Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is csak a pénz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is csak a pénz kell a "menyasszonyomnak"?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a (volt)barátnőm 21 és másfél éve vagyunk együtt. Én már az elején éreztem,hogy ő számomra az igazi,a csillagokat is lehoznám neki az égről,ha azt kérné. Elmondása szerint ő is igy érez irántam, és ő volt az aki először felvetette a házasság témát. Sokat beszéltünk róla, és már szinte egyértelművé vált,hogy majd megfogom kérni a kezét. 3 héttel ezelőtt meg is történt,a családom is ott volt és "igen" volt a válasz. Az elmúlt 2 hétben a barátnőmnél csak az volt a téma,hogy majd miből fogunk megélni,mert szerinte ennyi pénzből nem tudunk majd. (Tudni kell,hogy az én családomban mindenki gyárban dolgozik,az ő családja meg egész életében földműveléssel foglalkoztak,sok földjük van,mondjuk úgy, gazdagok). 2 napja elmentem hozzá (ugyanúgy,mint minden másik alkalommal) és előállt azzal a barátnőm,hogy ő nem látja a közös jövőnket, nem lesz miből megélnünk,nekem SEMMIM NINCS,a családunk sem illik össze, mert én SZEGÉNY vagyok,ő meg GAZDAG. Ja és,hogy hát még az ő szülei adnának nekünk 1 házat, vagy annyi földet,amiből mi is megtudunk élni, de hát, ahogy ő fogalmazott : nem adhatnak mindent az ő szülei. És ezt a családja is igy gondolja. De én egy szóval sem mondtam,hogy majd az ő családjának kell minket anyagilag támogatnia, úgy érzem,hogy nekem is van annyi pénzem,hogy meginduljak egy jó élet felé. Azt is mondta,hogy azért sem látja ezt a házasságot jó ötletnek, mert hát neki akkor majd dolgoznia kell, közben meg nekem kellene,hogy eltartsam. (De higgyétek el, az lenne számomra a legnagyobb boldogság, ha neki nem kellene dolgoznia!) Amikor megkérdeztem tőle,hogy akkor miért tervezgette a lagzit és miért mondott igent,akkor az volt a válasz,hogy azért, mert a szüleim ott voltak.. Hát mondhatom,szép! És ami még a tetőfoka volt,hogy azt mondta, egyre többet gondol a volt barátjára, akinek mellesleg annyi földje van,hogy 4 család vigan megélne belőle... Soha nem éreztem magam ennyire kihasználva,becsapva,megalázva!

2014. nov. 5. 15:53
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Ez így leírva elég gyomorforgató.

A kislány valszeg sosem volt beléd valójában szerelmes.


Ugyanakkor, valamilyen szinten érthető ez az anyagisa, szó szerint földhözragadt gondolkodásmód is. A földet nem akarják elaprózni. A kiscsaj pedig azon a színvonalon szeretne élni, amit megszokott.

Ha pedig az értékrendjében ezek a dolgok foglalják el a dobogó legfelsőbb fokait, eszerint kellett volna ismerkednie, ill. NEM ismerkednie.


Kérdező, van ilyen is, tedd magad túl rajta, nem ér annyit, hogy ezen gyötörd magad.

2014. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 candrea válasza:
Szerintem mindig mindene megvolt, el volt kényeztetve, megszokta ezt az életmódot, és most beparázott, hogy mi lesz. Ha igazán szeretne, még dolgozni is elmenne! Állítsd döntés elé, mi a fontosabb, az amit feléd érez, vagy a pénz?
2014. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Ő már befejezte az iskolát, "munkát keres", de mindegyikre van kifogása,hogy miért nem felel meg neki.

Az egyik haverom barátnőjével jóba van a volt barátnőm,és mint megtudtam,neki régebb óta mondogatta ezt a barátnőm,hogy nekem "nincs semmim", és ilyen idős koromra ez nem normális.

Tudom,hogy én vagyok a hülye, de még ezek után is szeretem és vele tudom elképzelni a jövőm,úgy érzem,hogy ez egy rossz álom!

Köszi mindenki megértését....

2014. nov. 6. 14:49
 34/41 anonim ***** válasza:

Szegénykém...ezek szerint a nő csak szórakozott veled, élvezte a figyelmedet, amíg a pénzes lovag be nem toppan nála, de ha eleve zavarta, hogy semmid sincs, akkor sose tervezett veled hosszabb távon, csak ameddig nem jön jobb. Nem gondolta ezt ő végig, ha arra várt, hogy majd egy év alatt feltör alattad a pénzforrás. Nem bántásból, de mit várt egy gyári munkástól? Hogy egyik napról a másikra meggazdagszik? Ha elhitte, hogy majd olyan életszínvonalat tud neki biztosítani egy gyári melós, amilyet a földbirtokos családja, akkor vagy nagyon tapasztalatlan kis naiva, akinek lövése sincs a világról, vagy teljesen hülye.

Még jó, hogy most kérted meg, mert így világosan látsz, hogy sose lettél volna neki elég jó, és csak másfél éved ment rá az életedből.

2014. nov. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Soha nem tudtál volna neki megfelelni,ha csak nem találtál volna valami 200-300 ezres fizető munkát.

Kérdező!Beszélsz idegen nyelvet?Mi a szakmád?Írd meg,hátha tudok neked valamit javasolni vagy segíteni.Annyira látnám hogy megmutatod ennek a nőnek hogy van és lesz mit a tejbe aprítani.Ha gondolod írjál privátot!!

2014. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 HalandoVegtelen válasza:
Az unokatestverem hasonlo helyzetben volt, igaz ott csak a csalad jott ilyen dolgokkal. Mind1, egyuterzek veled. Kuld el a fenebe a kedves menyaszonyod.... de nem kicsit, nagyon !
2014. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Üdv mindenkinek!

Régi kérdéseim nézegettem és megláttam ezt, gondoltam leírom a fejleményeket!

A kérdésemet 2014.11.05.-én írtam, ezt követően 2014.12.24.-én az "ex" megkérte a volt menyasszonyom kezét, amire a drága igent mondott.

Ezt követően adtak egy eljegyzési party-t (kézfogót), le volt beszélve a lagzi, erre a volt menyasszonyom 2015 év elején vissza adta a gyűrűt neki is. Szakítottak, és jelenleg is egy harmadikkal jár (persze, jó gazdag)

Nekem azóta sem volt komoly kapcsolatom, csak tengek-lengek, csak futókapcsolataim vannak.

Mai napig sem azt sajnálom, hogy nem nősültem meg, hanem azt, hogy így végződött az exemmel...

2016. jan. 28. 10:49
 38/41 anonim ***** válasza:
Hát, nem sokat bánkódott utánad a csaj...
2016. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Hát nem...

Nekem most kicsit úgy tűnik, hogy neki mindegy is, hogy ki, csak jó gazdag legyen és eltartsák...

Még szerencse, hogy ez kiderült időben és nem az esküvőnk után..

2016. jan. 28. 13:05
 40/41 anonim ***** válasza:
Nem kell sajnálnod, hogy így végződött. Szerencse, hogy akárhogy is, de megszabadultál tőle.
2016. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!