Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is csak a pénz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is csak a pénz kell a "menyasszonyomnak"?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a (volt)barátnőm 21 és másfél éve vagyunk együtt. Én már az elején éreztem,hogy ő számomra az igazi,a csillagokat is lehoznám neki az égről,ha azt kérné. Elmondása szerint ő is igy érez irántam, és ő volt az aki először felvetette a házasság témát. Sokat beszéltünk róla, és már szinte egyértelművé vált,hogy majd megfogom kérni a kezét. 3 héttel ezelőtt meg is történt,a családom is ott volt és "igen" volt a válasz. Az elmúlt 2 hétben a barátnőmnél csak az volt a téma,hogy majd miből fogunk megélni,mert szerinte ennyi pénzből nem tudunk majd. (Tudni kell,hogy az én családomban mindenki gyárban dolgozik,az ő családja meg egész életében földműveléssel foglalkoztak,sok földjük van,mondjuk úgy, gazdagok). 2 napja elmentem hozzá (ugyanúgy,mint minden másik alkalommal) és előállt azzal a barátnőm,hogy ő nem látja a közös jövőnket, nem lesz miből megélnünk,nekem SEMMIM NINCS,a családunk sem illik össze, mert én SZEGÉNY vagyok,ő meg GAZDAG. Ja és,hogy hát még az ő szülei adnának nekünk 1 házat, vagy annyi földet,amiből mi is megtudunk élni, de hát, ahogy ő fogalmazott : nem adhatnak mindent az ő szülei. És ezt a családja is igy gondolja. De én egy szóval sem mondtam,hogy majd az ő családjának kell minket anyagilag támogatnia, úgy érzem,hogy nekem is van annyi pénzem,hogy meginduljak egy jó élet felé. Azt is mondta,hogy azért sem látja ezt a házasságot jó ötletnek, mert hát neki akkor majd dolgoznia kell, közben meg nekem kellene,hogy eltartsam. (De higgyétek el, az lenne számomra a legnagyobb boldogság, ha neki nem kellene dolgoznia!) Amikor megkérdeztem tőle,hogy akkor miért tervezgette a lagzit és miért mondott igent,akkor az volt a válasz,hogy azért, mert a szüleim ott voltak.. Hát mondhatom,szép! És ami még a tetőfoka volt,hogy azt mondta, egyre többet gondol a volt barátjára, akinek mellesleg annyi földje van,hogy 4 család vigan megélne belőle... Soha nem éreztem magam ennyire kihasználva,becsapva,megalázva!

2014. nov. 5. 15:53
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
35%
Figyelj más anyagi helyzetben vagytok nyilván nem szeretett soha annyira hogy ezt bevállalja. Gondolom voltak ennek jelei ezelőtt kisebb-nagyobb beszólások amit nem vettél észre. De nem tűnik egy ambíciózás gazdag nőnek aki mással akarja eltartani magát.
2014. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, sosem tudtam, miféle igaz szerelem miatt van az, hogy a falunkban valahogy mindig gazdag földműves a gazdag földművessel házasodik. Bár aranykalitkában élnek, sosem láttam úgy, hogy boldogok lennének. De úgy látszik ez egy hozott minta, ami alól akkor sem tud kibújni a fiatal, ha meglenne a lehetősége. Az igaz szerelem a pénzhez köti őket, a többi (mármint a férj vagy feleség) pedig a szükséges rossz, ami a pénzhez jár. Gondolom a volt barát is jól érezné magát, ha tudná, a földjei miatt vágyik hozzá vissza az exe.

A volt barátnőd egyrészt gyerek, másrészt teljesen más értékrendet neveltek belé, mint beléd. Valószínűleg szeretett a maga módján, gyerekszerelemmel, ameddig nem vált komollyá a dolog. Most rájött, hogy ha elköteleződne, elvesztené a kényelmet, amiben most él. Ennyit nem ér neki a dolog. Azt tudom mondani, hogy lépj tovább: sokkal jobb, hogy most derült ki, mint az esküvő után. Ő nem hisz benned, és lehet bármennyi érdemed, nem azokat akarja számolgatni. Az érzés jogos, nagyon megalázó lehet, mikor az embert olyasmi miatt dobják, amivel elejétől kezdve tisztában volt a másik, és ráadásul nem is ok a szakításra. Megalázó a család és barátok előtt is, akiknek most el kell magyarázni, miért is nem lesz végül esküvő. Most legalább megismerted a legbelsőbb énjét.

2014. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
8%
Egyébként íme a tipikus fiatal magyar nő! 90 százalékuk ilyen erkölcsi magaslatokat ostromol.
2014. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
11%
A nők 70%-a ilyen,tisztelet a kivételnek!!
2014. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
75%
Egyértelmű, hogy a pénz az úr nála és nem szeret téged. Ne akarj ilyen nőt magadnak. Hidd el, jobban jársz ha nem veszed el.
2014. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
42%

Tehát:

-másfél éve együtt vagytok,

-együtt sem éltek,

-alig ismered,

de te máris házasságot akarsz?


Hülyének hülye a párja, összeillettetek volna.

2014. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Uramisten! Ilyen hideg szívű számító némbert! Mondok valamit. Amikor elváltam az első feleségemtől, nem volt gyomrom cigánykodni, hanem hátrahagytam mindent (mindenemet) és úgy indultam útnak. Egy fillér nélkül. Ilyen állapotban találkoztam a második feleségemmel, aki jó házból való, gazdagnak mondható csaj volt. Nagy hajcihő lett náluk, amikor elvitt bemutatni, hisz mindenki azt hitte, a pénzére utazom. Kitagadták. Nem érdekelte, pedig mindketten benne jártunk a korban rendesen. Együtt kezdtünk új életet. Azóta talpra álltunk, lassan megvan mindenünk. A szüleivel is jó már a viszonyunk, mert rájöttek, hogy félreismertek, de azóta sem kaptunk, és nem is kértünk tőlük semmit.

Na, valahol itt kezdődik a szerelem.

2014. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

haver, örülj, hogy másfél év után kibújt a szög a zsákból. A csaj egy ostoba pitcha, és egy ostoba pitchával kínszenvedés élni, akkor is, ha gazdagok vagytok.


a sztori háttere a következő, apuci kitalálta, hogy szar parti vagy,mer nincs földed. viszont az exnek sok földje van, így az unokának még több lesz! és csak a főd számít a parasztnak. A kiscsaj meg apucira hallgat, téged, aki meg megkérte a kezét, leszar. Micsoda szerelem.


a hiba ott van a dolgokban, hogy az ex azért ex, mert nem működött a kapcsolatuk. most hogy a csaj rájött, hogy gazdagok, szrinted működni fog? lol.


Másrészt meg, szociológiai tény, hogy azok a házasságok nagyobb eséllyel mennek tönkre, ahol a családok közt nagy vagyoni különbség van. Pl ha összeházasodtok, és az apósod tesz alátok házat, amíg ott laktok, folyamatosan belepofázik majd az életetekbe. És nem konstruktívan. Akármennyire is szeretitek egymást, az évek során ez tönkreteszi a kapcsolatotokat. De nálatok még ez a kölcsönös szeretet, és tisztelet sincsen meg. Úgyhogy isten igazából nem veszítesz sokat. Tudom, szar érzés, én is szakítottam néhányszor, ennél hosszabb kapcsolataim is mentek tönkre (az is a pénzen amúgy, a barátnőm a fősuli után tök jól kezdett keresni, nekem meg volt még ket évem csóró egyetemistaként. nem élte túl a kapcsolat), de utólag egyiket se bánom. A csajod is gyakorlatilag nemet mondott a házassági ajánlatodra. Ezt el kell fogadnod.


Becsaptak, megaláztak, kihasználtak. Ez van. Ami megtörtént, megtörtént. Tanulj belőle. kelj fel, rázd meg magad, és menj tovább. Szerinted az mellett vár rád a boldogság, aki ezt megteszi veled?

2014. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Még időben kiderült mit gondol...örülj ennek.
2014. nov. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
79%
Örülj neki hogy megszabadultál tőle,inkább most derüljön ki hogy milyen is valójában,még fiatal vagy,így még annyi csaj közül válogathatsz,mint amit nem szégyelsz.Hidd el,jobbat érdemelsz ennél,elöbb utóbb kibújt volna a szög a zsákból.Rázd meg magad,lépj tovább.Ja és utoljára jó keményen keféld meg,aztán intsél neki pát!!:)Sok sikert!Reméelm sokra viszed majd,és egyszer remélem ott fog neked térden állva térdepelni:)
2014. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!