Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » El akart jegyezni, azóta nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El akart jegyezni, azóta nem beszélünk, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval a párommal lassan 5 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is élünk. Annyira jól megvoltunk, azt hittem nem hiányzik semmi az életünkből, de kiderült, hogy csak az enyemből nem... Még a kapcsolatunk elején tisztáztam vele, hogy én nem akarok se házasságot se gyereket. Úgy gondoltam jobb ezen hamar túl lenni, mert ha ilyen alapvető dolgokban nem passzolunk, akkor nincs értelme egymás idejét rabolni. Akkor azt mondta, hogy örül mert ő sem vágyik ilyenekre. Erre tegnap este a barátaink előtt kérte meg a kezem! Azt hittem elájulok. Képtelen voltam bármit is mondani neki, egyszerűen fogtam magam és elrohantam. Szerencsére nem adtam el a lakásomat amikor összeköltöztünk, volt hova jönnöm. Nem veszem fel neki a telefont, még nem tudok vele beszélni. Azt se tudom mit mondjak neki. Az eszemmel tudom, hogy ennek itt és most van vége, de nem akarom hogy vége legyen. Ha ő családot akar nem tudnám megfosztani tőle. De ha most bele is megyek ebbe a házasodósdiba akkor utána meg kellene a gyerek, ami nálam teljesen kizárt.

Adjatok kérlek valami tanácsot, fogalmam sincs mi legyen. Remegek az idegtől.

29/N 31/F


2014. aug. 13. 11:22
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
94%
Pedig jó volna megkérdezni, hogy miért tette ezt, ha nem ezt beszéltétek meg. Biztos, hogy akar családot?
2014. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
91%
Azért ezt nem ártana megbeszélni, különben Te sem nyugszol meg sosem. Lehet, hogy hülyeséget csinált, de lehet, hogy nem érti, illetve lehet, hogy ő már mást gondol, és azt hitte Te is stb. Szóval le kellene ülni, abból nem lesz semmi baj. 5 év után ennyit mindketten megérdemeltek.
2014. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
89%

Úgy tűnik, meggondolta magát, és mivel jól vagytok, gondolta, hogy te is. Kérdezz rá, hogy akar -e gyereket. Vagy azzal is utólag áll elő? :) Azért azt el kell fogadni, hogy az idő múlásával változhatnak a gondolatok, elképzelések. Ez most pont az.

Ha nem akarod ezt az egészet, akkor vele beszéld meg.

2014. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem mindenképp el kellene neki mondanod, mit érzel - mert ő ezek szerint nem így dekódolta a jeleid!

Biztosan nem jegyzett volna el, ha tudja, tisztában van vele, hogy ((most még)) ennyire elutasítod a családalapítást, házasságot.

Legalábbis értelmes ember nem tett volna ilyet, ha felfogta, hogy a nem, az nem...

Ezt nem is szabad elhamarkodni, a gyerek nem játék, utána nincs olyan, hogy jaj, inkább mégsem...

Amíg nem érzed úgy, nem is szabad belemenni, ez így helyes is.

Sajnálom, hogy a párod ennek ellenére tett egy ilyen lépést. Persze az eljegyzés, házasság még nem feltétlenül vonja maga után a gyereket, de tény, hogy ha elmondtad neki, hogy nem akarod, akkor nem kellett volna ezt csinálnia. Biztos nagyon kellemetlen volt, meg most is, meg a baráti társaság miatt is...


Szóval szerintem amint tudod, beszélj vele, nem baj, ha végigbőgöd, akkor is el kell kezdeni megbeszélni, mert a párodnak is biztosan borzalmas érzés ez... Hívd át magadhoz.

2014. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
73%

Vedd neki szépen fel azt a telefont, mert így tényleg vége lesz. Kérjél szépen bocsánatot, amiért így viselkedtél... és mond el neki, te még mindig úgy gondolod, ahogy eddig...Lehet tényleg csak azt hitte majd a korral változik a véleményed, és te is családot akarsz. De lehet megértené és nagyon szeret és veled maradna. Mindenképp beszéljétek meg.

Mi is így vagyunk mint ti, nem akarunk semmi ilyesmit, 5 év után se, de párom váratlanul megkérte a kezem, én igent is mondtam...de előre rettegek mivan ha egyszer kitalálja hogy akkor most jöhet az esküvő meg a gyerek. persze gyereket nem akar, de esküvőt már igen. Én meg úgy vagyok vele, hogy amennyire szeretem talán pár éb után még arra is rá tud venni. a lényeg, hogy ő boldog legyen.

2014. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
76%
Jól tetted h elszaladtál. Ilyen beteg nőt ne erőszakolj szerencsétlen srácra. SMS-ben kérj egy időpontot amikor nincs otthon hogy elhozhasd a cuccaidat, és ne bántsd többet.
2014. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Az kizárt dolog, hogy ne tudná a véleményemet erről. Sose szégyelltem a véleményem, ha szóba jött a téma valahol.

Attól tartok, hogy anya beszélte tele a fejét ezzel. Már néhány éve megmondtam otthon, hogy tőlem ilyenekre ne számítsanak, ha unokázni akar beszélje meg húgommal (akinek amúgy jövőre lesz az esküvője). Csak anya nem igazán vett komolyan, mindig csak a "majd meggondolod magad" szöveg.

2014. aug. 13. 11:44
 8/54 anonim ***** válasza:
96%

Egy eljegyzés, de még egy esküvő sem jelenti azt feltétlenül, hogy akkor gyerek is kell. Ismerek olyan házaspárt, akinek nincs gyereke: lehet ezer oka, senkinek semmi köze hozzá, hogy ki miért nem vállal.

Ettől függetlenül valóban kellemetlen így mindenki előtt megkérni, de az meg gyerekes, hogy most bujkálsz előle. Üljetek le (kettesben!), beszéljétek át a dolgot, hogy akkor most mi van, ki mit szeretne a jövőben.

2014. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 Sün!! ***** válasza:
89%
5 évet elvesztegettetek egymás életéből. Ő arra várt, hogy majd megváltozik a véleményed. Ha egy ilyen kérdésben ennyire nem értettetek egyet, akkor biztos nagyon szerethetett téged a srác eddig. Felesleges sokáig húzni. Zárjátok le. Ha te nem akarsz házasságot és gyereket, de ő akar házasságot, akkor abba kell hagyni és békességben elválni egymástól. Amúgy meg egy szülőtől teljesen normális az, hogy azt szeretné, ha a gyerekeinek is lennének gyerekei, mert nyilván ilyen értékrendet próbált belétek nevelni... érthetetlen ez az ellenállás, de ez most nem a kérdés része.
2014. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
52%
Ennek a történetnek az a tanulsága, hogy nem vagy mentálisan egészséges. Szerintem egy kicsit pihentesd a kapcsolatot, de mindenképpen menj el kezelésre, mert jobban meghülyülsz. Eleve ez a problémakezelés az elrohanással, hát nagyon beteg dolog. Azért egy kiegyensúlyozott normális ember ennyire nem megy le hülyébe még akkor sem, ha ilyen "trauma". Meg kellene tanulnod viselkedni.
2014. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!