Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is csak a pénz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is csak a pénz kell a "menyasszonyomnak"?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a (volt)barátnőm 21 és másfél éve vagyunk együtt. Én már az elején éreztem,hogy ő számomra az igazi,a csillagokat is lehoznám neki az égről,ha azt kérné. Elmondása szerint ő is igy érez irántam, és ő volt az aki először felvetette a házasság témát. Sokat beszéltünk róla, és már szinte egyértelművé vált,hogy majd megfogom kérni a kezét. 3 héttel ezelőtt meg is történt,a családom is ott volt és "igen" volt a válasz. Az elmúlt 2 hétben a barátnőmnél csak az volt a téma,hogy majd miből fogunk megélni,mert szerinte ennyi pénzből nem tudunk majd. (Tudni kell,hogy az én családomban mindenki gyárban dolgozik,az ő családja meg egész életében földműveléssel foglalkoztak,sok földjük van,mondjuk úgy, gazdagok). 2 napja elmentem hozzá (ugyanúgy,mint minden másik alkalommal) és előállt azzal a barátnőm,hogy ő nem látja a közös jövőnket, nem lesz miből megélnünk,nekem SEMMIM NINCS,a családunk sem illik össze, mert én SZEGÉNY vagyok,ő meg GAZDAG. Ja és,hogy hát még az ő szülei adnának nekünk 1 házat, vagy annyi földet,amiből mi is megtudunk élni, de hát, ahogy ő fogalmazott : nem adhatnak mindent az ő szülei. És ezt a családja is igy gondolja. De én egy szóval sem mondtam,hogy majd az ő családjának kell minket anyagilag támogatnia, úgy érzem,hogy nekem is van annyi pénzem,hogy meginduljak egy jó élet felé. Azt is mondta,hogy azért sem látja ezt a házasságot jó ötletnek, mert hát neki akkor majd dolgoznia kell, közben meg nekem kellene,hogy eltartsam. (De higgyétek el, az lenne számomra a legnagyobb boldogság, ha neki nem kellene dolgoznia!) Amikor megkérdeztem tőle,hogy akkor miért tervezgette a lagzit és miért mondott igent,akkor az volt a válasz,hogy azért, mert a szüleim ott voltak.. Hát mondhatom,szép! És ami még a tetőfoka volt,hogy azt mondta, egyre többet gondol a volt barátjára, akinek mellesleg annyi földje van,hogy 4 család vigan megélne belőle... Soha nem éreztem magam ennyire kihasználva,becsapva,megalázva!

2014. nov. 5. 15:53
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
26%
majd 20 év múlva, amikor a csaj jól megcsúnyult, szült vagy 3 gyereket egy olyn kuláknak, akit nem is szeretett soha, egész nap a fakanál mögött sürög, a férje meg boldog bolgogtalannal kefél, csak vele nem, és elválni sem tud, mert kitartott volt egész életében sosem dolgozott, önálló életre képtelen, akkor majd egyre többet gondol majd rád...
2014. nov. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
93%

"szült vagy 3 gyereket egy olyn kuláknak"


Te kommunista vagy, hogy itt kulákozol? Tudod kik voltak a kulákok? Becsületes emberek, akik a TSZ-ek megalakulásakor mindenüket elvesztették. Mi kulákok voltunk, dédapám fejét addig verték az asztalba amíg alá nem írta a papírokat, miután ez megtörtént közellenségnek, kuláknak nyilvánították a családomat, és dédapám öngyilkos lett. Nagyapám nem tanulhatott, mert a rendszer ellensége stb. Az való igaz, hogy módos parasztok voltak az őseim, de mindenük becsületes munka eredménye volt.

Bocs az OFF-ért, de mindig felháborít amikor valami műveletlen bunkó elkezd kulákozni.

2014. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
17%

amúgy az vagyok. itt is mi van, a burzsuj kulákribinek túl büdös a gyári munkás proligyerek, inkább a szintén kulák exével feküdne össze. Ez is az osztályharc barátom, amikor a burzsoá elnyomja a dolgozó népet. összefekszenek, aztán 50 év múlva kialakulnak a latifundiumok újra, az ember meg mehet napszámba robotolni.


A kulákok gazdag parasztok. Ennyi. akiknek több jutott, mint amit érdemelnek. Nem számít, hogy alacsony, magas, becsületes, vagy jó humorú, szőke, vagy barna stb.

2014. nov. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
86%

"amúgy az vagyok."


Rendben, férgekkel nem vitatkozom.

2014. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Már nem vagyunk együtt,én mondtam neki,hogy ha igy gondolja a dolgokat,akkor összepakolom a holmim és viszlát! Ő erre visszaadta a gyűrűt. Nagyon haragszom rá, de az a baj,hogy még mindig szeretem, mert én tényleg vele képzeltem el az egész életem! És nekem meg sem fordult a fejemben,hogy azért vegyem el,mert ő úgymond gazdag. Hanem igaz szerelemből! És amit még nagyon sajnálok,hogy úgy érzem, ez rányomja majd a bélyeget a jövendőbeli kapcsolatomra/kapcsolataimra is,1. mert úgy érzem nem tudok majd annyira megnyilni, 2. senki nem lenne túl boldog, ha a párja bevágná,hogy már egyszer volt egy menyasszonya...
2014. nov. 5. 18:15
 26/41 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy különösebben meghatározó lesz a következő kapcsolataidban, hogy volt egy menyasszonyod. A csaj elhagyott hülye indokkal, aminek következtében te rájöttél, hogy félreismerted. Az én páromnak is volt menyasszonya, aki megcsalta és kihasználta. Amikor erre rájött, elhagyta, és összeomlott. Miután a csalódáson túljutott, már csak megvetést érez a nő iránt. Ennek lassan egy évtizede. Egyáltalán nem gondoltam soha emiatt rosszat róla, sőt, egy ekkora csalódás után velem akarja összekötni az életét, szóval gondolom minden óvatossága ellenére is biztos benne, a megfelelő személyt választja. Az ilyen esetek csak tapasztaltabbá teszik az embert, ami jól jöhet később párválasztásnál. Az általad érzett szerelem el fog múlni, amint tudatosul benned, hogy akit szerettél, az valójában nem létezik. Életed nagy baklövésétől menekültél meg azzal, hogy szakítottatok. Ezentúl óvatosabb leszel, mint mindenki, aki csalódott, de ez csak segíteni fogja a megfelelő párválasztást, és tényleg értéke lesz majd a szemedben annak, aki mellett végül megállapodsz.
2014. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Figyu tesókám, a szakítás mindig szar érzés. Teljesen mindegy miért szakítottatok, egy anyagias dög, félrelépett a barátoddal, máshová ment egyetemre, és alig találkoztatok, tökmindegy. fájni fog, és kész.


Viszont csak akkor fogsz rajta veszíteni, ha nem tanulsz belőle. Hibázni emberi dolog. De tanulj belőle. Nem hinném, ha tényleg őszinte szeretettel és törődéssel fordulsz egy lányhoz, akkor az nem értené-e meg, hogy mi történt veled. Emiatt ne aggódj. És azt se felejtsd el, hogy egy nőben csalódtál, nem pedig a nőkben. ha egy csaj a menyasszonyodra emlékeztet, hagyd a francba.


fel a fejel. a gyűrűt meg vidd vissza sürgősen :D nehogy visszasírja magát a csaj ;)

2014. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
68%

A barátnő most mit csinál? Dolgozik, tanul? Netán neki az az életcélja hogy ő csak úgy "lesz", mert eltartják a szülei?


Ez a nő nem érdemel meg téged, nem is szeret eléggé. Számomra furcsa, hogy eddig nem derült ki hogy ennyire anyagias?

2014. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
61%

,,úgy érzem,hogy nekem is van annyi pénzem,hogy meginduljak egy jó élet felé."


HAJRÁ! Először egyedül, aztán egy másik lánnyal.

2014. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Számomra furcsa, hogy ennyi idő után nem derült ki, hogy anyagias, tehát vagy szemellenző volt fenn eddig mindig vagy igazából nem is a pénz az indok, hanem valami egészen más, csak ezt találta ki kifogásnak. Én inkább ezt tartom valószínűnek, mert eddig is tudta, hogy te szegényebb vagy, de mégis összejött veled. Szerintem egyszerűen csak megijedt és fél az elköteleződéstől, de ettől függetlenül lehetne annyira egyenes, hogy az igazi indokot elmondja neked és nem valamit vetít a pénzről meg a volt barátjáról.
2014. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!