküvőnk még vagy 3-4 évig biztosan nem lesz, mert nem fog rá telleni olyan, amilyet szeretnénk.

De mi már az elején tisztáztuk a dolgokat és ilyen téren nincs is meglepetés. :)


Ezt nektek is valahogy így kellett volna, az elején lefektetni a dolgokat, hogy ki mit szeretne és hogyan tudtok közös nevezőre jutni.

2013. aug. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
82%

Én azt gyanítom, hogy elég erős kisebbségi érzése lehet veled szemben, hiszen te rendesen keresel, eltartod adott esetben, ő meg hol kap hol nem... megkockáztatom, hogy iskolázottsági különbség is van.


Azt tapasztaltam, hogy van olyan pasi, aki nem foglalkozik azzal, ha a nője sikeresebb anyagiakban mint ő. Van aki felnéz a másikra és bátorítja. De a többség nem bírja elviselni ha a nő jobban keres, vagy jobb anyagi helyzetben van. Ez van. nekem is volt ilyen pasi, még a kapcsolat elején ez kiderült, nem is egy ilyen volt. Én leléptem. nem kínlódok ilyen hígagyúakkal. :) Sajnos te nem tudsz csak úgy lelépni. Hát akkor el kell viselni azt hogy te jobban keresel, ő meg nem vesz el. Ennyi. Ha a fejed tetejére állsz, akkor se fog változni, hacsak nem nyer a lottón, vagy kimegy külföldre valami tuti állásba, és vesz egy lakást, és odacuccoltok, mert akkor lesz elég férfi ahhoz hogy elvegyen.


Szerintem


35/N

2013. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
23%

Bocs hogy ezt mondom de lejegyzés a ti korotokban már teljesen felesleges. Gáz is. Van egy ismerős pár is akik évek óta együtt élnek, már 14 éves gyerek van, 40 körüliek és volt eljegyzés, na ez tök gáz. Nincs igazából mire várni nem? Jegyben járni meg minek?

Menjetek be az önkormányzathoz és két tanúval házasodjatok össze, semmi felhajtás stb... Szerintem a párod csak fél ezektől a dolgoktól. Már ne haragudj de az ő korában elég bohóc dolog lenne megkérni a kezed, eljegyzést tartani stb... Mond neki a két tanúst és hidd el örömmel fogadja.

2013. aug. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért vagyunk 4-en mert nekem a korábbi házasságomból van egy gyerkőcöm tehát 2felnőtt és 2gyerek van a családban.
2013. aug. 15. 18:57
 39/58 anonim válasza:
Kedves kérdező! Történt azóta valami változás?
2014. febr. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:
Igen, történtek változások. Anyagi téren annyi hogy az én tuti állásom már nincs meg. A gyerkőc óvodába került, sokat volt beteg, a cég elvárta hogy én 6 órában 1-2 hét alatt dolgozzam annyit mint más egész hónapban 8 órában, ez nem ment, így 11 év után elküldtek. Hivatkoztak a munkához való rossz magatartásomra. Végkielégítést persze nem kaptam. A párom kicsit változott, jó irányban. Már nem akarok hozzámenni, illetve nem érdekel annyira hogy elvesz e vagy sem. Viszont hivatalos ügyekben egyre inkább szükséges lesz hogy elvegyen. Most Ő épp külföldön dolgozik. Ha minden jól megy egy idő után igényelhet külföldön családi pótlékot (mondanom sem kell hogy lényegesen több mint Mo-on),de csak akkor ha házas és egy lakcímen van bejelentve a gyermekkel. Tehát ez azt jelenti hogy ha ezt szeretné igénybe venni, el kell hogy vegyen és egy címen lakjunk. Már vettünk egy pár karikagyűrűt az ezüst helyett. Igaz még ez sem arany, csak nemesacél arany bevonattal. Azért is kellett vennünk mert az ezüstből kifogytunk, lötyögött. Féltünk hogy elvesztjük.. Meglátjuk mi lesz belőle, most már nekem nem olyan fontos. Negatívum hogy még mindig nem megyünk vacsizni v. mozizni. Ezt azért hiányolom!
2014. márc. 1. 22:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!